Na skok do šedesátek s MeisterSinger Neo NE914

Německá značka MeisterSinger, která se proslavila svými jednoručkami, letos přinesla mnoho zajímavých novinek. O některých jsme vás již informovali v samostatných článcích. Konkrétně jsme psali třeba o limitce MeisterSinger Pangaea Day Date a obecně pak o tom, co by vám v rámci nejčerstvějších kousků určitě nemělo ujít Novinky MeisterSinger. Osobně si myslím, že by byla škoda nevypíchnout ještě jednu novinku. Minimalistickou, přesto nepřehlédnutelnou, osobitou a svou.

Obsah recenze

Novinka na vlnách trendů

MeisterSinger totiž oživil svou kolekci Neo novou barvou. Pokud se alespoň trochu o svět hodinek zajímáte, asi vás tolik nepřekvapí, na jakém trendu se značka novinkou svezla. Ano i MeisterSinger přidal do kolekce azurově modrý číselník v podobě modelu MeisterSinger Neo NE914. Nutno však podotknout, že pro použití azurového číselníku byl rozhodně zvolen ten nejlepší možný model.

Kolekce Neo, patřící do řady Form & Style, je v nabídce značky už od roku 2015 a je tak jedním z hlavních pilířů. Osloví především příznivce jednoduchého designu, klasického stylu a lehkého retra. Dle předchozí věty by se mohlo zdát, že je kolekce Neo vlastně docela nudná, opak je však pravdou, protože právě v této kolekci najdeme poměrně zajímavé barevné variace.

Vzpomeňte třeba jen na vínově červený číselník modelu MeisterSinger Neo NE911D, který mne osobně uchvátil už před dvěma lety a stal se proto jasným obsahem pro tehdejší Hodinky měsíce. Kolekce prostě barvami hrála vždy. Její retro nádech však doposud žádná barva nevyzdvihla tolik, jako nově zvolená azurová.

Zamilujte se do šedesátek

Samotný design hodinek připomíná svými jednoduchými liniemi hodinky 50. a 60. let a právě zvolená nová modrá barva číselníku toto retro podtrhuje, protože asociuje vzpomínku na typicky americké restaurace typu Diner, s prvky z chromu, skla, s neónovými reklamami a lavicemi potaženými výrazně barevnou, třeba právě tyrkysově modrou, koženkou, které zažily svůj rozkvět právě v 50. letech a jsou nám známé z mnohých filmů a seriálů.

Stylové diner’s restaurace jsou oblíbené dodnes – na obrázku georgijská fendersrestaurant.com

Jednoduchost je jejich silnou stránkou

Novinka působí opravdu jedinečně, a přesto si dovedu představit, že bude hodinkové fanoušky rozdělovat na dva tábory – na jeden to bude trochu příliš a druhému přijde svým odkazem, propojeným se stylem kolekce, téměř dokonalý. Jak už bylo zmíněno, stylově hodinky připomínají kousky ze 60. let.

Díky použití kulatého pouzdra s velmi subtilním ráfkem přebírá dominantní roli právě číselník. Hodinky s průměrem 36 mm proto vlivem toho působí možná o něco větší než ve skutečnosti jsou. Retro dojem vyvolává také použité vypouklé plastové sklíčko, což osobně vítám. K celkovému charakteru hodinek se rozhodně hodí a dělá pohled na číselník oproti minerálu a safíru zase trochu jiným. Pokud namítáte, že je jeho slabinou náchylnost k snadnému poškrábání, budu kontrovat tím, že tyto hodinky asi budete nosit nejčastěji do práce a ne jako sportovní doplněk, a pokud už se vám sklíčko podaří škrábnout, snadno ho rozleštíte.

Potlesk pro čitelnost

Modrou hladinu číselníku vhodně doplňuje černobílý tisk, který vytváří dobrý kontrast a zajišťuje snadnou čitelnost a orientaci. Pro značení hodin bylo opět zvolené bezpatkové písmo a všechny číslice jsou vyvedené ve dvojmístném provedení (01 až 12). Číselník je díky tomu krásně symetrický a nenarušuje ho ani kruhová datumovka umístěná nad pozici 6. hodiny, tentokrát s bílým tiskem na černém podkladu.

Čas na pětiminutové stupnici zobrazuje ostrá jehlová bílá ručka. Podobně jako u dalších modelů MeisterSinger na hodinkách čas na vteřinu přesně neurčíte, ale právě o to tu jde – zpomalit, uvolnit se a užít si právě probíhající okamžik.

Pro ty, kdo se s hodinkami MS doposud nesetkali doplním, že indexy jsou rozděleny do čtyř velikostí, přičemž každý index odpovídá pěti minutám. Nejdelší černé indexy zobrazují celé hodiny, o něco kratší bílé indexy, nacházející se přesně mezi dvěma černými, značí půlhodiny a nakonec jsme schopni rozlišit ještě čtvrthodinové a právě nejmenší pětiminutové indexy.

Zaměřeno nejen na detaily

A co další detaily? Zmínit si zaslouží například logo značky (symbol fermata) na korunce, které je zajímavě pojato a ztvárněno také na plném šroubovacím dýnku, kde na broušeném podkladu tvoří soustředné kružnice s 3D efektem kolem loga umístěného uprostřed. Hodinky i díky vypouklému sklíčku dosahují výšky 9,7 mm a nabízí pouze základní vodotěsnost 30 m.

Ani v jednom údaji nevidím u podobně pojatých hodinek problém. Hodinky jsou dodávané v kombinaci s černým semišovým řemínkem, zakončeným signovanou trnovou sponou. Přiznám se, že řemínek bych asi vyměnila, upřednosňuji hladkou kůži, ale to už je pouze otázkou vkusu. Šířka použitého řemínku je 18 mm, takže najít případnou náhradu rozhodně nebude problém.

O spolehlivost strojku jde především

Poslední, co je třeba zmínit, je použitý strojek. Hodinky pohání všem dobře známý mechanický strojek s automatickým nátahem Sellita SW200-1 s rezervou chodu kolem 38 hodin a frekvencí chodu 28800 polokmitů za hodinu. Přesnost chodu je výrobcem uváděna v mezních hodnotách ±15 s/den, ale dle vlastní zkušenosti bych očekávala mnohem nižší denní odchylky. Jak už jsem nejednou psala, jedná se o spolehlivý a prověřený strojek, jehož výhodu vidím v snadno dostupném a ne nákladném servisu.

MeisterSinger Neo NE914

Na závěr budu citovat samu sebe. U hodinek MeisterSinger Neo NE914 a vlastně celé značky MeisterSinger nejde o prvoplánový a líbivý design, neosloví masy, spíše jedince, kteří hledají něco speciálního, nebo ty, kteří chtějí svou sbírku rozšířit o časomíru se stále poměrně netradičním způsobem zobrazení času. Lehký retro nádech modelů Neo je zároveň velmi moderní a nadčasový. Pokud hledáte něco „jiného“ dejte značce MesiterSinger a třeba právě modelům Neo šanci. Jsou minimalistické, přesto nepřehlédnutelné, osobité a své a takové hodinky přece chcete.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *