Recenze Victorinox INOX

DSC01601 Jak už možná víte, tak naše hodinky rádi testujeme a dáváme jim co možná nejvíc zabrat. Všechny naše recenze najdete v příslušné sekci. Wengery už s námi byly v Laponsku i na Islandu. Pro další cestu jsme si vybrali hodinky Victorinox INOX 241682.1 a jelikož bylo našim cílem zimní Laponsko, tak jsme se těšili na opravdu náročné podmínky a zajímavé testy.

Proč zrovna Victorinox INOX? Výrobce tento model určil jako svou vlajkovou loď, která má být nejodolnější a podle toho ji také sám testuje. Chtěli jsme si tak propagovanou odolnost ověřit.

Co obnášel trek Laponskem?

Na 10denním treku zimním Laponskem jsme toho zažili hodně. Jenom pro představu šlo o cca 160km trek na sněžnicích se saněmi a batohem. Šlapalo se překrásnou pannenskou přírodu v oblasti národního parku Sarek. Součástí treku bylo i několik výstupů na vrcholy v národním parku, nechtěnné brodění ledové vody a seznamování s místní faunou a florou. Spalo se nejčastěji ve stanech na zamrzlých jezerech a teploty se pohybovaly od -20°C do +5°C.

DSC01261Hodinky byly celou dobu buď na ruce, přes bundu (pro rychlejší zjištění času, určení severu) nebo připnuty jinde z důvodu testování. Většinu času byly používány bez bumperu, abychom zjistili jejich odolnost bez této ochranné pomůcky.

Hodinky Victorinox INOX zažily:

 • změny teplot (z ledové vody na sluníčko),
 • pobyt přes noc venku v mraze -20°C,
 • 10 dní nad / pod oblečením,
 • několik tisíc otřesů (chůze s hůlkami) a několik pádů,
 • rozdíly tlaku (stoupání do hor a následný sestup)
 • a 4 bezpečnostní kontroly na letišti.

+ Klady hodinek:

 • Bumper drží velmi dobře a nesundal se při žádné manipulaci (oblečení, bunda, poutka hůlek).
 • Hodinky jsou krásně čitelné. Antireflex je na sluníčku perfektní!
 • Luminiscence je velmi dobrá. Po pobytu na sluníčku svítily ve stanu i spacáku dlouhé hodiny.
 • Korunka je výborně strukturovaná a lze s ní manipulovat i v rukavicích.
 • Řemínek má praktické uchycení očka – neztrácí se a nejezdí.
 • Řemínek je ohebný a neláme se či nepraská ani v mraze.
 • Naposledy k řemínku – je dostatečně dlouhý i při zapínání přes bundu a mikinu.

– Zápory hodinek:

 • Červená čísla na ciferníku jsou neviditelná, drobná a tudíž zbytečná (na fotkách téměř nejdou vidět).
 • U sklíčka je mezera, kde se občas dostaly mikrodrobky. Samovolně se ale časem opět vytřepaly.

Závěr z testování

DSC01606Hodinky Victorinox I.N.O.X. 241682.1 dostály svým udávaným předpokladům. Jsou velmi bytelné a zpracování je opravdu kvalitní. Z hodinek lze doslova cítit, že při jejich návrhu někdo přemýšlel a dokazují to takové drobnosti jako uchycení poutka hodinek, strukturovaná korunka, skvělá luminiscence a antireflex. Celkový dojem je perfektní a můžeme říci, že na hodinky se lze maximálně spolehnout a počítat s nimi v každé situaci. Na ruce vypadají dobře a bez bumperu je lze vzít i k formálnějšímu oblečení, kterému neudělají ostudu.

Kde hodinky koupit

Konkrétní testované hodinky nabízíme se slevou 20 %. Na ostatní / nové modely Victorinox máme slevu 5 %. Objednat je můžete na našem eshopu Helveti.cz. Vyzkoušet si je přijďte do naší prodejny na adrese Vítkova 8, Praha – Karlín. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

V dalším článku bychom rádi srovnali hodinky Wenger Sea Force 01.0641.103 (naše recenze) s právě testovanými Victorinox INOX. Doslova bratrský souboj bude asi dosti těsný.

Za tým Helveti.cz – Jiří Štencek

Fotogalerie

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

2 komentáře u “Recenze Victorinox INOX

 1. Tak jsem třetím dnem spokojeným majitelem modrých I.N.O.X.ů a musím říct, že se Victorinoxu opravdu povedly. Hledal jsem hodinky na čundry, ježdění na horáku, sem tam nějakou řeku na lodičce a v zimě na běžky a lyže. Požadavky byly následující:
  (neřadil jsem je podle důležitosti)
  1. Ručičkové (líbí se mi víc, než digitálky, podle kterých navíc nenajdu sever)
  2. Quartz strojek (odolnější proti vibracím a nárazům než mechaniky)
  3. Safírové sklíčko
  4. Vodotěsnost min. 100m
  5. Jednoduchý, dobře čitelný ciferník a jednoduchý vzhled (tento požadavek v zásadě vyloučil řadu Casio G-Shock, kde kvůli ciferníkům přeplácaným vším možným nejsou kolikrát ručičky k nalezení 🙂
  6. Gumový řemínek kvůli snadnější regulaci obvodu.
  7. Slušná cena
  Když jsem po nějaké době hledání a brouzdání po netu narazil na Inoxy, napadlo mě, že ty hodinky snad Victorinox vyvinul přímo pro mě. Do mých požadavků zapadaly přímo ideálně, tak že konečné váhání bylo krátké. A nelituji. Bez chrániče vypadají krásně. Elegantně a jednoduše zároveň a při tom se nasazením chrániče mohou rázem změnit v hodinkového terminátora (vzhledem i odolností). Je z nich cítit kvalita a odolnost. Jsou skvěle čitelné kdykoliv a kdekoliv a s nasazeným chráničem přežijí asi cokoliv. Na nějaký větší test odolnosti ještě čekají, ale říkám si, že spadnout někdy s letadlem, byly by Inoxy nejspíše to jediné, co by po mě našli a vsadil bych boty, že by stále šly… 🙂
  Za sebe dávám Victorinoxu plný počet hvězdiček.
  S pozdravem
  V. Jákl
  PS. Těch červených čísel na obvodu ciferníku jsem si všimnul až po přečtení Vaší recenze. Jsou opravdu na nic.
  Vojta J.

  • Díky mockrát za tak rozsáhlé doplnění recenze. V podstatě se nedá než souhlasit 🙂 Odolné a kvalitní hodinky, které přežijí i nás!
   Přeji ať skvěle slouží a dělají radost.
   S pozdravem Jiří Štencek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *