Splněný sen jménem Seiko Cocktail Time

Už na jaře jsme v reportu z letošního Baselworldu psali o tom, co nového si pro letošní rok přichystaly naše značky. Padla v něm také zmínka o chystaných novinkách Seika, mezi nimiž si nemalou pozornost zasloužilo rozšíření řady Presage o tzv. „Koktejlky“. Ty se do té doby sice těšily velké oblibě mezi fanoušky Seika po celém světě, ale dosud byly dostupné pouze pro japonský trh. To se změnilo letos na podzim, a tak jsme před několika málo dny jsme na prodejně s velkou radostí uvítali první kusy Seiko Cocktail Time.

Legenda pro světový trh

Vše začalo v roce 2010, kdy Seiko uvedlo na japonský trh tři modely inspirované kouzlem koktejlových barů a barmanského umění. Byly jimi Seiko Sarb065 „Cocktail Time Cool“, Seiko Sarb066 „Cocktail Time Dry“ a 300kusová limitovaná edice Seiko Sarb068 „Cocktail Time Sweet“. Modely od samého začátku budily pozornost na hodinkových fórech a stránkách s hodinkovou tematikou a brzy se staly vyhledávanými mezi fanoušky značky Seiko ze všech koutů světa. Letos tak Seiko splnilo tajné přání mnoha hodinkových nadšenců, když rozšířilo řadu Presage o modely inspirované předlohou v podobě Seiko Sarb065 a dostupné i pro evropský trh.

Hodinky Seiko si můžete zakoupit v našem eshopu na Helveti.cz.

Druhý úspěch řady Presage

Nové Koktejlky spadají do řady Seiko Presage, kterou Seiko představilo loni, také na veletrhu Baselworld. Během jediného roku zaznamenala velký úspěch a našla si své místo v srdcích mnoha fanoušků hodinařiny a my věříme, že s modely nesoucími název Cocktail Time to bude podobné. Kolekci tvoří 8 modelů, odlišujících se barevným provedením. Inspirací pro každý model byl jiný koktejl.

8 novinek nesoucích název Seiko Cocktail Time. 1. řada zleva: Seiko SSA345J1, Seiko SSA346J1, Seiko SRPB41J1, Seiko SRPB43J1, 2. řada zleva: Seiko SRPB44J1Seiko SRPB46J1, Seiko SSA341J1, Seiko SSA343J1

Dalším odlišujícím prvkem je použití dvou kalibrů se shodnou rezervou nátahu 41 hodin, 4R35 u tříručkové verze s ukazatelem data na pozici třetí hodiny u modelů značených SRPB a o něco vyšším strojkem 4R57, který má ukazatel data vyveden v subciferníku na pozici šesté hodiny, a navíc je obdařen funkcí ukazatele rezervy chodu u modelů s označením SSA.

Z fotografií je patrné, co dělá tuto kolekci, stejně jako předchůdce z řady SARB, tak populární. Prvkem, který většinu pozorovatelů zaujme na první pohled, je ciferník. Ten svým výliskem tvořícím efekt slunečních paprsků pod dopadem světla různé intenzity a z různých úhlů rozehrává úžasnou podívanou. Barva ciferníku se postupným natáčením mění a dává vyniknout jedinečné detailní struktuře. Vzhled ciferníku dokonale doplňují plastické indexy na pozicích hodin, lišící se od předlohy celistvostí a délkou, sahající až k okraji ciferníku a dodávající celkovému dojmu jistou ucelenost a jednotu.

Stejně jako u ostatních modelů řady Presage, i v srdci hodinek Cocktail Time zajišťuje přesnost a životnost strojku trojice známých Seiko technologií pod názvem Trimatic.

Seiko Trimatic and The mechanism of mechanical watch

Je libo Martini, Manhattan nebo Margaritu?

Jako inspirace posloužilo u řady Cocktail Time sedm známých koktejlů: Martini, Manhattan, Margarita, Blue moon, Skydiving, Espresso martini a Side car (koktejlu Skydiving Seiko věnovalo modely dva). Čtyři modely jsou pojaty jako tříručičkové, další čtyři mají nad 6. pozicí subciferník s funkcí ukazatele data.

U tříručkové verze tvoří základní a pravděpodobně nejpopulárnější provedení stříbřitě modrá – Seiko SRPB43J1, dále doplněná o tmavě modrou – Seiko SRPB41J1, hnědou – SRPB46J1 a krémovou – Seiko SRPB44J1 variantu. Všechny 4 modely jsou dodávány v ocelovém pouzdře o průměru 40,5 mm a výšce 11,8 mm, lišícím se pouze barevným provedením vhodně doplňujícím výraz ciferníku. Pouzdra nabízí hned tři barevné úpravy, klasickou stříbrnou, růžově zlatou a klasickou zlatou.

Limitovaná edice Seiko SSA361J1 Cocktail Time Starlight

U verzí s rezervou nátahu lze volit opět mezi stříbřitě modrým – Seiko SSA343J1, krémovým – Seiko SSA341J1, černým – Seiko SSA345J1 a narůžovělým – Seiko SSA346J1 provedením. Mírně vyšší pouzdra (průměr 40,5 mm a výška 14,5 mm) těchto modelů nabízí pouze dvě barevné varianty, a to stříbrnou a růžově zlatou.

Hodinky je možné zakoupit v kombinaci s koženým řemínkem, nebo ocelovým náramkem v závislosti na zvoleném modelu. Všechna pouzdra jsou shodně osazena hardlexovým sklíčkem a průhledem na strojek. Vodotěsnost hodinek činí 50 m, což je vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o elegantní, ač ne vyloženě formální hodinky, naprosto dostatečná hodnota. Pořizovací cena startuje u tříručkových modelů na ceně 11 190 Kč, respektive na 14 690 Kč u verzí s rezervou nátahu.

My jsme z koktejlek nadšení, jakým dojmem působí na Vás? Je libo Blue moon, Skydiving, Side car, Margaritu, Martini, Espresso martini, nebo Vás k ochutnání láká spíše Manhattan? Ciferník se opravdu vyplatí vidět naživo, proto budete-li mít cestu, neváhejte se u nás zastavit a přesvědčit se o jeho výjimečnosti na vlastní oči. A kdo ví, třeba na jeden ze zmíněných koktejlů budete odcházet s novými hodinkami na ruce.

Limitované edice Seiko Presage Sakura Fubuki & Starlight

Limitované edice nemohou chybět. Jsou unikátní zpracováním ciferníku, kde odkazují na koktejly známého japonského barmana – Mr. Hisashi Kishi. Modrá verze se inspirovala u drinku Starlight a bílá varianta pak u drinku Sakura Fubuki. Seiko Starlight bude dostupná pouze v 1300 kusech a Seiko Sakura Fubuki pouze v 1000 kusech. Na český trh se tak dostane pouze pár kusů od každé varianty a do Helveti dorazí začátkem roku 2018.

První fotografie Seiko Cocktail Time z naší prodejny:

O Seiko Cocktail napsali také:

  • http://wornandwound.com/seiko-brings-cocktail-time-presage-expands-line-new-models-colors/
  • https://www.seikowatches.com/press_release/2017/RLS1703-08/index.html
  • https://www.ablogtowatch.com/seiko-presage-ssa-srpb-cocktail-time-watches-2017/
  • https://www.hodinkee.com/articles/the-seiko-presage-cocktail-time-srpb43
  • https://www.seiko-presage.com/cocktailtime/
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *