Traser Outdoor Pioneer

O našem výletu do Laponska, na kterém nám dělaly společnost hodinky Wenger Sea Force, jsme psali už v říjnu. Tyto hodinky ale nebyly naším jediným společníkem. Na výlet jsme totiž vzali i novinku letošního roku z dílny značky Traser – hodinky Traser Outdoor Pioneer. Jak obstály v terénu a v kontaktu s vodou se dozvíte v naší recenzi.

Nejprve vám nového člena rodiny Traser ve zkratce představíme:

Traser_Outdoor_Pioneer_12Jde o lehké a odolné hodinky z polyamidu vyztuženého skelným vláknem. Zajímavostí tohoto modelu je absence šroubovací korunky. Výrobce totiž i přesto dokázal zajistit vodotěstnost do hloubky 200 metrů. Číselník a tritiové kapsle oblíbené luminescenční technologie Trigalight jsou chráněny tvrzeným minerálním sklíčkem.

Při nákupu máte na výběr ze tří typů řemínku – nato, silikonový a ocelový. My jsme si pro testování vybrali silikonový. Do terénu lidé často volí nato řemínky, ale my jsme si nebyli jisti, zda v studeném a často velmi vlhkém podnebí Laponska řemínek v případě namočení usušíme. A 13 dnů s mokrým řemínkem na ruce by se jistě podepsalo na objektivitě recenze. 🙂 Navíc silikonový řemínek po nasazení nestudí jako kovový a pokud se ruka zapotí, nezačne zapáchat tak snadno jako pásky z látky a kůže.

Traser_Outdoor_Pioneer_04

Během 13 dnů v Laponsku jsme hodinky opravdu nešetřili – při brodění jsme otestovali jejich voděodolnost, pády a každodenní chůze s hůlkami prověřily odolnost při otřesech a v naprosté tmě bez světel civilizace byla příležitost vyzkoušet, jak svítí ve tmě. Vedle polární záře to byla hned druhá nejkrásnější hra světel. Přesvědčte se sami.

Traser_Outdoor_Pioneer_10

Přestože se číselník může zdát strohý a ne příliš líbivý, během putování jsme jeho jednoduchost a barevnou výraznost opravdu ocenili. Ať už na hodinky dopadalo přímé sluneční světlo, stmívalo se, brodili jsme se vodou, zašpinili sklíčko nebo byla mlha, nikdy jsme neměli problém čas přečíst.

Traser_Outdoor_Pioneer_09

Jako možnou nevýhodu vidíme sklíčko bez antireflexní úpravy. V této cenové relaci bychom ale už opravdu chtěli moc. Hodinky si díky svým vlastnostem a příjemné ceně najdou fanoušky hlavně mezi sportovci, vojáky, rybáři, potápěči či myslivci. A zejména myslivci a vojáci ocení i samotné polyamidové pouzdro, které je velmi lehké a svým zpracováním minimalizuje odlesky na slunci.

Výhodou může být otočná luneta, která použijete při stopování, odpočtu nebo počítání nějakých úkonů (například vypitých piv v hospodě).

I s odstupem několika týdnů můžeme říct, že Traser Outdoor Pioneer dobře posloužily ve tmě i ve vodě. V Laponsku neutržily žádné škrábance, ale přiznáváme, že jsme se polyamidové pouzdro ani minerální sklíčko nesnažili úmyslně poškrábat. Testovali jsme pouze běžný provoz ve ztížených podmínkách. Několik úderů hůlkou, častý kontakt s bundou a krosnou žádné následky nezanechaly. Jedinou známkou tak byl mírně zašpiněný řemínek.

Traser_Outdoor_Pioneer_05Pokud tedy sháníte kvalitní vodotěsné hodinky, z nichž bez problémů přečtete čas i v noci, za dobrou cenu a netrváte na ocelovém pouzdru, se švýcarskými hodinkami Traser Outdoor Pioneer nesáhnete vedle.

Podrobnější recenzi zaměřenou na popis hodinek si můžete přečíst na Nosime-Hodinky.cz.

Hodinky si můžete zakoupit na našem eshopu: http://www.hodinkytraser.cz/traser-outdoor-pioneer/. Cena je více než příznivá – 4860 Kč.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

2 komentáře u “Traser Outdoor Pioneer

    • Hodinky Traser na sobě znak Švýcarska nemají. To používá například Wenger. O švýcarské výrobě je majitel ujištěn označením Swiss made, které je na spodní části ciferníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *