Tvrdé testy hodinek. Tohle by ty vaše nevydržely!

victorinox-inox Hodinky do extrémních podmínek vyžadují extrémní testy. Zapomeňte na testy voděodolnosti v míse s vodou a na škrábání sklíčka hodinek nožíkem s tupou čepelí. Značky Traser a Victorinox vyrábí hodinky do náročných podmínek, a proto se je rozhodly otestovat jak jinak než v extrémních podmínkách. Přestože uznávají, že hodinky nejsou nezničitelné, extrémní zátěž, které jsou vystaveny, vás přesvědčí, že s nimi rozhodně není třeba zacházet v rukavičkách.

Hodinky Traser vs. tank a stratosféra

Hodinky Traser jsou určeny náročným uživatelům. Oblibě se těší mezi vojáky, outdoorovými sportovci a všemi, kdo hledají hodinky, které přežijí skoro všechno a jsou prakticky bezúdržbové. Značka Traser se proslavila luminescenční technologií trigalight, díky níž nepotřebují její hodinky žádnou baterii ani zdroj světla, a i přesto nabízí skvělou čitelnost času i v naprosté tmě. To vše až po dobu neskutečných 10-20 let.

Legendární vojenské hodinky Traser P6600 Mil-G se mohou kromě několika certifikací pochlubit nárazuvzdorností, vodotěsností a vysokou odolností extrémním teplotám. Jak si ale poradí jejich minerální sklíčko s opravdu velkou zátěží?

To vyzkoušel testovací tým hned ve dvou zkouškách. Hlavní roli hrály v obou tanky a už teď vám můžeme prozradit, že si s 64 tunami zátěže hodinky poradily na výbornou:

traser H3 watches tank test

Další test hodinek spočíval ve vyslání do výšky 37 kilometrů a následném hledání hodinek, případně toho, co z nich zbylo. Cestou do stratosféry byly vystaveny teplotě až -70 °C a na průběh jejich výletu se můžete podívat zde:

Traser® H3 Military Watch Up To The Stratosphere & Back!

„Vesmírem testované“ hodinky, případně jejich novější verzi Traser P6600 Red Combat kupujte na Helveti.cz.

Victorinox I.N.O.X. a 130 testů

Značka Victorinox Swiss Army je známá jako výrobce švýcarských armádních nožů. Kromě toho se ale specializuje také na výrobu hodinek. Ke 130 letům své existence nadělila dárek sobě i svým fanouškům – hodinky Victorinox I.N.O.X.

victorinox-inox-test

A jak dopadly nejnovější hodinky značky, jejíž slavný červený nožík našel své místo ve statisících domácností a kapsách chlapců a vojáků, v sérii extrémních testů? Pojďme se na ně podívat.

Vystavení vysokým teplotám či mrazu, pád na zem, zapomenutí v kapse a následné vyprání v pračce. Může se to stát každému. V případě hodinek Victorinox I.N.O.X. to ale neznamená zničení hodinek. Vydrží toho ale mnohem víc.

Hodinky Victorinox I.N.O.X. byly podrobeny celkem 130 extrémním zkouškám, které testovaly jejich odolnost, nepoškrábatelnost a kvalitu materiálu. Tipnete si, kolik škrábanců utržily a po které zkoušce z nich zbyla jen hromádka švýcarské oceli?

Z 10 metrů na zem

I pouhý pád na zem a následné vibrace, které hodinkami proběhnou, zničily už mnoho ne zrovna levných kousků. U Victorinox I.N.O.X. to ale určitě nehrozí. Ustály totiž pád z 10 metrů na tvrdou dlažbu. Bez jediného škrábnutí.

I.N.O.X. - Test #16/130 - 10 Meter Drop Resistance

Bagrem přes hodinky

Děsí vás promáčknutí sklíčka, nebo že si na ně náhodou stoupnete a budou „na vyhození“? S Victorinox I.N.O.X. můžete spát klidně – i po přejetí osmitunovým bagrem byly jako nové.

I.N.O.X. by Victorinox - Test #100/130 - 8 Ton Pressure Resistance

Z ledu do ohně

Prudké změny teplot mohou způsobit, že hodinky méně těsní a nepřesně ukazují čas. To není problém hodinek I.N.O.X. Byly vystaveny ohni a ledu a mučení opět přežily.

I.N.O.X. - Test #117/130 - Temperature Shocks Resistance

Vaření hodinek a praní v pračce

Zatímco sledujete představení hodinek, Victorinox I.N.O.X. podstupují tak trochu netradiční test – praní ve vodě o 90 °C a lázeň ve vroucí vodě.

Victorinox Swiss Army CEO Talks INOX Timepiece Detailing

Sklíčko vs. ostrá čepel

Victorinox dokázal, že sklíčko hodinek přežije i přejetí bagrem. Jak si ale safírové antireflexní sklíčko poradí s ostrým předmětem?

Victorinox I.N.O.X. knife test

Kromě toho všeho podstoupily také test na odolnost chemikáliím. A s benzínem, čistícími prostředky i rozpouštědly si poradily jak jinak než na jedničku.

Pokud hledáte společníka do extrémních podmínek, který vás nezklame za žádné situace, mohou to být právě hodinky Victorinox I.N.O.X.

Kvalitní hodinky pro pořádné chlapy nakupujte na Helveti.cz.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

3 komentáře u “Tvrdé testy hodinek. Tohle by ty vaše nevydržely!

 1. Co by majitel hodinek Traser jsem si rád pustil video „Do vesmíru a zpět“, ovšem zdá se mi, že v čase 2:24-2:27 vteřinová ručička stojí. Později už zase jde. Třeba to je jen můj dojem. A zajímalo by mne,zda to hodinky přežily i po dopadu na zem ;-).

  • Dobrý den,
   hodinky přežily i po dopadu na zem. Jsou vystaveny ve švýcarské budově firmy Traser a můžete si je tam osobně prohlédnout. Je bohužel škoda, že nenatočili hodinky podrobněji po dopadu, ale je ve videu pouze fotka. Co se týče vteřinovky, tak tam nejsme schopni ji v daném čase přesně rozeznat. Bylo by ale zvláštní, kdyby se hodinky na pár sekund zastavily a pak zase šly 🙂
   S pozdravem Jiří Štencek

   • Děkuji za odpověď,
    jsem rád, že to hodinky přežily a dostály své pověsti :-). Osobně podrobuji testům ty své a až se rok s rokem sejde, napíši resumé.
    S pozdravem Marek D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *