Svěží číselník limitky MeisterSinger Pangaea Day Date hned zaujme

Hodinky od značky MeisterSinger vždy dokážou příjemně překvapit – kvalitním zpracováním, ale i působivým designem. To ostatně směle potvrzuje i model MeisterSinger Pangaea Day Date S-PDD9Z25, který se nese ve znamení kontrastů, jemuž dominuje žlutá barva. A ta je, jak víme, u značky MeisterSinger velkým oblíbencem.

Ostatně vzpomeňme si například na populární model Perigraph Mellow Yellow v limitované edici 200 kusů, nebo velmi povedený model Metris Black Line Edition ME905BL, který naživo vypadá naprosto fantasticky a na rozdíl od předchozího není ještě vyprodaný. Teď už ale zpátky k modelu, o kterém bude dnešní recenze. Pojďme se podívat na vyladěné automaty s centrálními datumovými disky ve svěžích kontrastních barvách.

Obsah článku

Limitovaná edice o malém počtu

Limitované edice vládnou světem hodinářských značek a takový koncept využil MeisterSinger i pro model Pangaea Day Date S-PDD9Z25, který vyrobil v počtu 100 kusů pro celý svět. Edice sice není číslovaná, jak tomu někdy bývá zvykem, ovšem na zadní straně najdete nápis One of 100, tedy jeden ze sta. Není to poprvé, co MeisterSinger chytře využila takovou vizi, stejné to totiž bylo například i u limitované edice Mellow Yellow.

Žlutá má na vyladěném číselníku roli velitele

Nejprve se zaměříme na to, co zaujme na první pohled nejen nadšence do hodinek, a tím je vzhled jako takový. Jak už jsem výše nastínil, v případě modelu MeisterSinger Pangaea Day Date S-PDD9Z25 hraje prim efektní kombinace žluté a černé, která celku dodává na atraktivitě.

Zajímavým zpestřením, které podtrhuje onen vyvážený efekt, jsou bílé indexy a ručka s červeným zakončením. Právě to činí hodinky dobře čitelnými, což jde ruku v ruce s přehledným členěním a snadným odečítáním času pouze pomocí jedné ručky. Takto zpracovaný číselník patří do klasického stylu značky MeisterSinger.

Opomenout rozhodně nesmím ani detaily, jako třeba kolem vnitřního obvodu umístěné dva otočné disky – jeden s datumem a druhý s dnem v týdnu. Hodnoty se odečítají u červené šipky na pozici 12. hodiny. Číselník je chráněn safírovým sklíčkem.

Bytelné pouzdro a dýnko určené pro diváky

Pouzdro hodinek MeisterSinger Pangaea Day Date S-PDD9Z25 je vyrobeno z nerezové oceli o průměru 40 mm a výšce 10,5 mm. Tyto rozměry dělají z modelu univerzální hodinky pro většinu příležitostí. Pouzdro hodinek je matné černé barvy a celkově působí velmi elegantně a stylově. Na zadní straně najdete průhledné dýnko, které vám umožní vidět automatický strojek v pohybu.

Kromě toho pouzdro poskytuje voděodolnost 5 ATM, což znamená, že hodinky jsou chráněny před vodou do hloubky 50 metrů a jsou tedy připravené na kontakt s vodou při každodenních činnostech. Celkově se jedná o kvalitní a pevné pouzdro, které zajistí bezpečné nošení a odolnost proti vnějším vlivům. Vzhledem k parametrům pouzdra jsou hodinky ideální pro většinu pánských zápěstí.

Populární švýcarský pracant

Hodinky MeisterSinger Pangaea Day Date S-PDD9Z25 jsou poháněny automatickým strojkem Sellita SW220-1. Ten je vyroben ve Švýcarsku a patří k jednomu z nejpopulárnějších strojků na světě. Je vybavený 25 kameny, frekvencí 28 800 kmitů za hodinu a 38hodinovou rezervou chodu.

Díky automatickému nátahu a vysoké frekvenci kmitů nabízí tento strojek přesný chod s minimální odchylkou a přesností chodu ±15 s / den. Kromě toho má tento strojek velmi dobrou odolnost proti nárazům a otřesům, což je pro každého majitele automatů velmi důležité. Celkově se jedná o spolehlivý a přesný strojek, který zaručuje spolehlivý chod hodinek.

Rotor samonátahu je částečně vyveden ve zlaté barvě a opatřen gravurou One of 100, takže i dýnko pěkně koresponduje s kontrastním číselníkem. Práci strojku můžeme sledovat přes průhledné zadní víčko.

Vyberte zajímavý řemínek podle svých představ

Hodinky MeisterSinger Pangaea Day Date S-PDD9Z25 jsou v základu vybavené hned dvěma variantami řemínků a ocelovým tahem, díky čemuž můžete hodinky uzpůsobit podle konkrétní příležitosti nebo momentální náladě. Vypadají perfektně jak na ocelovém tahu, tak s černým či žlutým koženým řemínkem, které samozřejmě dokonale barevně ladí s designem hodinek.

Další letošní novinky od MeisterSingeru vám krátce představím v zítřejším článku.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *