Ochutnávka digitálních bonbónů Casio Baby-G BG-169HRB-7ER Haribo Collaboration

Na začátku roku 2023 se spojili dva titáni svého oboru – japonské Casio a německé Haribo, aby vytvořili model Casio Baby-G BG-169HRB-7ER Haribo Collaboration, který je poctou jedné z nejpopulárnějších cukrovinek světa – gumových medvídků. Na první dojem dost bláznivé rozhodnutí, ale jak víme, zrovna Casio má ve výrobě švihlých digitálek bohatou praxi. Jak se tento digitální gumídek povedl, zjistíme v dnešní recenzi.

Nakonec v krabičce přeci jen najdete hodinky

O tom, co najdete uvnitř, vás zcela nezpochybnitelně informuje krabička. Pod bílým přebalem, ozdobeným modrou siluetou gumového medvídka, v jehož vnitřku najdeme název obou firem plus žlutého maskota, najdeme papírový podélný box, zdobený fotografií želatinových medvídků a záruční list. Po odnětí víčka krabičky se už dostáváme k samotným hodinkám.

Na první pohled šťavnaté, skvěle vyletněné hodinky.

V základu Baby-G, jak je znáte

Tvarově se jedná o model BG 169, tedy plně digitální hodinky oválného tvaru, opatřené na bocích můstky, které od sebe oddělují oválná tlačítka. Displej je chráněn dvěma drátky s plastovými válečky. V případě modelu BG-169HRB-7ER jsou pouzdro i pásek vyrobeny z bílého částečně transparentního plastu, šikovně připomínajícího želatinu. Spona pásku je ozdobena siluetou žlutého medvídka. Bohužel pásek je dost neohebný, takže pokud budete pokládat tahle „géčka“ na stůl, zůstanou ležet na boku. Pokud to někomu bude vadit, řešením je pravidelná úschova do boxu nebo cestovního pouzdra.

Podrobnosti a další fotky najdete v eshopu ZDE.

Displej

Displej je rozdělen do tří částí, které lemuje potisk se siluetami barevných medvídků. Vlevo nahoře najdeme označení časového pásma, vedle kulatý paprskový mini ukazatel pro právě zapnuté funkce a hlavní displej, na který se vešel, rok, datum a čas včetně sekund. Medvídková Casia stejně jako ostatní modely tohoto typu disponují 24hodinovým formátem času, na který jsme v našich končinách více zvyklí.

Barevná tlačítka Haribo Casií připomínají navíc lentilky. A i proto se dobře ovládají.

Pouzdro a crazy podsvícení

Zatímco plastové bodíky na bocích pouzdra dostaly zářivě červenou barvu po medvídcích jahodové příchuti, tlačítka ovládání jsou žlutá a zelená, podle příchutí citron a jablko 🙂. Kromě putování po časových pásmech medvídkové Baby-G oplývají mnoha užitečnými funkcemi jako stopky, pět alarmů, počitadlo dní a taky databanka pro uložení jmen a telefonů. Po stisknutí tlačítka „G“ ve spodní části pouzdra se objeví vtipné modré podsvícení s červenými medvídky.

Dýnko a strojek

Kovové dýnko tohoto modelu krom standardních informací a šikovného popisu funkcí bočních tlačítek zdobí ve středu i rozesmátý medvídek a nápis Haribo.

  • Uvnitř pracuje strojek Casio 3252.
  • Krom přesnosti ±30 s / měsíc nabízí stopky s přesností na setinu sekundy.
  • Voděodolné jsou hodinky do 200 metrů, takže s nimi můžete i plavat.
Siluety gumídků jsou úplně všude, ale i přes jejich barevnost nepůsobí hodinky přeplácaně.

Jak se nosí?

Díky zaoblení pásku těsně napojeného na pouzdro padnou hodinky na ruku jako ulité a jsou lehoučké. Rozměr pouzdra 42,6 mm by mohl odradit majitelky drobnějších zápěstí, protože se v jiných případech jedná už o ryze pánskou velikost, ale mně přišly hodinky příjemně kompaktní. Kdo Baby-G zná, nebude překvapen, kdo ne, může hodinky ozkoušet třeba na prodejně a pak se rozhodnout.

Casio BG-169HRB-7ER jsou svým provedením vtipnější a hravější než ostatní verze stejného typu a pro příznivkyně gumových medvídků budou naprosto stoprocentní volbou pro pohodové výlety, velká dobrodružství i každodenní nošení. Protože kromě vzhledu veselého cukrátka mají i kopec velmi užitečných funkcí.

K dostání jsou v eshopu ZDE, k vidění v holešovické prodejně.

Další recenze na dámské hodinky:

Obáváte se výběru hodinek pro ženu nebo dívku? Možná vám pomůže tento článek: Hodinky jako dárek pro ženu. Jak je vybrat?

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *