Casio G-Shock Mudmaster: odolné tooly nejen do bláta

Casio G-Shock GWG-2000-1A1ER Mudmaster

G-Shock od značky Casio je víc než velmi oblíbená modelová řada pro všechny outdoorové nadšence a majitele hodinek, kteří požadují odolnost, funkčnost a spolehlivost i v extrémních podmínkách. Na vlastní oči jsem viděl G-Shocky zamražené v ledu, přejeté autem, nebo po narázu do futer. A všechno tohle zvládly😲! Dnes vám představím novinku z řady, kterou si budete moci vyzkoušet pro změnu za přítomnosti bláta – Casio G-Shock Mudmaster, konkrétně model GWG-2000-1A1ER.

Poměr velikosti pouzdra, počtu funkcí a odolnosti jen tak něco nepřekoná. Přes velké množství informací a textu jsou luneta i číselník velmi přehledné.

Casio G-Shock zvládne všechny výzvy 

Co na celé GS oceňuji je opravdu široká nabídka modelů. Chcete super odolné hodinky za pár tisíc? Není problém. Chcete něco speciálního a rozpočet moc neřešíte? Pak jsou tu vlajkové řady MT-G, Frogman, nebo právě Mudmaster, která zahrnuje top modely i ty trochu očesané. Osobně sice větší rozměry pouzder nemusím a i proto dávám přednost „klasičtějším“ Oakům. Ty nejsou tak oakatě😉 outdoorové, ale více o nich v jiném článku. Každopádně kvůli vyzkoušení těhle Mudmasterů bych si i nějaký ten outdoorový zážitek snad dopřál, protože nosit je jen tak by byl vzhledem k jejich vybavenosti hřích

Odolnost proti prachu a blátu mají na starosti ocelová tlačítka a korunka se silikonovým obložením.

Podle čeho Mudmastery poznáte

U řady Mudmaster můžete najít několik speciálních parametrů:

  • Triple senzor – barometr/teploměr, výškoměr, kompas.
  • Alpha GEL – protinárazový systém.
  • Mud Resistant Structure – odolnost vůči prachu a blátu.
Balení poznáte na první pohled – kovová krabička od Casio G-Shock Mudmaster je jen o něco větší.

Balení

Když jsem z Helveti obdržel kouzelný balíček s hodinkami do článku, nesmírně jsem se na MUDy těšil. Přeci jen nejsem úplná cílová skupina, která ocení takto „nabušené“ hodinky za danou cenovku. Ale v tomhle případě neodmítnu možnost se poňuchňat😁. 

Balení je v rámci G-Shocků tradiční – klasická plechová krabička v šedočerném provedení, která je však oproti menším modelům o něco vyšší. Uvnitř naleznete klasické knížky, návod – ten je samozřejmě „must have“, protože první nastavení hodinek dá zabrat snad každému majiteli. A k tomu nějaké to povídání o přednostech GCG. 

Na velikosti záleží 

Hodinky mají sebevědomou velikost 54,4 mm, takže nejsou úplně pro každého. Jak už jsem psal, dávám přednost menší velikosti a nejsem žádný voják, Survivor, ani nepodnikám expedice v extrémních podmínkách. Ale rozměr hodinek je dost subjektivní parametr a vás, kteří preferujete 42 mm a více, je mnoho. Víc o nalezení správného rozměru hodinek najdete v tomto článku.

Co musím jednoznačně vypíchnout je hmotnost. Hodinky i přes svou velikost a množství funkcí váží skvělých 106 g. To mimo jiné díky použití speciální konstrukce Carbon Core Guard. Uhlíková vlákna této technologie mají za následek i nižší výšku pouzdra 16,1 mm (což je o 2 – 3 mm oproti podobným modelům).

Pouzdro doplňuje pryžový řemínek vynikající vysokou odolností a dlouhou životností. I masivní pryžový pásek s dvoutrnovou sponou je udělaný velmi kvalitně a na ruce je příjemný. Celá řada oproti předchozím modelům celkově mnohem lépe sedí na zápěstí a mnohé potěší i to, že má kompletně matný vzhled.

Nabušený pracant

Pojďme se podívat na nejdůležitější části – pouzdro a funkce.

Solární rádiem řízený pohon

Hodinky disponují strojkem 5678 s přesností ±15s ročně a rezervou chodu 6 měsíců bez přístupu ke světlu při běžném provozu a až 25 měsíců v úplné tmě v úsporném režimu.

Klíčové funkce

  • V hodinkách najdete kompas, barometr, teploměr, výškoměr, díky kterým bude snazší odolávat i extrémním podmínkám. Nutno zde podotknout, že ovládání je celkem intuitivní a vyznal jsem se v něm nakonec i bez použití návodu. Ufff!🙂
  • Svou úlohu zde hraje i šroubovací chytrá korunka s pojistkou, kterou je možné otáčením a následným stiskem volit mezi funkcemi. Zámek korunky pak zaručí, že nedojde k nechtěnému přechodu do jiného modu hodinek náhodným stisknutím. Tvarování všech ovládacích prvků naprosto nahrává snadné ovladatelnosti za zhoršených podmínek.
  • Velmi dobrá je luminiscence v kombinaci s čitelným inverzním displejem.
  • Safírové sklo s antireflexem
  • Automatický posun ruček pro možnost snadného odečtu funkcí
  • Dvojité LED osvětlení – perfektní čitelnost displeje a číselníku

Závěr a další varianty

Tyto hodinky, jak už jsem psal, nejsou úplně pro každého, ale zároveň vlastně pro všechny. Díky skvělým parametrům, vlastnostem a odolnosti je užijete venku při zábavě, stejně tak vám skvěle poslouží při práci v terénu, nebo třeba na stavbě. Dokážu si je velmi dobře představit na dobrodruzích všeho druhu, ale i záchranářích, hasičích nebo policistech. Cena je sice vyšší, nicméně opodstatněná a adekvátní tomu co hodinky – nebo vlastně hodinkové multitooly, nabízí. 

Vybírat můžete ze tří barevných variant:

A na rovinu! Který chlap občas nechce být trochu Survivor…😉

Díky za možnost je vyfotit a napsat o nich povídání. 

Tomáš 

Poslední pohled – a můžou být i vaše😎 Naživo se na Mudmastery přijďte podívat do jedné z prodejen Helveti.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

1 komentář u “Casio G-Shock Mudmaster: odolné tooly nejen do bláta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *