Hodinky měsíce dubna

Každý měsíc nám projdou rukama stovky hodinek. Některé modely si okamžitě získají naše sympatie a mnohdy i srdce.

Toto je našich 5 vyvolených pro měsíc duben.

Jiří Štencek

Jiří Štencek

Jiří
zakladatel, majitel, cestovatel a outdoorový nadšenec, hodinkový nadšenec a hybatel veškerého dění v Helveti

Wenger Attitude Heritage 01.1541.107
Pro mě jsou to skoro srdeční hodinky, protože jde o návrat Wengeru k jeho oblíbeným hodinkám Wenger Day Date XL, které možná někteří z našich zákazníků dobře znají.

Já osobně mám k těmto hodinkám i citový vztah, protože byly jedny z prvních, které jsem vůbec na našem eshopu HodinkyWenger.cz prodal. Když jsem tedy na BaselWorldu mohl hodinky přiložit na ruku, tak se ve mně mísilo několik pocitů z nádherných hodinek, nostalgii nevyjímaje.

Pro porovnání – zde je onen původní model. Někdo by mohl namítat, že Wenger už se k modelu vrátil v podobě Wenger Attitude, ale to ještě nebylo úplně ono. Na ruce sedí perfektně, mají přehledný ciferník v elegantním provedení a nemůže samozřejmě chybět datum s dnem v týdnu. Oproti původnímu modelu mají hodinky ploché sklíčko, což by mělo být plusem. Zachovaly si vodotěsnost 100m a přišly s modernějším pouzdrem. Za mě jasná volba!

Darina Vokrojová

Darina Vokrojová

Darina
hodinková nadšenkyně, jejíž srdce patří dobrému vínu a Seiku, ale ráda vám poradí i se značkou Casio

Certina C029.807.16.081.01
Favoritem pro měsíc duben jsou pro mne elegantní pánské hodinky Certina na koženém řemínku, které však svou výbavou mohou plnit úlohu univerzálních (ne sportovních) hodinek (přihlédneme-li k možnosti přehození řemenů) – koncept DS, 100 m vodotěsnost, safírové sklo s antireflexem, strojek s rezervou nátahu 80 hodin.

Jediná výtka – rozměr, 38/39 mm by jim slušelo víc. Vyzdvihla bych barvu ciferníku, antracitová je prostě povedená, přičteme-li sunburst efekt a indexy v bravě růžového zlata s nádechem retra – libůstka 🙂 To vše za bezkonkurenční cenu.

 

Jakub Novák

Jakub Novák

Jakub
druhý služebně nejstarší a nejdůležitější člen týmu, cestovatel a strážce značek Wenger, Victorinox a Davosa

Wenger Urban Donnissima 01.1721.103
Nesmíme zapomínat na dámy. Na hodinářském veletrhu Baselworld mi učarovala nová řada hodinek pro dámy – Urban Donnissima. Nejatraktivnějším modelem z ní je pro mne Wenger Urban Donnissima 01.1721.103 se zlacením a modrým podkladem ciferníku.

Vzhledem jde o hodinky moderní a elegantní, ale díky vlastnostem jako minerální sklo se safírovou vrstvou a vodotěsnost 10 ATM jsou i velmi praktické a nemusíte si je schovávat jen pro výjimečné příležitosti. Je dobře, že se řada bude do budoucna rozrůstat, protože takový elegantní svěží vítr mi u Wengeru, který sice vyrábí kvalitní hodinky, ale často laděné spíš sportovně, dlouho chyběl.

 

Tomáš Doležal

Tomáš Doležal

Tomáš
sportovec tělem i duší a odborník na hodinky Traser, Luminox a Swiss Military Hanowa, který vzal pod svá křídla i designovou Triwu a německý Zeppelin

Davosa Ternos Professional Automatic 161.559.50
Pokud hledáte potápěčské hodinky s automatickým pohonem, pak tento model mohu vřele doporučit. Hodinky jsem si ihned zamiloval, zanedlouho pořídil a dnes je nerad střídám za jiné. 🙂 Jak vzhledově, tak zpracováním naprosto předčily má očekávání. Jedná se o mé první automatické hodinky a rozhodně této volby nelituji, ba naopak. Strojek ETA 2824 si navíc drží naprosto úžasnou přesnost (průměrná denní odchylka činí +/- 5 vteřin/den).

 

František Šmolík

František Šmolík

František
čestný organizátor kulturního dění v Helveti a specialista na značky Certina, Citizen, Boccia Titanium a Bering

Certina DS-2 Chrono Flyback
Hodinky Certina C024.618.26.031.00 mi vyrazily dech při prvním pohledu. Kombinace hnědého koženého řemínku se světlým, až krémovým ciferníkem mě uchvátila. Tahle kombinace se stává dost populární mezi hodinkovými nadšenci a má proč. Využití najde jak pro běžné, každodenní nošení, tak i jako skvělý parťák pro společenské události či pracovní schůzku. Ciferník oživuje lemování lunety a korunka s tlačítky v barvě růžového zlata.

Mimo běžnější funkce, jako jsou datumovka nebo tachymetr, své majitele dostane především stopkami s funkcí flyback. Funkce sloužící k měření mezičasů právě na zmiňovaných stopkách je i krásnou perlou na celém designu hodinek. Safírové sklíčko s antireflexní vrstvou jen potvrzuje fakt, že tyto hodinky jsou skvělou volbou pro náročnější uživatele. Jako zlatou tečku na konec bych vyzdvihl švýcarský strojek ETA 251.294 CEN Precidrive s maximální roční odchylkou 10 vteřin, která dodává svým nositelům pocit přesnosti za každých podmínek a každý den.

Za měsíc s dalšími tipy

To bylo našich 5 vyvolených pro měsíc duben. O další pětici hodinkových tipů se podělíme v květnu. Tou dobou už nám na prodejnu dorazí další kousky, kterými jsme se kochali na Baselworldu, takže se určitě bude na co těšit. 🙂

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *