Hodinky měsíce června

Každý měsíc nám projdou rukama stovky hodinek. Některé modely si okamžitě získají naše sympatie a mnohdy i srdce.

Toto je našich 5 vyvolených pro měsíc červen.

Jiří Štencek

Jiří Štencek

Jiří
zakladatel, majitel, cestovatel a outdoorový nadšenec, hodinkový nadšenec a hybatel veškerého dění v Helveti

Citizen Satellite Wave CC9015-54E

Výběr hodinek měsíce června byl pro mě velmi snadný. Celý měsíc jsem totiž strávil s hodinkami Citizen Satellite Wave cestováním po USA a prožily toho se mnou opravdu hodně.

Připravuji na ně obsáhlou recenzi, ale už teď můžu říct, že mě uchvátily svým všestranným použitím. Bral jsem si je na treky, na společenské večeře, plaval jsem s nimi ve studeném jezeře Tahoe a vystavoval je úpornému slunci v Death Valley. Díky titanu jsou velmi lehké, přehlednost zajišťuje safírové sklíčko s antireflexem a nastavitelná spona dovoluje povolit hodinky při nadměrném pocení. Hodinky obstály skvěle a hlavně jejich GPS seřizování času bylo opravdovou lahůdkou.

Darina Vokrojová

Darina Vokrojová

Darina
hodinková nadšenkyně, jejíž srdce patří dobrému vínu a Seiku, ale ráda vám poradí i se značkou Casio

Seiko SSG001P1
Mým favoritem měsíce jsou hodinky Seiko SSG001P1, funkcemi nabitý model sportovně-elegantního vzhledu nabízený za zajímavou cenu. Předností hodinek je kombinace solárního napájení a rádiově řízeného času. Zajímavostí je logaritmické pravítko, které v minulosti používali piloti pro výpočet doletu, úhlu snosu či spotřeby paliva. S její pomocí lze však také dělit, násobit, převádět jednotky apod. Daný model je možné nakoupit na univerzálnějším ocelovém náramku, ale i v kombinaci s elegantním koženým řemínkem, nebo v celoocelovém provedení s černou PVD úpravou povrchu.

Samozřejmostí jsou u hodinek stopky, datum, věčný kalendář, světové časy, ukazatel stavu nabití, indikace slabé baterie, vodotěsnost 100 m a šroubovací korunka. Tento výčet funkcí zabalený do sympatického obalu dělá z hodinek ideálního společníka nejen pro nadcházející období cestování a dovolených, ale i pro každý den.

Jakub Novák

Jakub Novák

Jakub
druhý služebně nejstarší a nejdůležitější člen týmu, cestovatel a strážce značek Wenger, Victorinox a Davosa

Boccia Titanium 3606-02
Tyto elegantní pánské hodinky mi učarovaly již při prvním pohledu. Je to díky jejich přehlednému ciferníku, díky kterému lze čas na hodinkách krásně odečíst i při letmém pohledu. Titanové pouzdro hodinek je dělá na ruce příjemné lehké, pouhých 42 g.

Samozřejmostí je i titanové dýnko a spona hodinek, což jistě ocení alergici na různé druhy kovů. Za zmínku zcela jistě stojí mimostředná vteřinová ručička, která je ještě díky červené barvě nepřehlédnutelná. Tenký černý kožený řemínek skvěle sedí na každé pánské ruce a hodinky se díky své tloušťce 9 mm skvěle schovají i pod košili. Velikostí 41 mm se řadí mezi středně velké hodinky. Jedinou jejich nevýhodu bych viděl v absenci safírového sklíčka, ale tento fakt je zase vyvážen cenovkou 3490 Kč za takto elegantní kousek, který by na Vašem zápěstí neměl chybět. Přijdete se podívat do naší prodejny v Karlíně a sami vyzkoušet!

Tomáš Doležal

Tomáš Doležal

Tomáš
sportovec tělem i duší a odborník na hodinky Traser, Luminox a Swiss Military Hanowa, který vzal pod svá křídla i designovou Triwu a německý Zeppelin

Luminox 1925
Chcete hodinky s tritiovým osvětlením, ale nelíbí se vám tradiční vojenské designy značek Luminox a Traser? Pak bych volil hodinky z řady Field Atacama od Luminoxu. Za mě konkrétně poté model Luminox 1925. Černěné pouzdro ve spojení s koženým řemínkem působí velmi elegantně. Rozhodně se nemusíte stydět vzít je na ruku ke košili a využít je tak i do společnosti. Jedinou překážkou může být vyšší pouzdro (12 mm), ale i tak se poměrně hladce schovají pod dlouhý rukáv.

Hodinky ovšem i přes svůj uhlazenější vzhled disponují všemi potřebnými parametry pro model využitelný ke sportování a outdooruantireflexní safírové sklo, či vodotěsnost 200 m, a to v kombinaci s bytelným pouzdrem. Tritiové osvětlení poté hodinkám dodává luxus v podobě zajištění čitelnosti ve tmě až po dobu 25 let. Díky výše uvedeným vlastnostem je tak prakticky vůbec nemusíte sundávat z ruky. 🙂

František Šmolík

František Šmolík

František
čestný organizátor kulturního dění v Helveti a specialista na značky Certina, Citizen, Boccia Titanium a Bering

Wenger Urban Classic 01.1741.107
Hned jak jsem uviděl novinky z řady Urban Classic pro rok 2017, jen těžko se mi hledala slova. Parádní design, který spojuje jednoduchost, eleganci a metropolitní vzhled dohromady. Modrý ciferník, který se vrací zpátky „do módy“, hezky ladí s ocelovým tahem a vytváří tak ještě o mnohem lepší celkový dojem.

Pravděpodobně největší zajímavostí a výstředností hodinek je fakt, že vteřinová ručička se nachází v samostatném subciferníku u pozice 6. Naprosto dostačující vodotěsnost do 100 metrů jen dokazuje všestrannost tohoto modelu, který na první pohled budí dojem spíše společenských hodinek. Na spolehlivosti přidává kvalitní Ronda strojek a ač minerální sklíčko, alespoň se safírovou vrstvou, která dodává i přesto velmi dobrou odolnost vůči poškrábání. Pro mě jednoznačná jednička mezi novinkami této značky. Celá řada se pak dá jednoduše kombinovat s variacemi kožených pásků a v nabídce jsou také sportovnější varianty s chronografem.

Za měsíc s dalšími tipy

V květnu i v červnu si nás získávaly sportovní hodinky i společenské. Změní to příchod a léta a příště už budeme rozdávat jen tipy na potápky a hodinky vhodné na letní sporty a koupání? První favority s funkcemi užitečnými pro světoběžníky už jsme představili tentokrát, tak se nechte překvapit. 🙂 

Předchozí hodinkové tipy:

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *