Hodinky jako dárek pro ženu. Jak je vybrat?

Všimněte si toho, co má ráda, a úspěch je zaručen!

Šperků už bylo dost. A proto v dnešním článku přinášíme tipy pro odvážné muže na to, jak vybrat hodinky jako dárek pro ženu. V Helveti se snažíme hodinkami dělat radost a doufáme, že hodinky pro vaši vyvolenou vybíráte ze stejného důvodu😉

Že byste jí raději dali květiny a poukaz, ať si vybere sama? Ale to už tu přeci taky bylo… Poukazy v Helveti sice taky máme, ale cílem dnešního článku je podpořit vás ve výběru velmi osobního a originálního dárku pro dámu, nebo slečnu, na které vám záleží. Ať už je to manželka, přítelkyně, dcera, maminka, nebo sestra, po přečtení zjistíte, že vybrat pro ni hodinky je vlastně jednoduché! Vyhrňte si rukávy a pojďte na to:

Takže jak na výběr hodinek pro ženu?

To nejdůležitější vám prozradím hned na začátku – zapomeňte na vlastní vkus! Hodinky jste se jí rozhodl pořídit, protože je pro vás v něčem výjimečná. Takže sem s tím – jaká je a co má ráda? Věřte, že váš dárek v očích ženy roste a padá právě na tom, že si všimnete toho, co má ráda a co nosí a pokusíte se vybrat hodinky jen pro ni.

Vyberte pár základních vlastností, které by měly hodinky splňovat, a těch se držte. Nejsnáze se můžete zorientovat podle jednoho z následujících 3 vodítek. Svůj výběr pak dopilujte s pomocí filtrace v eshopu, nebo s pomocí nabídky podobných hodinek. Na dýnko hodinek můžete navíc zvěčnit své přání originálním gravírováním (ozvěte se, s gravurou vám poradíme a vše zajistíme, stejně tak drobné úpravy).

Hodinky můžete vybírat podle:

 1. stylu oblékání,
 2. doplňků a šperků, které ráda nosí,
 3. nebo podle příležitostí, při kterých bude hodinky nosit:

1. Podle jejího stylu oblékání

Formální styl, kostýmy, šaty, bussiness móda

Nejčastěji se obléká decentně do kostýmů a lodiček, potrpí si na kvalitní a nadčasové oblečení a nenalíčenou ji téměř nepotkáte. V tom případě se zaměřte na společenské hodinky s jemným zdobením. Jemný kovový tah podtrhne ženské křivky (dámské stříbrné hodinky, nebo zlaté dámské hodinky). Perleť, leštěný kov nebo dámské hodinky s kamínky zase ženě dodají jiskru.


Městská elegance, džíny, praktické oblečení

Dává přednost pohodlnému oblečení ve stylu ležérní městské elegance. Svůj zevnějšek doplní vždy něčím originálním a ženu v sobě nezapře i v džínách. Pak vsaďte na hodinky v pastelových barvách. Klidně zvolte i barvy výrazné, ale doplněné klasickým či minimalistickým designem. Ani sportovnější hodinky se silikonovými řemínky nejsou zapovězené (dámské chytré hodinky, nebo dámské hodinky Citizen).


Šaty, květiny, prostě romantika

Je to romantička tělem i duší a dává to najevo rozevlátým boho / retro / hippie / etno stylem s květinami, krajkami, pírky a zářivými barvami. Pak sháníte hodinky s výraznějšími designovými prvky na ciferníku nebo řemínku, v oblých tvarech, nebo třeba s rostlinným vzorem, či retro číslicemi (výraznější zdobení mají třeba dámské hodinky Festina).


Sportovkyně nebo vytížená maminka

Nejlépe se cítí ve sportovním a funkčním oblečení, které jí usnadňuje sportovní výkony, nebo zpříjemňuje pobyt v přírodě? Pak najdete ty pravé hodinky v kategoriích podle její nejoblíbenější aktivity: dámské sportovní hodinky, dámské outdoorové hodinky (spoustu starostí jí ušetří hodinky na solární pohon) a dámské chytré hodinky. I mezi funkčními hodinkami se najdou krásné kousky, které ženě zalichotí.


Občas šokuje i sama sebe

Je to intelektuálka, nebo rebelka, která nechce zapadnout do davu, a tak kombinuje nezkombinovatelné třeba v hipsterském či country stylu. Je odvážná a svůj vzhled do detailu promýšlí. V tomto případě se počítá hlavně nápaditost a neotřelost designu. Zvolte klidně unisex hodinky, dámské hodinky s velkým ciferníkem, nebojte se prozkoumat ani pánské varianty hodinek s menším pouzdrem.


S láskou k černé barvě už se narodila

Černá by mohla být ještě černější, ať už se obléká po svém, nebo v metalovém, punkerském, gothic, emo, či femme fatale stylu. Dámské hodinky černé barvy s černým ciferníkem i řemínkem to zkrátka jistí. Chybu neuděláte ani s velmi sytými barvami z řady Bering True Aurora, které upozorní na její jiskrnou povahu.


3. Jaké šperky a doplňky nejčastěji nosí?

Vybíráte-li hodinky podle obsahu její šperkovnice, máte vyhráno. Hodinky podobné jejím oblíbeným doplňkům a šperkům bez váhání kdykoliv připne na ruku. Rozhodujte se také podle toho, jestli nosí jemné a decentní šperky, nebo jestli naopak miluje větší, výrazné nebo třpytivé kusy.

Žádné šperky nenosí? Zohlednit můžete i telefon, sluchátka, nebo klidně lak na nehty či kabelku. Podle doplňků, které žena nosí, můžete volit barvu náramku / řemínku a ciferníku, tvar pouzdra, nebo použité materiály.


Tipy na výběr podle barvy a materiálu

 • Zlaté šperky jí jdou k pleti, nebo nosí jiné teplé odstíny kovů.
 • Rozzáří jí stříbro, platina, ocel a krása chladných odstínů kovů.
 • Střídá zlato i stříbro? Pak hledejte hodinky ve verzi bicolor.
 • Bez dřeva, kůže a jiných přírodních materiálů v sytých barvách by se neobešla. Pak vám napoví tato filtrace se zemitějšími barvami.
 • Nosí výrazné šperky. Pak filtrujte třeba podle oblíbené barvy a klidně zvolte ciferník s kamínky, komplikacemi, nebo průhledem na strojek (Epos Ladies, Festina Automatic). Některé výrazné kusy najdete i zde.
 • Něco pro odvážné: má-li svou nejoblíbenější barvu, se kterou už to lehce přehání (nebo ji naopak musí nosit třeba do práce), můžete zkusit její styl vyladit hodinkami v kontrastní barvě. Kontrastní barvy (neboli doplňkové) leží v barevném kruhu naproti sobě.Pozor na alergii na kovy nebo silikon

Nezapomeňte, že jemné ženské ruce mohou trpět kontaktní alergií. Často se objevují alergie na některé kovy (nikl), v poslední době také na silikon. Pokud máte podezření, že by se hodinky na zápěstí obdarované mohly proměnit ve zdroj svědění a zarudlé kůže, zaměřte se na dostupné hodinky značky Boccia Titanum, které jsou z nealergizujícího titanu a keramiky.


3. Podle příležitostí, při kterých bude hodinky nosit

Hodinky bude nosit celý den jako doplněk

Takové hodinky by měly ženě především dobře padnout (v prodejně Helveti je vaší vyvolené upravíme a seřídíme na míru). Pokud navíc pozdvihnou její outfit i sebevědomí, zamiluje si je.

Takhle snadno odbavíte tyto příležitosti:

 • Dárky pro ženy k narozeninám
 • Vánoční dárek pro ženu
 • Dárek pro ženu k 50, nebo jinému kulatému výročí
 • Dárek k promoci pro ženu

Do divadla a na společenské akce

Hodinky jako originální doplněk k příležitosti společenských akcí jsou jasná volba. Dámské společenské hodinky mají obvykle klasický decentní design a většina z vás si pod nimi vybaví stříbrné nebo zlaté hodinky s kovovým páskem. V této kategorii se ale dají najít i krásné hodinky s koženým řemínkem. Výběr zúžíte s pomocí filtru a další inspiraci najdete, když budete číst dál.


Do práce, na schůzky a jednání

Komplikace na ciferníku by mohly ocenit manažerky, zdravotnice nebo učitelky. Hodinky s komplikacemi, tzn. datem, dnem v týdnu, stopkami, budíkem a jinými funkcemi, můžete přehledně filtrovat v seznamu produktů. Ne vždy máme mobil po ruce a odpovědět na dotaz „Kolikátého dnes je?“ spěšným pohledem na hodinky, je prostě cool. Kromě toho takové hodinky budí žádanou pozornost a potěší ženy, jejichž ruce jsou při práci stále na očích.


Speciální kategorií jsou pak dámské kapesní hodinky – ideální dárek a nezbytná pomůcka pro zdravotnice.


V dešti, větru, blátě… nebo by se s nimi mohla i potápět?

Tyhle hodinky rozhodně nebudou zahálet jen jako nějaký doplněk. Pokud je žena, kterou se chystáte obdarovat, sportovkyně tělem i duší, zaměřte se na dámské fitness hodinky, ale nebojte se sáhnout klidně i po klasických potápkách, například Alpina, nebo Seiko. Je-li vaše sportovkyně navíc roztržitá, pak třeba řada Victorinox I.N.O.X. byla testovaná i na vyprání v pračce😉 Dámské vodotěsné hodinky ocení nejen zdatné plavkyně.


Hodinky pro opravdu speciální příležitosti

Ať už to má být speciální příležitost, nebo opravdu výjimečná žena, nehledáte jen obyčejný dárek, ale elegantní dámské hodinky. K výročí, k narození dítěte, nebo třeba k promoci se vám bude hodit dárek v podobě hodinek z drahých kovů, nebo limitovaná edice hodinek. Exkluzivním značením na dýnku každého kusu a originálním vzhledem darovaných hodinek vyjevíte výjimečnost obdarované, nebo celé příležitosti.

Takové hodinky si nakonec nejspíš dost oblíbí a bude je nosit stále, takže vám odpadne starost s vymýšlením právě těch speciálních příležitostí. Rozhodně se ale blýsknete, když k darovaným hodinkám onu speciální příležitost připojíte – kupte lístky do divadla, na výstavu, nebo koncert, nebo vytvořte rezervaci v oblíbené restauraci, kam si nové hodinky hned vezme.


Hodinky pro páry, sourozence, rodiče…

Pokud jí (nebo jim) chcete dát najevo, že si ceníte právě vašeho vztahu, můžete vybrat vzhledově podobné hodinky přímo v samostatné kategorii hodinek pro páry. Klidně takto obdarujte sebe i svou bezvadnou sestru nebo maminku. Svým rodičům takto symbolicky poděkujete za jejich společnou rodičovskou péči, kde je navíc symbolika času opravdu významná.


Pozor na velikost pouzdra, zbytek se dá upravit

U dámských hodinek se vyplatí ověřit velikost pouzdra. V eshopu helveti.cz pro kategorii dámských hodinek doporučujeme velikost pouzdra S, nebo M. Velikost pouzdra jinými slovy určuje prostor, který hodinky zabírají na zápěstí.

Roli hraje i objem pouzdra. Třeba velmi oblíbené řady sportovních hodinek Casio Baby-G, nebo G-Shock mají pouzdro sice velké a objemné, ale vzhledem ke svému určení a ikonickému vzhledu se může hodit dokonce i pro mladou slečnu nebo menší postavu a štíhlé zápěstí.

Podobně některé dámské hodinky Bering mají pouzdra opět rozměrná, zato tenká s jemným a čistým designem, takže se také mohou dobře vyjímat na útlejším dámském zápěstí.

Samostatnou kapitolou co do rozměrů pouzder jsou dámské chytré hodinky. Rozměr jejich pouzdra je daný nutností přehledně zobrazit vybrané funkce, takže i zde je třeba volbu zvážit obezřetněji.

Na stránce každého produktu najdete přehlednou grafiku s přesnými rozměry daných hodinek a PDF soubor k tisku. Z toho stačí vystříhnout velikost pouzdra a řemínku a vyzkoušet na zápěstí.


Když vám výběr napoprvé nevyjde, nic se neděje

V případě že k hodinkám vyberete jiný, nebo náhradní řemínek, rádi vám jej v prodejně na hodinkách vyměníme, nebo v případě kovového náramku podle potřeby upravíme velikost. A kdybyste se přeci jen netrefili, nezoufejte, ty nejdůležitější body dostanete právě za snahu!🎉


Osobně vám poradíme v prodejně Helveti

Jestli se chcete zeptat na technické parametry hodinek, nebo se o nich dozvědět něco zajímavého, budou se na vás těšit kolegové v pražské prodejně v Karlíně. Zde najdete i velké množství vystavených hodinek. Osobně vám tu poradíme i s výběrem pro opravdu náročnou ženu. Online jsme vám k dispozici i na našem Facebooku (stačí zanechat soukromou zprávu).

Koncem roku nás můžete navštívit i v nové prodejně v ulici Dukelských hrdinů v Praze Holešovicích. Parkovat je možné přímo před prodejnou, kde najdete i tramvajovou zastávku Nábřeží Kapitána Jaroše.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru a veselé rozbalování!

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *