Recenze Victorinox I.N.O.X.

victorinox-inox-241682-1Jestli jsme se na něco letos opravdu těšili, tak to jsou hodinky Victorinox I.N.O.X. Že v rukou držíte hodinky, které můžete přejet bagrem, hodit na zem z 10 metrů, vyprat v pračce, potřísnit kyselinou, vystavit teplotě 1200 °C a bez jediného škrábnutí si je znovu připnout na ruku, se totiž nestává každý den.

Slovo inox znamená francouzsky ocel a Victorinox si je nadělil ke 130. letům existence značky. Mají za sebou přesně 130 zátěžových testů, kterým je podrobil sám Victorinox, a vzhledem k jejich odolnosti si trefnější název než prostě „ocel“ vybrat nemohli.

Například jeden z testů spočíval ve vystavení opravdu extrémnímu teplotnímu šoku. Hodinky byly zamrazeny do kusu ledu a následně za vysoké teploty vysvobozeny. Ale ani rozdíl několika set stupňů jim nijak neublížil ani nezastavil.

I.N.O.X. - Test #117/130 - Temperature Shocks Resistance

Tip: O tom, jak také mohou vypadat testy hodinek určených do extrémních podmínek, si můžete přečíst v tomto článku: Tvrdé testy hodinek. Tohle by ty vaše nevydržely!

victorinox-inox-2416821-testJak už napovídá název, hodinky jsou z ušlechtilé nerezové oceli. Řemínek tvoří odolná, ale stále dostatečně měkká pryž. Safírové sklíčko má antireflexní úpravu, která zaručuje skvělou čitelnost i v ostrém slunečním svitu a zabraňuje nežádoucím odleskům. Tuto vlastnost ocení zejména vojáci, u nichž může být nenápadnost v terénu otázkou života a smrti. S hodinkami se navíc bez problémů potopíte až do hloubky 200 metrů.

Ocelové pouzdro má průměr 43 mm (bez korunky) a je hladké, bez jakýchkoliv drážek, v nichž by se mohl usazovat prach či nečistoty. Na minimalistickém ciferníku najdete červené číslice 13-23 a ručičky a indexy s luminscenční vrstvou SuperLuminova. Pouze index dvanácté hodiny byl vypuštěn. Na jeho místo totiž přišlo logo Victorinoxu v nerušivé ocelové barvě. Datum se nachází v bílém okénku mezi čtvrtou a pátou hodinou a zadní strana hodinek je až na vyryté informace o hodinkách hladká.

Součástí balení je gumový kryt. Vzhledem k odolnosti hodinek se zdá být až zbytečný a vypadá poněkud lacině. Přestože se samotné hodinky mohou z některých fotek zdát jemné a subtilní, nenechte se zmást. Ani zdaleka nejde o klasické oblekové hodinky, ale o hodinky, jak už napovídají jejich vlastnosti, do terénu a skutečně náročných podmínek. A po nasazení gumového krytu hodinky působí ještě masivněji.

victorinox-inox-2416821-photo

Pokud tedy máte náročnou práci a koníčky, při nichž potřebujete být připraveni doslova na vše a je pro vás důležité moci se spolehnout na každý kousek své výstroje, jsou hodinky Victorinox I.N.O.X. pro vás jako stvořené. Z přehledného číselníku přečtete čas ve dne i v noci, ve vodě i na suchu a přesnost ukazovaného času neovlivní ani prudké změny teplot, pád hodinek nebo velký tlak na pouzdro a safírové sklíčko.

victorinox-inox-barvy

„Inoxy“ jsou dostupné ve třech barvách – černá, královsky modrá a olivově zelená a zakoupíte je na Helveti.cz. Kromě vlastností je příjemným překvapením i cena těchto takřka nerozbitných hodinek – 10 592 Kč (cena aktualizována 22.6.2015).

U nás v Helveti máme jasno a nejvíc se nám zamlouvá univerzální černá varianta Victorinox I.N.O.X. 241682.1.

Naše krátké video

Victorinox I.N.O.X. 241682.1

Fotky z prodejny

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *