Proč se mi nepřeřídily hodinky při změně letního / zimního času?

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: ObecnéProč se mi nepřeřídily hodinky při změně letního / zimního času?
Lukáš zeptal se před 4 roky

Dobrý den,

nevíte, jak má správně fungovat automatické seřízení hodinek podle rádiového signálu? Byla změna času (letní/zimní), ale hodinky se automaticky nepřeřídily. Musím to dělat ručně? Nebo v čem je problém? A funguje to jinak u hodinek řízených GPS?

Děkuji Lukáš

1 Odpovědi
Nejlepší odpověď
Jiří Štencek Personál odpověděl před 4 roky

Dobrý den, Lukáši,

ano, u hodinek řízených rádiem se to může stát a to ve 2 případech.

  1. Hodinky tento den nechytily rádiový signál o přesném čase. To probíhá vždy ve velmi brzkých ranních hodinách (3-4). U hodinek si můžete stiskem tlačítka zkontrolovat, jestli naposledy došlo ke správnému přijetí signálu. Pokud ne, tak je to přesně váš případ a v tu chvíli je dobré vyvolat přijetí signálu manuálně.
  2. Hodinky nemají nastavenu automatickou změnu letní > zimní čas. V tom případě vlastně hodinky neví, že se mají přeřídit a drží jeden ze dvou nastavených stavů. ON = zapnutý letní čas, OFF = zapnutý zimní čas (vypnutý letní), AUTO = automatické nastavování času (letní / zimní). Doporučujeme tedy zkontrolovat, zda máte nastaveno AUTO, abyste to nemusel každý rok řešit. Jinak toto nastavování automaticky funguje pouze v některých státech. Je to závislé na dostupných vysílačích, které tuto informaci mohou, ale nemusí obsahovat. Evropský vysílač Frankfurt tuto informaci poskytuje.

GPS hodinky

Co se týče GPS hodinek, které synchronizují čas a datum podle satelitů, tak tento signál informaci o letním / zimních čase neobsahuje. Proto většina hodinek automaticky nastavovat letní / zimní čas neumí.

Jsou ale výjimky – například značka Casio a jejich modely GPR-B1000:

Samozřejmostí je, že pokud hodinky synchronizujete s mobilním telefonem, tak pak dojde k nastavení i času na hodinkách. Pro lepší orientaci si můžete prohlédnout kategorie:

Za Helveti.cz – Jiří Štencek

Autorem publikovaného příspěvku je Lukáš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek: