5 nejoblíbenějších modelů švýcarských hodinek Traser

Švýcarskou značka Traser nejspíš máte zařazenou v kategorii military nebo outdoorových hodinek. Jestli ano, pak to není náhoda, což potvrzuje i náš žebříček nejprodávanějších modelů Traseru. Je vidět, že uživatelé oceňují vlastnosti, které se osvědčují v terénu a v náročných podmínkách. A k tomu jsou ideální právě military specifikace a sem tam nějaká ta outdoor vychytávka. Kromě toho Trasery vždy doplňuje nepřekonatelná tritiová luminiscence a nejodolnější safírové sklíčko. To vše za velmi příznivé (a v některých případech i nepřekonatelné) ceny. Které modely jsou tedy nejprodávanější a proč, se dozvíte v následujícím žebříčku populatity.

Obsah článku

1. Taktické P96 Outdoor Pioneer Evolution

Zaměřme se na variantu s černým číselníkem na černém NATO řemínku, která je u uživatelů nejoblíbenější. Proč? Tato varianta odpovídá požadavkům, které mají profesionálové a nadšenci pohybující se v náročném terénu – kontrastní a skvěle čitelný ciferník a padnoucí a hlavně voděodolný řemínek. Ale hlavně jde o Swiss Made hodinky s naprosto bezkonkurenčním poměrem cena / výkon.

Pro celodenní nošení za náročných podmínek je pro uživatele zásadní i hmotnost. Ta je díky polyamidu – materiálu pouzdra, neuvěřitelných 65 g. To je téměř 3x méně (!), než u hodinek stejné velikosti na kovovém tahu (nejčastější u potápěčských hodinek, s nimiž lze tento model srovnávat). Dodejme, že velikost pouzdra je 44 mm a jeho výška 14 mm, takže si bude rozumět se zápěstím s obvodem 18+ cm.

Odolnost jistí výztuha pouzdra skelnými vlákny, prakticky nepoškrabatelné safírové sklíčko a 200m voděodolnost. S vodou si tedy rozumí velmi dobře stejně jako s naprostou tmou – technologie Trigalight a SuperLuminova se postarají o stálý osvit ciferníku bez toho, aby odebíraly energii baterii (jako u LED podsvícení).

Jednosměrně otočnou potápěčskou lunetu můžete samozřejmě využít k měření délky ponoru, ale i k jakéhokoliv jiného časového úseku. Její použití je jednoduché – stačí natočit lunetu tak, aby na nulu na lunetě směřovala minutová ručka, a je to – od této chvíle měříte čas.

Tip na varianty: nejste-li úplně příznivcem černočerné verze, můžete vybírat i z petrolejových a zelených ciferníků kombinovaných s pryžovým (černý a šedý pruhovaný), nebo koženým řemínkem.

2. Univerzální P67 Officer Pro GunMetal Black

Hned první 2 příčky v prodejích tohoto modelu obsadily opět verze s černým ciferníkem, a to na černém NATO pásku a černém kovovém tahu. Modelová řada Officer Pro je určená spíše ke každodennímu nošení, takže pouzdro je o něco menší a nižší – 42 mm a výška 10,5, takže hodinky snáze dostanete pod oblečení.

Tahle klasika se vyrábí od roku 2017 s minimálními změnami. Proč taky, když hodinky naplňují klasický vzhled pánských hodinek pro každodenní nošení. S variantou na kovovém tahu neuděláte ostudu ani ve společnosti, kde není vyžadován přísně formální styl – tedy ke všemu od business casual tyhle hodinky s klidem můžete použít.

Oproti předchozí taktické verzi nejsou vybavené lunetou, ale jen datumovým oknem. Safírové sklíčko je ošetřené antireflexní úpravou a čitelnost ve tmě zajišťují tritiové trubice v zelené a oranžové barvě. Voděodolnost je také nižší (vyšší vlastně ani není potřeba) – 100 m, ale i tak s hodinkami můžete s klidem plavat, protože s touto ochranou snesou delší pobyt ve vodě při rekreačních aktivitách. Jediné, co nemůžeme doporučit, je vystavení hodinky prudkým změnám teplot, například v sauně nebo ve vířivce. Na to je totiž krátký jakýkoliv stupeň voděodolnosti.

Co je na tomto modelu výrazné, je efekt opotřebovaného pouzdra. Jde o tzv. techniku GunMetal, která je totožná úpravě povrchu zbraní a přidává hodinkám na vojenském vzhledu. Patrná je hlavně na hranách, kde je odstín šedé mnohem světlejší, jakoby obroušený. Jde o PVD povrch v tmavě šedé barvě, který je sám o sobě velmi odolný a nejlépe vynikne na variantě Black Steel, tedy na té s tahem.

3. Outdoorové P68 Pathfinder GMT Green / Blue Nato

Konečně se dostáváme k jiné, než k černé barvě. Model Traser P68 Pathfinder GMT si nejčastěji pořizujete se zeleným, nebo modrým ciferníkem na NATO řemínku v odpovídající barvě. Nejnovější varianta přišla s pryžovým řemínkem, naopak ta nejstarší je na tahu.

Jak už název napovídá, jde o hodinky s ukazatelem druhého světového času, který prozrazují i 4 ručky. Druhý čas znázorňuje ta s červenou šipkou, co ciferník oběhne 1x za den. Lokální a druhý čas pak seřizujete na různých pozicích korunky. Více o tématu GMT si přečtěte zde. Hodí se kdykoliv, když potřebujete znát čas druhé lokality – nejčastěji při cestování, ale také v případě, že máte třeba vzdálené obchodní partnery atp.

Díky vnitřní oboustranně otočné kompasové lunetě mají o něco větší pouzdro – 46 mm s výškou 13 mm, které se vejde na zápěstí o obvodu 18,5+ cm. A jsou skvělou volbou pro outdoorové nadšence všeho druhu, protože na přehlednosti lunety Traser nešetřil.

Co do kvality je to typický Traser – safírové sklíčko, 100m voděodolnost, quartzový strojek Ronda 515.24H GMT, datumovka a neodmyslitelný Trialight.

4. Ikonická limitka P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire Tritium

Varianta na pryži

Úplná klasika všech klasik – tohle je Traser! Tato verze je tak trochu i limitka Helveti – přidali jsme tritovou kapsli na vteřinovku. Čitelnost ve tmě je proto o něco dokonalejší. Profesionálové nebo dobrodruzi závislí na načasování dostanou na zápěstí opravdu to nejlepší.

Varinaty modelu P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire Tritium opět najdete s NATO páskem a na pryži. Jde o ikonický design military hodinek, které musí být odolné, snadno čitelné (černobílé kontrastní provedení), a to bez nutnosti zásahu ze strany uživatele po dobu delší než 8 hodin ve tmě. Jejich tvarování musí být zároveň navržené tak, aby se nikde v terénu nezachytily, nebo nezpůsobily uživateli zranění, třeba při pádu nebo nárazu.

Jelikož jsou TOP zástupcem své kategorie, všechny parametry jsou odladěné tak, aby nezklamaly ani nejnáročnějšího uživatele: 45mm plastové pouzdro vyztužené skelnými vlákny o výšce 12 mm, hmotnost 80 g, datum + den v týdnu, šroubovací korunka jako pojistka 200m voděodolnosti, otočná luneta a Trigalight.

5. Automaty P68 Pathfinder Automatic Blue Nato

Jde o příbuznou variantu Pathfinderů, které jste viděli výše, jen je to jeden z mála automatických modelů v nabídce Traseru. V žebříčku se umístila varianta s modrým ciferníkem na NATO řemínku. Muži obvykle na barvy příliš nehledí, ale tahle verze s kontrastním žlutým vystředěným proužkem je prostě skvělá a na první pohled uchvátí vaši pozornost.

Jak jinak, v nabídce opět najdete i varianty s černým, béžovým a khaki číselníkem, a to na pryži, tahu, nebo textilním řemínku. Nehledě na barvy, všechny jsou luxusně vybavené:

  • automatický švýcarský strojek ETA 2824 s rezervou chodu 38 hodin,
  • ukazatelem data na třetí hodině,
  • kompasovou lunetou ovladatelnou šroubovací korunkou na 8. pozici,
  • ocelovým pouzdrem černěným pomocí PVD úpravy,
  • antireflexním safírovým sklíčkem,
  • ručičky a indexy jsou osazeny tritiovými trubicemi zajišťující čitelnost ve tmě až po dobu 15 let,
  • číslice a ukazatele světových stran na kompasové lunetě jsou opatřeny luminiscencí SuperLuminova,
  • voděodolnost do 100 metrů využijete při plavání či šnorchlování,
  • lepší těsnění zajišťuje šroubovací korunka

Odkazy na hodinky vedou na náš značkový e-shop hodinek Traser, kde přehledně najdete celo kolekci. K dostání jsou samozřejmě ale i na www.Helveti.cz/traser. Modely, které máme skladem si můžete naživo prohlédnout a vyzkoušet v pražské prodejně.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *