Dražba: Konec cesty putovních hodinek Traser

Ukončeno! Vybraná částka: 13500 Kč (historie příhozů).

Celková částka 13823 Kč byla poslána na účet nadace Vita et Futura (viz náš transparentní účet) a nyní čekáme na nákup pelíšku pro ty nejmenší bojovníky. Jakmile budeme mít, vystavíme je zde na důkaz našeho slibu.

Co se nakoupilo

Celkem se za vybrané peníze nakoupilo:

  • 3x Hnízdečko Intensive + vnitřní část +objímací ruce 3 (4150 Kč / kus)
  • 8x Deka bez kapuce pro miminka (539 Kč / kus)

Zpráva od vrchní sestry z Neonatologického oddělení pražského apolináře, paní Michaely Kolářové:

„Ještě jednou velmi děkujeme za Váš dar poskytnutý na Nadační fond Vita et futura. Za Váš příspěvek jsme zakoupili polohovací hnízdečka Neobed intensiv s příslušenstvím, která jsou nedílnou součástí našich inkubátorů a podílí se na správném polohování a vývoji našich dětí.“

Zde si můžete pohlédnout vybrané produkty a také příklad použití.

Putovní hodinky do dražby

Rok se s rokem sešel a putovní hodinky Traser Tornado Pro v hodnotě 13890 Kč, se vrátily zpátky domů do naší prodejny v pražském Karlíně. Abychom byli přesní, na cestě byly dokonce víc než rok – přesně 471 dní. Za tu dobu projely spoustu zemí, měst či pohoří a zažily se svými testery spoustu všedních i nevšedních situací. Putování a testování hodinek jsme připravili ve spolupráci s firmou Chronoshop – oficiálním distributorem značky Traser a hodinkovým fórem Chronomag.

Dražba hodinek Traser pro dobrou věc

Hory, města, tuzemsko i cizina

Testované Trasery urazily během své pouti tisíce kilometrů. Jeden z členů s nimi například procestoval Českou republiku i Slovensko, přičemž urazil zhruba 1600 km. Kromě našeho východního souseda, kde hodinky projely destinace jako Bratislava, či Tatranská Lomnica, se Trasery nacházely ještě na území Finska, či chladného Islandu. Z domácích destinací pobyly kupříkladu v Jihlavě, Pardubicích, Olomouci, Opavě, Ostravě a samozřejmě i v našem hlavním městě. Projely také pohoří od Krkonoš, přes Jeseníky až po Beskydy.

Testujeme!

Přechodní uživatelé, kteří se rekrutovali převážně z řad hodinkového fóra Chronomag, vystavili hodinky různým situacím a otestovali jejich odolnost při nejrůznějších činnostech, což lze vyčíst z přiloženého cestovního deníku.

Nejčastější zátěží byla pravděpodobně jízda na kole, o které se zmínili hned 4 uživatelé, další 3 provětrali Tornada na motorce.  Poměrně častý byl také záznam uživatelů, kteří svůj čas strávený s putovními hodinkami neopomněli řádně oslavit a otestovali tak odolnost hodinek při svojí lehčí či těžší indispozici. Uživatel Batoo za sebe při testování nechal pracovat dokonce Tibetskou dogu, či papoušky Ara, jejichž drápům i zobákům Trasery statečně odolaly. Hned ve 4 případech okusily hodinky řezání dřeva či dokonce kácení stromů, odolnost vůči otřesům a nárazům pak byl otestována mimo jiné i na střelnici či při práci s krumpáčem, lopatou a dokonce i sbíjecím kladivem. Kromě horských výšin přežila Tornáda díky své voděodolnosti 200m i ponor a to jak v bazéně, tak i při potápění v lomu v podání člena Chronomagu Left4deth.  

Zažily řezání dřeva, kácení stromů, střelbu na střelnici či při práci s krumpáčem, lopatou a dokonce i sbíjecím kladivem. Vody se taky neštítily a zažily plavání a potápění v lomu.


Sice se šrámy, ale obstály

I přes nespočet těžkých situací se nám hodinky Traser Tornado Pro vrátily funkční a ohlasy uživatelů, kteří je měli možnost vyzkoušet, byly vesměs pozitivní. Drobné výtky zazněly snad jen směrem k obtížnější manipulaci s lunetou. Ta drsné zacházení nepřežila úplně bez poškození a na konci testování už šla otáčet oběma směry, přičemž v nepoškozeném stavu je jednosměrná. Tři členové si postěžovali také na určitou přeplácanost číselníku, nicméně to je už spíše otázkou osobního vkusu. V hodnoceních však jasně převažovala pozitiva, jako pohodlnost, či celkově dobrá „nositelnost“. Pochválen byl též bytelný originální NATO řemínek.  Vůbec nejčastěji si však testeři nemohli vynachválit tritiovou luminiscenci, která zajišťuje dokonalou čitelnost za tmy, bez ohledu na předchozí nasvícení a která se vyskytuje na všech modelech značky Traser. Putovní Trasery většinou zaujaly nakonec i ty, kteří by o jejich koupi jinak neuvažovali a díky možnosti vyzkoušet si je měli možnost poznat všechny jejich přednosti.

Po zátěži zasloužený odpočinek

Putování Traserů bylo evidentně velmi náročné, proto po jejich návratu bylo na místě svěřit je do rukou odborníků z autorizovaného servisu značky Traser – firmou Chronoshop. Zde bylo hodinářem konstatováno, že tyto hodinky obstály velmi slušně, protože co se týče funkčnosti, či těsnění, nevykazovaly žádnou vadu. Jediný větší šrám představovala stržená luneta, kterou šlo na konci testování točit oběma směry. Hodinář tedy vyměnil západku a vnitřní mechanismus lunety. Preventivně pak byla vyměněna baterie a korunka, hodinky byly před cestou k novému majiteli také přetěsněny.

Dražba pro dobrou věc

Putování hodinek nepřinese užitek jen účastníkům testování, kteří využili unikátní možnosti na přechodnou dobu hodinky vyzkoušet. Nyní, po ukončení testování budou hodinky společně s cestovním deníkem vydraženy a výsledně vybraná částka bude věnována neonatologickému oddělení v pražském Apolináři.

Za peníze nakoupíme pelíšky

Ve spolupráci s oddělením neonatologie (konkrétně IMP) jsme vybrali produkt, který je aktuálně nejpodtřebnější. A tím jsou hnízdečka / pelíšky pro ty nejmenší bojovníky. Půjde o nákup několika hnízd Neobed Intensiv, který je určen pro extrémně nezralé a nemocné novorozence na odd. RES a JIP s váhou 500 g – 3500 g.

Věříme, že hodinky tak udělají ještě jednou velkou radost a dobrou službu. A to jak novému majiteli, tak oddělení pro ty nejmenší bojovníky, kteří se při narození doslova perou o život. Peníze by měly poskytnou možnost nákupu nového vybavení, zpříjemnit těžké chvíle rodičům, personálu a hlavně v záchraně těch nejmenších. Více o činnosti nadace a neonatologického oddělení se dočtete zde.

>> Odkaz na dražbu hodinek

Ukončeno! Vybraná částka: 13500 Kč (historie příhozů). Připravujeme podrobnosti.

Chcete se účastnit dražby, ale nejste členem fóra Chronomag? Napište nám na info@helveti.cz váš příhoz a my jej provedeme za vás.

Oddělení neonatologie – porodnice Apolinář

Přidejte se k nám

Pomáháme

Chcete přispět na dobrou věc i mimo dražbu? Přidejte se k nám a pošlete malou částku na nadaci Vita Et Futura nebo na FOND Helveti.cz, z kterého všechny příspěvky pošleme nadaci najednou.

VITA ET FUTURA
Číslo účtu: 107-6501340297 / 0100

FOND Helveti.cz
Číslo účtu: 2001657652 / 2010 (transparentní účet u FIO)

Nadace je pod patronací Olgy Havlové, Věry Čáslavské nebo Zdeňka Svěráka.

Rychlá platba přes QR kód

QR kód pro platbu

Abychom vám příspěvek co nejvíce usnadnili, stačí v mobilním bankovnictví použít tento QR kód, který za vás vyplní všechny údaje (platba je na 150 Kč, ale můžete přispět dle svého uvážení).

Jinak v podstatě každým nákupem u nás podporujete projekty, na které v Helveti pravidelně přispíváme.

Celý seriál putování hodinek Traser:

  1. Posíláme do světa putovní hodinky Traser Tornado Pro
  2. První zkoušky ledem
  3. Tooly do akce
  4. Na testu u Xenomorfa
  5. Konec cesty putovních hodinek Traser (dražba)
DRAŽBA PUTOVNÍCH HODINEK TRASER

Další fotky z testování

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *