O našem výletu do Laponska, na kterém nám dělaly společnost hodinky Wenger Sea Force, jsme psali už v říjnu. Tyto hodinky ale nebyly naším jediným společníkem. Na výlet jsme totiž vzali i novinku letošního roku z dílny značky Traser – hodinky Traser Outdoor Pioneer. Jak obstály v terénu a v kontaktu s vodou se dozvíte v naší recenzi.
Nejprve vám nového člena rodiny Traser ve zkratce představíme:
Jde o lehké a odolné hodinky z polyamidu vyztuženého skelným vláknem. Zajímavostí tohoto modelu je absence šroubovací korunky. Výrobce totiž i přesto dokázal zajistit vodotěstnost do hloubky 200 metrů. Číselník a tritiové kapsle oblíbené luminescenční technologie Trigalight jsou chráněny tvrzeným minerálním sklíčkem.
Při nákupu máte na výběr ze tří typů řemínku – nato, silikonový a ocelový. My jsme si pro testování vybrali silikonový. Do terénu lidé často volí nato řemínky, ale my jsme si nebyli jisti, zda v studeném a často velmi vlhkém podnebí Laponska řemínek v případě namočení usušíme. A 13 dnů s mokrým řemínkem na ruce by se jistě podepsalo na objektivitě recenze. 🙂 Navíc silikonový řemínek po nasazení nestudí jako kovový a pokud se ruka zapotí, nezačne zapáchat tak snadno jako pásky z látky a kůže.
Během 13 dnů v Laponsku jsme hodinky opravdu nešetřili – při brodění jsme otestovali jejich voděodolnost, pády a každodenní chůze s hůlkami prověřily odolnost při otřesech a v naprosté tmě bez světel civilizace byla příležitost vyzkoušet, jak svítí ve tmě. Vedle polární záře to byla hned druhá nejkrásnější hra světel. Přesvědčte se sami.
Přestože se číselník může zdát strohý a ne příliš líbivý, během putování jsme jeho jednoduchost a barevnou výraznost opravdu ocenili. Ať už na hodinky dopadalo přímé sluneční světlo, stmívalo se, brodili jsme se vodou, zašpinili sklíčko nebo byla mlha, nikdy jsme neměli problém čas přečíst.
Jako možnou nevýhodu vidíme sklíčko bez antireflexní úpravy. V této cenové relaci bychom ale už opravdu chtěli moc. Hodinky si díky svým vlastnostem a příjemné ceně najdou fanoušky hlavně mezi sportovci, vojáky, rybáři, potápěči či myslivci. A zejména myslivci a vojáci ocení i samotné polyamidové pouzdro, které je velmi lehké a svým zpracováním minimalizuje odlesky na slunci.
Výhodou může být otočná luneta, která použijete při stopování, odpočtu nebo počítání nějakých úkonů (například vypitých piv v hospodě).
I s odstupem několika týdnů můžeme říct, že Traser Outdoor Pioneer dobře posloužily ve tmě i ve vodě. V Laponsku neutržily žádné škrábance, ale přiznáváme, že jsme se polyamidové pouzdro ani minerální sklíčko nesnažili úmyslně poškrábat. Testovali jsme pouze běžný provoz ve ztížených podmínkách. Několik úderů hůlkou, častý kontakt s bundou a krosnou žádné následky nezanechaly. Jedinou známkou tak byl mírně zašpiněný řemínek.
Pokud tedy sháníte kvalitní vodotěsné hodinky, z nichž bez problémů přečtete čas i v noci, za dobrou cenu a netrváte na ocelovém pouzdru, se švýcarskými hodinkami Traser Outdoor Pioneer nesáhnete vedle.
Podrobnější recenzi zaměřenou na popis hodinek si můžete přečíst na Nosime-Hodinky.cz.
Hodinky si můžete zakoupit na našem eshopu: http://www.hodinkytraser.cz/traser-outdoor-pioneer/. Cena je více než příznivá – 4860 Kč.
Nějak mi na těchto hodinkách chybí ten znak Švýcarska . Zák.
Hodinky Traser na sobě znak Švýcarska nemají. To používá například Wenger. O švýcarské výrobě je majitel ujištěn označením Swiss made, které je na spodní části ciferníku.