Dražba putovních hodinek Junkers

Ukončeno: vybraná částka: 11000 Kč, odkaz na dražbu hodinek. Navíc přispěl 500 Kč ještě člen fóra s nickem xvoloda. Celková vybraná částka je tak úžasných 11500 Kč.

Co se nakoupilo

Za výsledných 11500 Kč se nakoupily potřeby neonatologického oddělení:

  • Hliníkové redukce do ohřívaček lahví mateřského mléka.

Vážený pane Štencku,
omlouvám se za časovou prodlevu, letos nějak nic není standardní.Za obnos z dražby hodinek, kterým jste přispěl na naší nadaci, jsme pořídili hliníkové redukce do ohřívaček lahví mateřského mléka. Ohřívače lahví slouží na jednotce intenzivní péče a na intermediárních odděleních pro ohřev mateřského mléka technikou suchého ohřevu. Suchý ohřev oproti ohřevu ve vodní lázni eliminuje riziko kontaminace. Hygiena je při manipulaci se stravou pro novorozence tou nejvyšší prioritou. Standardně jsou ohřívačky vyráběné pro ohřev v kojeneckých lahvičkách, avšak pomocí hliníkových redukcí můžeme v ohřívačkách připravovat mléko i ve stříkačkách pro velmi nedonošené děti, které neumí sát, nekrmí se z lahvičky, ale pomocí žaludeční sondy.

Velmi děkujeme a vážíme si vaší podpory, která každoročně přichází a pomáhá přesně na míru tam, kde je to zapotřebí.

S pozdravem a přáním pevného zdraví, které nám nyní chybí nejvíce
Bc. Michaela Kolářová, MBA – vrchní sestra 
Neonatologické oddělení Gynekologicko-porodnické kliniky

Co tomu předcházelo

Více než roční putování hodinek Junkers 6060-5 v hodnotě 13989 Kč bylo završeno návratem „domů“, tedy k nám do Helveti v pražském Karlíně. Tentokrát jsme se při čtení přiloženého deníku nesetkali s tak dobrodružnými a akčními příhodami, jako v případě putovních hodinek Traser Tornado Pro, což není vzhledem k zaměření hodinek žádné překvapení. Jedná se totiž o hodinky elegantní, jejichž síla je především v jednoduchém a elegantním vzhledu a použitelnosti coby hodinek společenských. I tak lze cestu hodnotit jako zajímavou a poznatky dočasných uživatelů, zvláště pro případné zájemce o hodinky, jako velmi přínosné.

Na cestách

Hned první destinace, kterou putovní hodinky navštívily, byla zahraniční. Náš kolega Jirka Štencek je totiž vyvezl na portugalský ostrov Madeira, kde s ním absolvovaly četné procházky, či posezení u místního drinku Poncha. Testované Junkersy se s členem fóra Chronomag Maxmillianem podívaly dokonce i za Atlantik a to při jeho pracovní cestě do amerického Chesapeake. Nejvíc cestování jim však připravil člen Adamoss, se kterým hodinky viděly skutečně kus světa. Úctyhodná trasa Praha-Amsterodam-Honkkong-Shenzhen-Huizhou-Singapur-Paříž-Praha je toho dostatečným důkazem. Radost ale hodinky dělaly i v méně exotických končinách, jako je Bratislava, Praha, Olomouc, Opava či Ostrava.

Poloostrov byl kouzelný

Testování s citem

Jak už jsem naznačil, vzhledem k vlastnostem hodinek Junkers 6060-5 se nedaly čekat žádné extrémní testy, proto se testování omezilo spíše na sledování přesnosti chodu. A ta je u našeho testovaného kusu skutečně famózní! Člen Frostie naměřil odchylku v rozmezí 2-3 sekundy za den a člen Vikinho 18 sekund za 10 dní, což vychází dokonce pod 2 sekundy za den. U nás v Helveti na stole udělaly hodinky za den odchylku 2 sekundy – ano, museli jsme to zkusit. Hodinky se svými dočasnými majiteli absolvovaly situace, na které jsou stavěné, jako například ples, nebo oslava narozenin.

Naplněná očekávání

Většina uživatelů hodnotila putovní hodinky i přes občasné výhrady kladně. Jako slabina bylo nejčastěji uváděno hesalitové sklíčko, které je náchylné na poškrábání. Nutno dodat, že výhodou je naopak možnost jeho vyleštění a jeden z testerů ocenil i jeho povedený retro vzhled. Druhá častá výtka směřovala ke hlučnosti rotoru japonského strojku Miyota 9132, což je ovšem běžná vlastnost tohoto strojku a určitě se s ní dá žít a nekazí četná pozitiva. Vůbec největším hitem mezi testery se stala komplikace ukazatele rezervy nátahu, která se při užití ukazuje jako velmi praktická. Přechodní uživatelé si také pochvalovali například jednoduchý a přehledný Bauhaus design, decentní luminiscenci, nebo skvělou efektivitu nátahu, díky které se jim hodinky dotáhly naplno už za několik hodin užívání. Některé potěšila také pohodlná a dobře nositelná velikost 40 mm.

Dobročinná tečka

Jak je u nás v Helveti zvykem, putování hodinek je zakončeno tím nejlepším možným vyvrcholením a to je dražba hodinek na dobročinné účely. Pomoc bude směřovat neonatologickému oddělení v pražském Apolináři.

Za peníze nakoupíme pelíšky

Ve spolupráci s oddělením neonatologie (konkrétně IMP) vybereme produkt, který bude aktuálně nejpotřebnější. Minule to například byly tyto pelíšky pro nejmenší bojovníky v inkubátorech.

Věříme, že hodinky tak udělají ještě jednou velkou radost a dobrou službu. A to jak novému majiteli, tak oddělení pro ty nejmenší bojovníky, kteří se při narození doslova perou o život. Peníze by měly poskytnou možnost nákupu nového vybavení, zpříjemnit těžké chvíle rodičům, personálu a hlavně v záchraně těch nejmenších. Více o činnosti nadace a neonatologického oddělení se dočtete zde.

>> Odkaz na dražbu hodinek

Dražba probíhá do 14.7. 20:00! Aktuální vybraná částka: 11000 Kč (historie příhozů).

Chcete se účastnit dražby, ale nejste členem fóra Chronomag? Napište nám na info@helveti.cz váš příhoz a my jej provedeme za vás.

Oddělení neonatologie – porodnice Apolinář

Přidejte se k nám

Pomáháme

Chcete přispět na dobrou věc i mimo dražbu? Přidejte se k nám a pošlete malou částku na nadaci Vita Et Futura nebo na FOND Helveti.cz, z kterého všechny příspěvky pošleme nadaci najednou.

VITA ET FUTURA
Číslo účtu: 107-6501340297 / 0100

FOND Helveti.cz
Číslo účtu: 2001657652 / 2010 (transparentní účet u FIO)

Nadace je pod patronací Olgy Havlové, Věry Čáslavské nebo Zdeňka Svěráka.

Rychlá platba přes QR kód

QR kód pro platbu

Abychom vám příspěvek co nejvíce usnadnili, stačí v mobilním bankovnictví použít tento QR kód, který za vás vyplní všechny údaje (platba je na 150 Kč, ale můžete přispět dle svého uvážení).

Jinak v podstatě každým nákupem u nás podporujete projekty, na které v Helveti pravidelně přispíváme.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *