Reedice 1. českých náramkových hodinek PRIM Spartak Respekt LE

Prim Manufacture se vytasil s výjimečnou limitkou. Na limitky jsme již zvyklí, a to nejenom u Primu, stejně jako na vyšší cenovky. Tentokrát máme však co do činění s legendárním modelem Spartak, který to vše odstartoval a stál u zrodu jedinečných úspěchů českých hodinek. Co si tedy na nás hodináři z Nového Města nad Metují u příležitosti 75. výročí připravili, si představíme v následujících řádcích.

Celý příspěvek

Švýcarský Formex boduje v pohodlnosti a luxusních číselnících

V Helveti jsme hodinkoví tělem i duší. Máme proto samozřejmě rádi tradiční hodinářské značky, ale jsme otevření i mladým, novým značkám a také microbrandům. Pokud nás nějaké hodinky zaujmou natolik, že bychom je chtěli sami nosit a přesvědčí nás svým přístupem a zpracováním, jednoduše zahoříme. Může se pak stát, že se objeví i v našem obchodě. Tak nějak by se dal ve zkratce popsat i příběh cesty hodinek Formex do Helveti.

Celý příspěvek

Hodinky Timex: nová značka v portfoliu Helveti

V Helveti máme rádi hodinky všech druhů a cenových rozmezí. I proto u nás už nyní najdete vše od cenově velmi dostupných Casio až po taková jména, jako jsou Frederique Constant nebo Maurice Lacroix. Cenově přátelskou kategorii hodinek jsme se nyní rozhodli rozšířit o legendární lidovou značku TIMEX. Ta je totiž světově proslulá svým bezkonkurenčním poměrem ceny a kvality, kterému na dnešním trhu dokáže úspěšně konkurovat jen málokterý výrobce.

Celý příspěvek

EDOX Sportsman Chronographe Automatic Limited Edition

Hodinářská rodinná značka Edox má bohatou historii a tak může čerpat ze svého portfolia k inspiraci a znovuoživení svých populárních modelů z dob minulých. Výjimkou není ani novinkový model s ambiciózní cenovkou a názvem Sportsman. Jde o odkaz na závodnický model ze 70. let, kdy se každá zatáčka, smyk a předjetí vrylo do duší těch, kteří žili motosportem.

Celý příspěvek

Limitka Helveti H02: Bronzové pilotky Junkers se šťastnou 13

Je to tady! Po téměř dvou letech od uvedení modelu H01 do Helveti dorazil její druhý mladší sourozenec – limitka Helveti H02. A nebyli bychom to my, kdyby šlo vše uspořádaně, podle plánu a bez emocí 😁.

Proto nemáme žádné vysvětlení toho, že číselník Baumuster A obohatil až druhou helvetí limitku a pro to, jak ve finále vypadá. Plán výroby H02 jsme narušili na poslední chvíli, doslova pár hodin před finálním schválením – proč? Prostě proto, že se nám ciferník nelíbil… A tak jsme znovu ladili. V Helveti máme zkrátka výzvy rádi, a proto se teď, kdy H02 dorazila do naší holešovické základny, radujeme o to víc!

Protože výsledek je přesně podle našich představ. A co víc, můžeme říct, že to, jak H02 vznikala, nakonec potvrzuje a umocňuje i její symboliku spojenou s číslem 13.

Celý příspěvek

Ruční práci na limitce Frederique Constant od seconde/seconde/ nepřehlédnete

Švýcarská značka Frederique Constant je etalonem pro vysokou úroveň hodinářství za velmi přijatelné ceny. To se týká jak její produkce se strojky od jiných výrobců, tak i manufakturní produkce s vlastními in-house strojky. Uznejte sami – 31 vlastních strojků, to je výkon, který mohou mnohé známější a starší značky jen tiše závidět. Nejnovější počin manufaktury, limitovaná edice Frederique Constant Manufacture Slimline Moonphase Automatic seconde/seconde/ Limited Edition FC-705SOC4S6 pak vzdává hold poctivé ruční kompletaci těchto mistrovských kousků velmi svérázným způsobem. Jak?

Celý příspěvek

1. ročník Micro Praha: Jaké jsme si z něj odnesli dojmy?

Kromě již dobře známé akce SEW, která i tento říjen přivítala všechny zájemce o hodinky v prostorách Žofínského paláce, jsme začátkem této zimy měli možnost zúčastnit se vůbec poprvé i veletrhu malých hodinářských značek, který si hned na úvod získal značnou pozornost.

Řeč je samozřejmě o festivalu Micro Praha, který se konal v prostorách luxusního hotelu Kings Court u náměstí Republiky. Celá akce se uskutečnila během prvního prosincového víkendu a přestože se realizační tým v čele s Ondřejem Vislockým a Bhanu Choprou pustili do organizování události tohoto formátu poprvé, sklidil festival pozitivní ohlasy nejen mezi komunitou hodinkových nadšenců.

Celý příspěvek

Laco představuje dvojici moderních pilotních hodinek Laco Hamburg DIN8330

Laco jako výrobce hodinek s téměř stoletou historií má ve své kolekci jak hodinky s historickou podobou, vycházející z takzvaných B-Uhr, tak i moderní varianty pilotních hodinek. Ve světě pilotních hodinek je Laco nejen pojmem, ale téměř legendou s hluboce zakořeněnou tradicí, avšak zároveň také s inovativním duchem. Novinkami Laco Hamburg DIN 8330 a Hamburg GMT DIN 8330 potvrzuje svou významnou roli výrobce a dodavatele pilotních hodinek ze 30. a 40. let 20. století a představením moderních novinek nejen pokračuje v tradici, ale také opět potvrzuje schopnost plnit náročné požadavky pilotů na časomíry.

Celý příspěvek

Novinky Festina Swiss Made 2023: oblíbený design za polovic

Přestože se Festina již před lety dostala pod španělskou produkci, stále v jejích řadách najdeme jednu modelovou řadu, která se vyrábí ve Švýcarsku a odkazuje tak na původní kořeny značky. Kolekce nese příznačně název Swiss Made. A právě v této kolekci představila Festina spoustu novinek, které můžou lehce připomínat jisté modely od konkurence. Ale pojďme se na to podívat blíže…

Celý příspěvek

Hodinky Citizen Promaster Diver doputovaly předčasně, ale s dobrým koncem

V minulosti jsme za dobrodružstvím v rámci projektu Putovní hodinky poslali třeba hodinky DavosaTraserJunkers, nebo Bulova. Tentokrát jsme ve spolupráci s distributorem Citizen pro ČR, společností Goldtime, poslali k otestování mezi uživatele hodinkového fóra Chronomag velmi populární, ryze potápkový model, který nabízí dobrou odolnost v kombinaci se solárním pohonem Eco-Drive.

Toto oznámení obvykle píšeme ve chvíli, kdy se hodinky po své často velmi dobrodružné cestě vrátí na svou základnu, kterou je naše holešovická prodejna. Tentokrát je ale všechno jinak, protože nedávno započatá pouť dalšího modelu Citizen Promaster Diver BN0150-10E je bohužel předčasně u konce. Kam Promastery jejich dočasní uživatelé vzali, co se s nimi nakonec stalo a jak je to s finální dražbou, se dozvíte v našem dnešním rozlučkovém reportu.

Celý příspěvek

Fortis Stratoliner S-41 berou vesmír vážně – byly tu otestované

S hodinkami Fortis na zápěstí bude každý den skvělý, dokonce i pátek 13.

Ve Fortisu si zakládají na prvenství v historických milnících hodinářství. Jako první například rozjeli v roce 1926 sériovou výrobu automatů ve spolupráci s jejich vynálezcem Johnem Harwoodem. O 14 let později přišli s voděodolnými hodinkami – možná dokonce prvními na světě. Ty se dodnes vyrábí pod označením Marinemaster (o ochrannou známku názvu se dělí rovným dílem se Seikem).

Jde o nesmírně praktické záležitosti, bez kterých si dnes už hodinky ani nedokážeme představit. Převratné vize Fortis ale neztrácí ani v současné době. Už delší dobu úspěšně vyvíjí strojek konstruovaný pro pobyt ve vesmíru. Vynaložené úsilí se vyplácí, což nám strojek Fortis Werk 17 dokazuje soustavně při praktických i vědeckých testech.

Nově uvedená limitovaná edice Stratoliner S-41 White Dust Supernova obsahuje 13 hodinek, které se bez ztráty květinky proletěly ve vesmíru. Ze 13 to tím pádem dělá šťastné číslo. A nebojte se, i přesto, že není tato limitka určená pro volný trh, je tu stále její civilní verze Fortis Stratoliner S-41 White Dust F2340006, kterou si můžete dopřát i vy. A v článku zjistíte, že se obě zas tolik neliší.

Celý příspěvek

Novinka v Helveti: Kultovní značka Prim, symbol českého hodinářství

Ačkoli v nabídce Helveti najdete spíš zahraniční značky, vždycky si v našem portfoliu najdeme místo i na zajímavé počiny a specialitky ze zemí, které nejsou typickými hodinářskými velmocemi (například slovenský Biatec nebo litevský Vostok Europe, mezi jehož limitkami také najdete odkaz na české letce). Nicméně pro českou tradici máme samozřejmě obzvlášť slabost. Doposud jsme měli tu čest jen s českými kořeny u značky Bulova a legendární značkou Chronotechna – nyní obnovenou pod švýcarskou produkcí.

Ovšem na legendu českého hodinářství v podání značky Prim, která je už od dob Československa klasikou všech klasik, jsme doposud čekali. Kdo dříve neměl Primky, jakoby by nebyl. Proto je nám ctí, že jsme konečně stvrdili svou existenci v českých hodinářských vodách a že tradiční český Prim nově najdete i v Helveti. Jak se Prim vlastně ke své skvělé pověsti propracoval a jak ji naplňuje dnes?

Celý příspěvek

Seiko představuje limitovanou edici hodinek Bruce Lee SRPK39K1

Limitovaná edice hodinek Seiko 5 Sports SRPK39K1 Bruce Lee

Kolekce Seiko 5 Sports, která byla poprvé představena v roce 1968, přinesla milovníkům hodinek po celém světě odolné a spolehlivé mechanické hodinky. U příležitosti 55. výročí této kolekce představuje Seiko limitovanou edici, která vzdává hold mistru bojových umění a herci jménem Bruce Lee, který hodinky Seiko 5 Sports nosil během svého života.

Celý příspěvek

Limitka ke 40. / 30. výročí: Casio G-Shock Frogman MRG-BF1000E-1A9DR

Opravdu je co oslavovat! Limitka Casio G-Shock Frogman MRG-BF1000E-1A9DR 30th Anniversary si nevystačí jen s jedním výročím – je připomínkou hned 2 velkých čísel. Připomíná 40. výročí řady G-SHOCK a 30. výročí modelů FROGMAN.

Oba názvy jsou synonymem nebývalé odolnosti a spolehlivosti. G-Shocky jsou jako doma v jakýchkoliv nepříznivých podmínkách a Frogmany výčet rozšiřují o specializaci na vodu. Množství funkcí a moderní nepřehlédnutelný design zastřešuje extrémní odolnost. Edice je omezena symbolickým počtem – 30 + 40 let vydalo na 700 kusů. Krátké představení toho mnoho neřekne, pojďte se tedy seznámit s nejnovějšími Frogmany blíže v článku.

Celý příspěvek

Pohon Accutron Spaceview: konstantní vítr do hodinářských plachet

S ukončením veletrhu Baselworld před pár lety došlo ke ztrátě místa, kde soupeřily hodinářské novinky o místo na výsluní. Naštěstí ale nepohasla energie pohánějící technologické inovace v hodinařině. Už v roce 2020 značka Accutron oprášila futuristický model Spaceview, čímž se možná postarala o tolik energie, kolik generoval celý veletrh. Možná byste řekli, že pokud Accutron spatřil světlo světa už koncem 50. let, nejde o žádnou novinku. To sice ano, ale jeho nová přepracovaná verze se zásadně liší. Moderní Accutron je totiž do kategorií nezařaditelný elektrostatický strojek, který ve své nové podobě vyvolává stejné nadšení i dnes. Jak to tedy s revolučním kalibrem Accutron NS30-Y8A vlastně je a jaké novinky Accutron letos plánuje?

Celý příspěvek

Políčeno na diáře: nepostradatelný Moleskine přináší várku novinek 2023/2024

Značka Moleskine, kterou jsme vám představili v jednom z našich článků, je bez debat dlouholetým lídrem v oblasti diářů, ovšem vyzná se nepochybně i v jiných psacích potřebách. Pro rok 2023/2024 přichází Moleskine s mnoha novinkami, které jsou založené nejen na tradičním a ikonickém designu, které značku proslavily, ale i na jejích hodnotách. Nejen proto můžete dnešní přehled považovat i za tip na skvělý dárek. Zvědavost s vámi nejspíš už cloumá o sto šest, pojďme si tedy všechny novinky pro následující rok pěkně prohlédnout.

Celý příspěvek

Maurice Lacroix k 10. výročí uvádí reedici potápek Pontos S Diver 

Maurice Lacroix s potěšením představuje nové hodinky Pontos S Diver, které se vody ani v nejmenším nebojí. Švýcarský Maurice Lacroix přepracoval na základě četných žádostí první generaci modelu z roku 2013. Světlo světa tak spatřily potápěčské hodinky s původním designem, ale mnohými vylepšeními. Ambasadorkou modelu je Lidija Lijić, světová šampionka ve freedivingu, která drží rekord v setrvání pod vodou. Lidija žije ve světě extrémů a zkoumá hranice lidské výkonnosti, což z ní udělalo ideální osobu, která by hodinky otestovala. Jak to dopadlo a co je na modelu nového, se dozvíte v článku.

Celý příspěvek

Nové putovní hodinky Citizen Promaster Diver vyrazily za dobrodružstvím

Aktualizováno 11.12. – použití vydražených peněz.

Projekt putovních hodinek píše svůj další díl a do světa tentokrát pouštíme populární potápky Citizen Promaster Diver BN0150-10E. Vše se uskuteční díky spolupráci s distributorem Citizen pro ČR, společností Goldtime. Připomínám, že v minulosti už jsme vám poslali k otestování hodinky Davosa, Traser, Junkers, Bulova a také Junghans.

Aktuální akci můžete sledovat na hodinkovém fóru Chronomag, kde vše původně vzniklo, nebo na našem Facebooku či Instagramu, kam vám budeme posílat zážitky potápek Citizen. Na sociálních sítích budou hodinky k nalezení pod hashtagem #putovniHodinkyCitizen. A co že jsme to vybrali za putovní model?

Celý příspěvek

Jaké hodinky by měl nosit švédský architekt? Mido TV!

Když Mido představilo tuto novinku, hned mě hodinky Multifort TV zaujaly. Mají takovou decentní jiskru, vintážní nádech a punc něčeho drahého. Sám jsem při odjezdu na dovolenou váhal, jestli bych právě tyhle neměl otestovat, jak jsem to udělal minulý rok se svými Mido GMT Ocean Star. Nakonec z toho sešlo, ale z hlavy jsem je nedostal.

Doslova okamžitě po uvedení mě napadlo spojení s architekty, kterým se obecně hodinky Mido velmi líbí a jsou častou cílovkou. Viz jejich modely M005.430.11.061.81, M040.407.16.060.00 a M038.424.33.061.00. Architekti hledají ve světě staveb neotřelé prvky, nové kombinace materiálů a zasazují je do funkčních celků. Velmi často se snaží něčím vybočit, zaujmout. A k této profesi mi Mido Multifort TV prostě sedí! A když architekt, tak mi hned do mysli vklouzl švédský architekt (vysvětlení na konci článku) a nápad na článek byl na světě.

Pokud se vám při pohledu na Mido Multifort TV Big Date vybaví model Patek Philippe Nautilus, tak nebudete jediní. Ale inspirací tomuto modelu byl historický model Mido Multifort TV Big Date.

Celý příspěvek

Nové Luminox Mil-Spec 3350 budou oficiálně splňovat americký vojenský standard

Hodinky švýcarské značky Luminox najdete na zápěstích milovníků outdooru, ale i profesionálů, kteří pracují ve ztížených podmínkách. Důvodem je jejich potřeba vybavit se hodinkami, na které se dá bezpodmínečně spolehnout. Už samotný název značky (LumiNox je složenina latinských výrazů pro světlo a noc) ukazuje na jednu z jejích hlavních technologií, která vám umožní odečítat z hodinek i v úplné tmě. Jde o nepřetržitou tritiovou luminiscenci LLT, která nepotřebuje žádné nasvícení.

Potřeba odolnosti je u takových hodinek hned druhá v závěsu. A proto Luminox v tomto roce chystá novinku Luminox 3350 Mil-Spec. Ta bude splňovat vojenský standard amerického ministerstva obrany MIL-PRF-46374G týkající se voděodolnosti, robustnosti, designu a celkové kvality. Těšit se tedy můžete na 46mm ultrapevné pouzdro Carbonox s quartzovým strojkem ETA F06.412 v oblíbeném designu. Víc o novince, o jejím testování a o tom, jaký že to vlastně splňuje standard, prozradíme v článku.

Celý příspěvek