Novinky MeisterSinger pasují i na menší zápěstí

Jako každým rokem, tak i letos připravila německá značka MeisterSinger několik zajímavých novinek. V krátkosti si představíme 6 nových modelů v repertoáru značky, které přímo vybízejí k tomu, abyste je vzali na ruku v pomalu nastávajícím létě, kdy jsou hodinky nejvíc vidět.

Novinky MeisterSinger pro rok 2023 se dají rozdělit do dvou základních kategorií: 1) hodinky s bílým číselníkem, který je u značky MeisterSinger dost neobvyklý a 2) nová velikost pouzdra u ikonické modelové řady Perigraph, která je tímto konečně dostupná i ženám, nebo mužům s užším zápěstím. A protože se tyto kategorie u jednotlivých modelů prolínají, tak nebudeme otálet a jdeme na to.

Přehled obsahu

Neobvyklý čistě bílý číselník

Bílá barva číselníku, jak už bylo zmíněno, není u značky MeisterSinger moc obvyklá. Proto je uvedení rovnou tří modelů příjemným osvěžením a dlouho očekávaným počinem. Navíc se jedná o rozšíření základních modelových řad, které jsou dlouhodobě u značky nejprodávanější.

Bílý číselník je u letošních novinek doplněn:

  • černou ručkou,
  • aplikovanými číslicemi zlaté barvy
  • a modrými a černými indexy, kdy modré čárky označují celé hodiny, černé pak rozdělení hodiny po pětiminutových intervalech, což umožňuje (oproti klasickým 2- a 3ručkovým hodinkám) překvapivě rychlé odečtení času.

Podrobnější popis uspořádání neobvyklého jednoručkového číselníku MeisterSinger je uvedený také v této recenzi.

MeisterSinger N°01 AM3301G

MeisterSinger N°01 AM3301G

Modelová řada N°01 je v nabídce od samého začátku existence značky v roce 2001. Základním znakem je pouzdro o průměru 43 mm, kombinace leštěných a kartáčovaných ploch a safírové sklíčko. Je vidět, že tenkrát šlo o trefu do černého a tušíme, že to vyjde i v bílé obměně.

Hodinky pohání mechanický strojek s manuálním nátahem Sellita SW210 s rezervou nátahu až 42 hodin. Objednat lze na světle nebo tmavě hnědém koženém řemínku, alternativou je i ocelový náramek.

MeisterSinger N°03 AM901G

MeisterSinger N°03 AM901G  

Model N°03 je designem totožný s modelem N°01. Pouzdro je o rozměru 43 mm se stejnými parametry. Základní rozdíl je ve strojku. Hodinky pohání mechanický strojek s automatickým nátahem Sellita SW200-1 s rezervou nátahu 38 hodin.

Dalším rozdílem oproti modelu N°01 je průhledné zadní víčko, kterým můžete práci zdobeného strojku sledovat. V současné chvíli je možné objednat pouze na světle hnědém koženém řemínku.

MeisterSinger Perigraph AM1001G

Modelová řada Perigraph nabízí oproti dvěma předchozím jednu komplikaci (tj. hodinářskou funkci) navíc. Tou je ukazatel data na otočném disku. Přesné datum tak můžete snadno odečíst u modrého trojúhelníku na 12. hodině. Pouzdro má velikost 43 mm a ukrývá v sobě mechanický strojek s automatickým nátahem Sellita SW200-1 a rezervou nátahu 38 hodin. Samozřejmostí je safírové sklíčko a průhledné zadní víčko. Novinkovou verzi je prozatím možné objednat na hnědém koženém řemínku.

Méně je někdy více

Nové Perigraphy na dámském zápěstí

Kdokoliv s menším nebo užším zápěstím tento problém dobře zná (článek o tom, jak jednou pro vždy najít správnou velikost hodinek, najdete zde). Průměr 43 mm je moc a v menších velikostech aby člověk pohledal… Tak co takhle krásných 38 mm? Na menší zápěstí pasuje přesně akorát a určitě zaujme i dámy, protože decentní design společenských jednoruček MeisterSinger je vlastně téměř vždy unisexový. Právě o tento rozměr se rozhodli v MeisterSingru rozšířit modelovou řadu Perigraph, a to rovnou ve třech barvách:

  1. Perigraph 38mm BM1101Gbílý číselník s černou ručkou a indexy zlaté barvy
  2. Perigraph 38mm BM1108modrý číselník s bílou ručkou a indexy
  3. Perigraph 38mm BM1103 – číselník barvy slonové kosti s černou ručkou a indexy

Novinky v řadě Perigraph pohání mechanický strojek s automatickým nátahem Sellita SW300 a jeho práci můžete sledovat přes průhledné zadní víčko z minerálního skla. Předpokládaná dostupnost všech tří modelů je červen – červenec tohoto roku, takže zatím si můžete vytvořit předobjednávku, nebo nastavit hlídání dostupnosti.

Další novince MeisterSinger Pangaea Day Date S-PDD9Z25 jsem dal prostor včera v samostatné recenzi, kterou najdete zde. Rozhodně si myslím, že má tato německá značka v tomto roce opravdu dobře nakročeno.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *