Hodinky měsíce listopadu

Každý měsíc nám projdou rukama stovky hodinek. Některé modely si okamžitě získají naše sympatie a mnohdy i srdce.

Toto je našich 5 vyvolených pro měsíc listopad.

Jiří Štencek

Jiří Štencek

Jiří
zakladatel, majitel, cestovatel a outdoorový nadšenec, hodinkový nadšenec a hybatel veškerého dění v Helveti

Wenger Sea Force 01.0641.124
Modrá je dobrá! Toho se drží i Wenger a představuje novinku Wenger Sea Force kompletně v modré. Tahle kombinace v nabídce Wengeru chyběla. Proto ji vítám a mohu jenom zopakovat, že Wenger Sea Force je moje srdcová záležitost. Sám nosím jejich původní variantu a nemohu si je vynachválit. Budou vám věrným služebníkem při sportech, výletech do přírody, ale nezaleknou se i náročnějších podmínek. Snadno se tak mohou stát hodinkami, které nesundáte z ruky.

Voděodolnost 200 m, přehledný ciferník se skvělou luminiscencí, perfektní zpracování a příjemný silikonový řemínek… to vše jsou důvody, pro které si hodinky Wenger Sea Force zamilujete.

Darina Vokrojová

Darina Vokrojová

Darina
hodinková nadšenkyně, jejíž srdce patří dobrému vínu a Seiku, ale ráda vám poradí i se značkou Casio

Seiko SRPB43J1
Máte rádi koktejly? Také Vás současné nevlídné podzimní počasí vybízí k trávení volného času v teple a suchu uzavřených prostor a třeba právě v koktejlovém baru? A jaké hodinky pro podobný typ zařízení volíte? Proč nezvolit třeba hodinky inspirující se tímto nevšedním prostředím?
Pro ty, co ještě snad nezaznamenali, konečně už i na náš trh doputovaly celosvětově oblíbené modely v podobě Seiko Cocktail Time. A jak lépe přivítat nováčka, než veřejnou pochvalou v podobě výběru do rubriky Hodinky měsíce (v tomto případě bychom snad mohli nastavit vyšší laťku a uvažovat i o pasování na model roku :)).

Mám-li vybrat pouze jedny z osmi koktejlek, budou to rozhodně Seiko SRPB43J1. Ve 40mm pouzdru se ukrývá strojek 4R35 s rezervou chodu až 41 hodin. Dokonalost jemné mechaniky můžete obdivovat díky průhlednému dýnku. Co si však obdiv zaslouží především, je nepřehlédnutelný ciferník tvořený plastickými paprsky vybíhajícími od středu k okraji. Stačí trochu světla a nepřestanete jej sledovat – uchvátí vás hra barevných tónů přecházejících od stříbřité, přes fialovou až po modrou. Model je dodáván na černém koženém řemínku s modrým prošitím, doplněném o překlápěcí sponu umístěnou netradičně naopak, než jak bývá zvykem. I zde si dovolím, stejně jako v článku, který jsem koktejlkám věnovala, pozvat přímo na prodejnu k prohlédnutí. Dejte koktejlkám šanci a věřte, že si Vás podmaní.

Jakub Novák

Jakub Novák

Jakub
druhý služebně nejstarší a nejdůležitější člen týmu, cestovatel a strážce značek Wenger, Victorinox a Davosa

Wenger Urban Metropolitan 01.1741.119
Když jsem tento model poprvé viděl na živo letos na veletrhu v Basileji, byla to láska na první pohled. Oficiálně se tento model začal prodávat až v listopadu, od té doby ho máme na prodejně a denně se něj chodím koukat. Čím mě tak zaujaly? Wenger po dlouhé době nechal vyrobit černý ocelový tah, který skvěle ladí k černému pouzdru hodinek a hodinky tak získali na eleganci. Jedná se o trvanlivou PVD úpravu, díky této technologii nemusíte mít strach z oprýskání či ošoupání.

V této cenové kategorii disponují hodinky skvělým poměrem cena vs. výkon. Vodotěsnost 10 ATM, minerální sklíčko potažené safírovým povlakem, který kombinuje výhody tvrdého minerálu proti prasknutí a safíru proti poškrábání. Kvalitní švýcarský strojek Ronda 515 a do výčtu vlastností samozřejmě nesmí chybět již zmíněné pouzdro a tah z ušlechtilé oceli s PVD vrstvou. Rozměrem 42 mm se řadí mezi středně velké hodinky a skvěle tak padnou na většinu mužských zápěstí. Nadčasový design, zelené kontrastní ručky a silná luminiscenční vrstva z těchto hodinek alespoň pro mě dělá nejpovedenější hodinky z dílny Wenger pro rok 2017.

Tomáš Doležal

Tomáš Doležal

Tomáš
sportovec tělem i duší a odborník na hodinky Traser, Luminox a Swiss Military Hanowa, který vzal pod svá křídla i designovou Triwu a německý Zeppelin

Certina C032.407.11.041.00
Potápěčských hodinek není nikdy dost, a tak volím jako svou jedničku za listopad model Certina C032.407.11.041.00. Hodinky splňují normu ISO 6425. Jsou tudíž vybaveny všemi aspekty, které musí potápěčské hodinky splňovat. Mimo vysoké vodotěsnosti (300 metrů) je to např. kvalitní luminiscence, jež je nanesena na ručičky i indexy, jednosměrně otočná luneta, či zvýšená odolnost vůči magnetismu a nárazům.

Pouzdro i tah jsou vyrobeny z nerezové oceli s označením 316L. Spona je vybavena extenzí, a tak je hodinky možné jednoduše nasadit přes neopren, nebo třeba zimní bundu. Poháněny jsou švýcarským automatickým strojkem ETA Powermatic 80.111 s 23 kameny a frekvencí 21 600 polokmitů za hodinu. Oproti konkurenci v této cenové kategorii je velkou výhodou maximální rezerva chodu ve výši až 80 hodin. Tedy v podstatě o polovinu vyšší, než bývá zvykem. Maximální rozptyl v přesnosti chodu se musí pohybovat v těchto hodnotách -4/+6 s./den. Modrý ciferník je chráněn antireflexním safírovým sklem. Jako minus bych uvedl absenci keramické lunety, kterou naopak u konkurence v podobné cenové kategorii najdeme. Zde je použita luneta hliníková.

František Šmolík

František Šmolík

František
čestný organizátor kulturního dění v Helveti a specialista na značky Certina, Citizen, Boccia Titanium a Bering

Certina WRC C034.417.36.057.10
K příležitosti závodů WRC – Mistrovství světa v rallye vznikla další limitovaná edice (po C001.647.17.207.10) patřící mezi novinky podzimu 2017. Hned od pohledu mě zaujal design černozelené barvy a decentního vzhledu. Model disponuje menším rozměrem pouzdra (41 mm) a podtrhává tak předchozí připomínku o jemném vzhledu. Černění pouzdra technologií PVD působí velice zajímavě, až vyvstává pocit, zda se opravdu jedná o ocel, ale je tomu skutečně tak, pouzdro je z vysoce kvalitní, ušlechtilé oceli, kterou u svých hodinek značka Certina vždy používá. Pouzdro s již zmíněnou PVD úpravou disponuje tachymetrickou lunetou a doplňuje ho kožený řemínek se zeleným prošitím, což také vypadá velmi zajímavě.

Celkově je pouzdro hodinek vyvedeno netradičním způsobem. Jak je patrné z fotek tohoto modelu, dýnko nezdobí klasická “želvička“, která je pro hodinky DS Podium klasická, ale je označeno bíločerným znakem WRC rallye s počtem kusů limitované edice, takže přesně víte, kolikátý kus z této řady máte právě vy. Klasický, černý ciferník se stopkami (přesnost 1/10 sekundy), doplněn nápisem Limited Edition, chrání safírové sklíčko s antireflexní vrstvou, čas na těchto hodinkách tedy můžete zkontrolovat i za slunečných podmínek bez obav, že bude sklíčko ozářeno slunečním svitem.

Hlavní předností je samozřejmě strojek hodinek, ETA Precidrive s certifikací COSC (přesnost sama o sobě) s přesností +- 10 vteřin za rok, odpadá tedy potřeba hlídat si přesnost chodu. Velmi nízká hmotnost pouhých 86 gramů a vodotěsnost do 100 metrů naznačuje, že jsou hodinky uzpůsobeny i ke sportu a ne jen na běžné nošení. Tento model vás také sám upozorní na blížící se vybití baterie. Sečteno a podrženo, na pohled krásné hodinky zaujmou nejen svým vzhledem, ale také řadou skvělých funkcí a pocitem, že mám neobvyklé hodinky z limitované edice.

A kdo je vítěz?

Jak už kolegyně Darina předeslala, mohlo by se jednat o hodinky roku, ale to je zatím předčasné. Proto hodinky Seiko Cocktail Time vyhlašujeme prozatím „pouze“ hodinkami měsíce. Ciferník těchto hodinek je jednoduše uhrančivý a také celkové zpracování je velmi povedené. O Seiko Cocktail Time už Darina psala dříve na našem blogu – Splněný sen jménem Seiko Cocktail Time.

Seiko SRPB43J1 Cocktail Time - hodinky měsíce Helveti.cz

Za měsíc přijdeme s dalšími tipy. Díky za váš čas, Jiří Štencek z Helveti.cz

Předchozí hodinkové tipy:

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *