Hodinky roku 2019

V průběhu roku 2019 jsme vám představili celkem 22 hodinek měsíce a náš detailnější pohled na ně. Z nich jsme nyní v Helveti vybrali za pomoci hromadného hlasování ty dle nás nejzajímavější, které získaly titul Hodinky roku 2019. A že to bylo náročné i tentokrát.

Jenom připomenu, že v roce 2017 okupovaly první 3 příčky hodinky značky Seiko a pro rok 2018 si už místa rozdělilo Seiko, Alpina a Tissot. I tento rok je to nakonec pestré.

Hodinky roku 2019

  1. MeisterSinger Lunascope LS908 – nová značka nás uhranula. Ano, je to úplně jiná liga ve zpracování a samotné zobrazování času je se zákazníkem na delší diskuzi. Když říkáme, že nás nějaká značka „baví“, u MeisterSingeru si tím můžete být jisti! Hlavním poznávacím znakem tohoto modelu je komplikace měsíční fáze, která je na strojku zařízena pomocí vlastního modulu. Podrobně jsme o hodinkách psali v zářijovém vydání.

  2. Citizen Satellite Wave CC3035-50E – v naší nabídce nenajdete cenově dostupnější hodiny řízené pomocí GPS. Navíc solární nabíjení Eco-Drive a dostačující voděodolnost 100m. To vše doplněné rezervou chodu až 2 roky. A kdo jiný, než právě Citizen by měl být autorem těchto skvělých hodinek. O jejich neuvěřitelném poměru cena / výkon jsme psali v srpnu.


  3. Seiko 5 Sports SRPD61K1 – Psali jsme o nich v říjnu a celá řada Seiko 5 Sports budí velké diskuze. Oficiálně nejde o náhradu za ukončené SKX, ale všichni milovníci Seiko hodinek je tak prostě vnímají a proto si často neodpustí postesk nad voděodolností jenom 100m a absenci šroubovací korunky. Dle nás jde ale o skvělou novinku, po které by měl sáhnout každý nový Seikař, který nestihl éru SKX a nechce se mu připlácet za Seiko Turtle. Strojek 4R36, plné články tahu, excelentní Lumibrite, průhled na strojek, atd. Toto 3. místo bych rád věnoval celé řadě Seiko 5 Sports, protože konkrétní design už musí zvolit každý sám a že je z čeho vybírat 🙂

Poděkování kolegům

Ještě než si pustíte první video hodinek roku 2019, musím zde poděkovat mým kolegům, kteří pro vás hodinky měsíce každý měsíc připravují. A ač jde spíše o náhodu, tak gratuluji Jirkovi Barešovi, který se postaral o recenze všech hodinek ze stupínku vítězů! Tomu se říká čich na skvělé hodinky 🙂

Videa hodinek roku 2019

HODINKY MĚSÍCE: MeisterSinger Lunascope LS908
HODINKY MĚSÍCE: Citizen Satellite Wave CC3035-50E
HODINKY MĚSÍCE: Seiko 5 Sports SRPD61K1

Další umístění:

  1. Junghans Meister Chronoscope Terrassenbau 027/4729.00
  2. Citizen Promaster Land ‚Bull Head‘ AV0070-57L
  3. Seiko SPB085J1 – Urushi Byakudan-nuri Limited Edition
  4. Casio G-Squad GBD-800-1BER
  5. Tissot Gent XL Classic T116.410.16.057.00
  6. Casio Edifice EQB-1000D-1AER
  7. Certina DS Action Powermatic 80 C032.430.16.041.00

A jak byste hlasovali vy?

A jak to vidí kolegové?

Někteří z kolegů ke svým volbám sepsali i pár slov jako zdůvodnění, proč právě tyhle jsou jejich TOP. Přečíst si je můžete níže.

Jiří Bareš

1. Citizen Satellite Wave CC3035-50E – tyto hodinky mám už několik měsíců a stále mě nepřestávají bavit. Není ráno čas na seřízení mechanických hodinek? Nevadí – beru GPS soláry, které prostě běží a ještě k tomu naprosto přesně. Člověk by také třeba neřekl, kolik zábavy je s ukazatelem intenzity dopadajícího světla 🙂 Tyto nejlevnější GPS řízené hodinky mají asi jen jednu jedinou slabinu a to je minerální sklo, ale pozitiva natolik převažují, že jsem jim to dávno odpustil 🙂

2. Seiko 5 Sports SRPD61K1 – řada Seiko 5 Sports je (ať si říká kdo chce co chce) velmi povedeným nástupcem legendárních SKX a petrolejově zelená na modelu SRPD61K1 prostě nemá chybu! Připočtěme výborný strojek 4R36 a dostačující voděodolnost 100 m a dostaneme velmi lákavý mechanický kus. Ostatně od Seika bych ani nic jiného nečekal 🙂

3. MeisterSinger Lunascope LS908 – značka MeisterSinger dokazuje, že méně je někdy více a že rituální odečet času pomocí jediné ručky má zkrátka svoje kouzlo. Zpracování měsíční fáze u modelu Lunascope mi učarovalo na první pohled, osvědčená kombinace modrého číselníku a hnědého koženého řemínku pak dělá z tohoto modelu skutečně úchvatný kus! Dalšími plusy jsou pak například velmi decentně umístěná a přitom praktická datumovka či použití safírového skla.

4. Citizen Promaster Radio Controlled CB5010-81L – hodinky, které jsou doslova demonstrací silných stránek značky Citizen. To znamená solární pohon Eco-Drive, řízení rádiem a titan Super Titanium. K tomu voděodolnost 200m, safírové sklíčko a slušná luminiscence. Tohle všechno dohromady znamená skutečně těžko dostižnou praktičnost za solidní peníze. K tomu už není co dodat, snad jen pouze to, že je musím mít 🙂

5. Junghans Meister Chronoscope Terrassenbau 027/4729.00 – jeden z mála modelů Junghans s vypouklým a zároveň safírovým sklíčkem. Navíc limitovaná edice o počtu pouhých 1000 kusů, která odkazuje na jeden ze symbolů tradiční německé manufaktury – terasovitou budovu ve Schramberku.

Darina Vokrojová

1. Seiko SPB085J1 – bez Seika by to nešlo 🙂 Má značka z nejoblíbenějších, limitovaná edice s krásným lakovaným Urushi číselníkem, jenž je ruční prácí, mechanický strojek, klenutý safír s AR, odkaz na historický model a dlouhou tradici. Urushi si přední příčku vedle všeho ostatního, vlastně obyčejného, musí vydobýt.

2. MeisterSinger LS908 – jednoručky mám a moc mě baví, snad jednou přibudou i ty dražší od MS. Opět, asi bych dala hlas spíš modelu Pangaea, u nichž je i smysluplnější cena ale… Nástavba měsíční fáze na obyčejné Etě je pěkně vyvedená (šlo by to i líp), modrý číselník v osvědčené kombinaci s hnědým řemenem, typické prvky pro MS, libí se mi, proto mají můj hlas.

3. Junghans 027/4729.00 – radši bych zde viděla jiný model, ale i řadě Meister hodně fandím a tahle limitovaná edice byla z povedených a dává smysl. Mechanické chrono (základ Valjoux, takže se dá očekávat, že bez větších problémů servisovatelné), konečně safírové sklíčko, limitovaná edice. Do top pětky určitě patří.

4. Casio MTG-B1000BD-1AER – rádiem řízené hodinky se solárním napájením a možností propojení s telefonem, vysoká odolnost. Nabízí to, co lidé chtějí, moderní technologie, moderní materiály, funkce, propojení s telefonem, neobvyklý zjev. Někdo by mohl podotknout, že vlastně nic moc neumí a jsou pekelně drahé. Cenu tvoří materiály a technologie a hodinky nejsou ani tak určené do hor, jako do městské džungle. Osobně se mi na nich něco líbí a ve spojení s hodně dobře udělanou aplikací jsou opravdu zajímavou hračkou 🙂

5. Citizen CC3035-50E – bezkonkurenčně nejlevnější GPS řízené hodinky, velká nevýhoda použitý minerál, myslím, že safír by cenu dramaticky nezvedl, ale za GPS řízený strojek si nominaci zaslouží.

Martin Jasovský

1. MeisterSinger LS908 – to nejlepší? Jednoručkový model s parádní měsíční fází. Bílý měsíc hezky kontrastuje s jemně modrým číselníkem. Možná to datum je tam navíc, ale jeho provedení je citlivé a neruší celkový dojem z hodinek.

2. Seiko SPB085J1 – nádherný, ručně dělaný ciferník s jemným barevným provedením černé, zlaté a tmavě červené barvy. Skvělé spojený moderní hodinařiny a starodávných uměleckých technik.

3. Seiko 5 Sports SRPD61K1 – a opět Seiko, ale nemůžu si pomoct. I když mě nová řada Seiko 5 ze začátku moc neoslovila, musím přiznat, že se Seiku povedla. Z množství modelů a barevných variací si vybere opravdu každý…i když zdatného soupeře bude mít v novince Orient Kamasu.

4. Tissot Gent XL Classic – povedené univerzály od Tissotu, přehledný ciferník, dobrá čitelnost, spolehlivý strojek ETA, safírové sklo a vodotěsnost 100m. Zkrátka hodinky pro každodenní nošení.

5. Casio GBD-800-1B – povedený model s klasickými funkcemi řady G-Shock a navíc Bluetooth a krokoměr za bezkonkurenční cenu. Z různých barevných verzí si vybere téměř každý.

Jakub Novák

1. Citizen Satellite Wave CC3035-50E – GPS hodinky za dobrou cenu a s celkem zajímavým designem, já bych sáhl po modré variantě toho samého modelu.

2. Certina DS Action Powermatic 80 C032.430.16.041.00 – skvělá kombinace modro-hnědého designu, Powermatic s 80 hodinou rezervou nátahu, dvoustovková vodotěsnost a safír s AR už jen jako třešnička na dortu.

3. Tissot Gent XL Classic T116.410.16.057.00 – elegantní hodinky pro každou příležitost se safírem, WR 100 a strojem ETA.

4. Casio Edifice EQB-1000D-1AER – tenké a s telefon přes bluetooth propojitelné hodinky, se safírem a solárním pohonem, za tu cenu? Pecka!

5. Citizen Elegant BM7108-81L – cenově výborně dostupný model s ECO-Drive, safírem a kvalitním ocelovým páskem v jednoduchém. V tomhle případě také ve velmi populárním designu.

Pro rekapitulaci uvádíme všechny hodinky měsíce.

Hodinky měsíce ledna

Hodinky měsíce února

Zaspali jsme a hodinky měsíce února nikdy nevyšly. Přečtěte si tak například skvělý článek od kolegyně DarinyRok s hodinkami Citizen Stilleto AR1130-81H

Hodinky měsíce března

Hodinky měsíce dubna

Hodinky měsíce května

Hodinky měsíce června

Hodinky měsíce července

Hodinky měsíce srpna

Hodinky měsíce září

Hodinky měsíce října

Hodinky měsíce listopadu

Hodinky měsíce prosince

Galerie hodinek měsíce

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *