Putovní hodinky Traser Tornado Pro na testu u Xenomorfa (IV. díl)

Dnešní pokračování seriálu o testování hodinek Traser Tornado Pro, které jsme vypustili na putovní testování, věnujeme Xenomorfovi, který již dříve jedny své hodinky Traser nedokázal zničit a rozhodl se je na celý rok poslat na štafetový test odolnosti. Jak se Tornáda líbily zkušenému majiteli hodinek Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire? Jak si vedly ve srovnání?

Příběh hodinek a jejich putování můžete kromě našeho blogu sledovat také na sociálních sítích pomocí hashtagu #putovniHodinkyTraser .

Xenomorfus

Zdar kolegové!

Je mou milou povinností spáchat recenzi na hodinky Traser Tornado Pro.Předem upozorňuji, že nejsem žádný spisovatel a ani fotograf (navíc většina fotografií vznikala v terénu za použití čínského telefonu). Celou recenzi berte jako neobjektivní a zaujatý osobní názor.

Hodinky jsem měl možnost vyzkoušet v průběhu dvou týdnů a v podstatě se za celou dobu nedostaly z ruky dolů. Jedny Trasery už mám a taktéž putovaly. V tomto případě však test nebyl zaměřen na jejich odolnost. Hodinky jsem primárně nešetřil a postupně jsem je prověřil při činnostech, kterými se bavím jak v pracovní době, tak i mimo ni. Pár stovek kilometrů na motorce, pár hodin s motorovou pilou nebo jedno odpoledne se sbíjecím kladivem byly jakousi pomyslnou třešničkou na PVD dortu.Hodinky dorazily v krabici spolu s pár reklamními předměty Traser a Helveti (kterážto hodinky zapůjčila). Vlastní balení hodinek je typicky černá Traser krabička s hodinkami a dokumenty k nim. Podobně jako u většiny „military“ modelů této firmy. Traser změnil číslování u těchto nových modelů, takže to začíná být trochu nepřehledné, stejně jako označení skupin hodinek (tactical vs. military, apod). Tedy zde Traser P49 Tornado Pro. Nasazen byl černý NATO strap, který jsem vyměnil za svůj stejného výrobce a provedení.Krátce bych se pokusil o pár srovnání s modelem Traser P-6600 MIL-G: Pouzdro je kovové s PVD úpravou, čímž se dost zvětšila plocha, kde se případná poškození projeví na vzhledu hodinek. Oproti 6600 je to ne tolik šťastné řešení. Na druhou stranu pouzdro vypadá elegantněji a nepůsobí tak „laciným“ dojmem. PVD úprava je příkladná, nenašel jsem na ní nic zásadního, a to jsem nebyl zdaleka první testovač. Luneta jednostranně otočná, 60 „kliků“, s typickým „traserovským“ chodem. Jsa zvyklý na oboustranně otočnou lunetu, štvalo mne, že každé pivo jsem musel zaznamenávat otočením kolem dokola :-). Je to asi o zvyku, ale Tornáda neberu jako typické potápky (ač mají 200 m vodotěsnost), takže by mi vyhovovala oboustranná luneta. Korunka zubatého provedení s logem H3 je velmi dobře ovladatelná. Vypadá sice více „klasicky“ než u mého modelu, ale praktičnost je lepší. Sklíčko safírové je s vnitřní antireflexní úpravou. To je zlepšení, které vnímám jako velmi výrazný skok vpřed. Mnohem lepší odečet času, jakož i fotografování ciferníku. Pokud bych někdy na svých Traserech měnil sklíčko, další bude rozhodně s AR. Ciferník je vcelku přehledný a jednoduchý. Ne sice tolik, jako u modelu P-6600, kde není ani logo výrobce. Působí i lépe proporčně i když mé oči „narážely“ na dvojí číslice u indexů, neboť jsou zvyklé, že „dvanáctihodinové“ popisky jsou na vnějším kroužku. Luminiscence je naprostá paráda, co taky jiného čekat od tritiových trubic. Intenzita shodná s 3 roky starým modelem.A k vlastnímu pohodlí při nošení hodinek nemám připomínek. Díky tvaru pouzdra padnou i na menší ruku. Dokonce se mi nosily lépe, než moje staré Trasery. Maji sice vystouplejší dýnko, ale ne tolik, aby to vadilo. Přesnost neměřena, ale víc než vteřina-dvě to za dva týdny nebylo. Lunetou se mi manipulovalo hůře, nepřesahuje tolik pouzdro, je „nenápadnější“ a menší. Suma sumárum si umím představit Tornáda ve své sbírce, klidně vedle P-6600. Bavily mne poměrně dost.

Do deníčku jsem zapsal pár postřehu a míst, kde sem hodinky odvezl.

Celé putování hodinek Traser Tornado Pro můžete sledovat na sociálních sítích pomocí hashtagu #putovniHodinkyTraser !

Sledujte s námi putování hodinek Traser v recenzích testerů:

  1. Posíláme do světa putovní hodinky Traser Tornado Pro
  2. První zkoušky ledem
  3. Tooly do akce
  4. Na testu u Xenomorfa
  5. Dražba: Konec cesty putovních hodinek Traser

Galerie:

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *