Casio G-Shock GA-2110ET-8AER šedivá karbonová krása odkazující na legendy

Casio má ve svém portfoliu G-Shocků opravdu hodně povedených modelů a vybere si snad úplně každý. Sám musím otevřeně přiznat, že i já mám své oblíbené modely.  Dlouho jsem “Géčkám” totiž odolával, protože nemám zrovna velkou ruku na klasické 49mm modely.

Ale nakonec jsem i já našel to pravé ořechové. Loni jsem si pořídil limitku Casio G-Shock GW-B5600GZ-1ER ze série Gorillaz X G-Shock Series, jež se rozhodla spojit své jméno se světoznámou britskou kapelou Gorillaz. A jsou parádní. Inspirací mi byl Facebookový kamarád Michal.

No, ale co je lepší než jedny G-Shock hodinky? Přece více než jedny. Do oka mi proto padla série Casio G-Shock 21xx, kde je mimo jiné i pestrá škála barev. Nejdříve jsem chtěl žlutou variantu, později koukal na zelenou. Ale pořád to nebylo ono. Nakonec to dopadlo úplně jinak. Šedá! Ano šedá! 

Kompletní označení hodinek je Casio G-Shock GA-2110ET-8AER.

Oak a taky tak trochu limitka?

Celá tato řada si od fanoušků vysloužila název “Casio Oak” kvůli tvaru pouzdra a oktagonální lunetě, která připomíná model Royal Oak od švýcarských Audemars Piguet.

Nicméně Casio odkazuje na legendární model Casio G-Shock DW 5000C. 

Zmíněná šedá varianta se mi nakonec zalíbila nejvíce, protože na fotkách vypadala pokaždé jinak. Proč se nenechat překvapit? A čekání na balíček od Helveti stálo za to. Když jsem krabičku rozbalil, kromě příjemného překvapení ve formě Helveti čokolády – asi úplatky pro manželky na nervy :), vykoukla na mne G-Shock krabička, která barevně ladí s modelem.

Zvědavost vrcholila a já se dostal až k samotným hodinkám. Wow, jsou mnohem hezčí než na různých produktových fotkách a Instagramu. Už v tu chvíli jsem věděl, že si je oblíbím. Další radost mi udělal fakt, že hodinky jsou tak trochu limitka. Na to jsem ale přišel později. Našel jsem totiž článek, který odkazuje na fakt, že Casio tuto řadu už nedělá a výroba trvala pouhé dva měsíce. Někde ve světě jsou hodinky dokonce vyprodané. Proto si myslím, budou jednou celkem žádané. No, uvidíme. 🙂 

Ale zpět k mému rozbalování.

Zkouším si je dávat na ruku. Hezky opatrně, protože mě čeká víkendové focení. Jsou skvělé! Lehké a nízké, pěkně sedí i na hubenější ruce. A není to jen můj hrubý odhad. 

Pouzdro

Řada G-Shock GA-2110 jsou nejtenčí hodinky ze současných modelů G-Shock. Pouzdro má průměr pouze 45,4 milimetrů a jeho  výška je 11,8 milimetrů.

Hodinky se pyšní i nízkou váhou – pouhých 51 gramů. Nízkou váhu má na svědomí technologie zpracování pouzdra. 

Na zadním víku totiž naleznete tajemnou zkratku CCG –  což znamená Carbon Core Guard. Jedná se vyztužení pouzdra karbonovými vlákny, které mají zajistit vysokou odolnost a zároveň nízkou hmotnost hodinek.

Paráda! Nelžou, fakt jsou pohodlné. Extrémní zátěž asi úplně neotestuji, ale na handbike nebo k vozíku na nějakou akci, kde by hrozil pád, budou ideální. 

Řemínek zakončuje trnová spona v matném provedení šedé. Celkově hodinky působí minimalistickým dojmem a přitom mají co nabídnout.

Funkce a co se mi líbí!

Za 3000,- neskutečná paráda. Možná by mě v rámci ceny potěšilo, kdyby hodinky byly na solární pohon. Ale bohužel.. už bych toho chtěl moc. O pohon se zde stará baterie, která by měla vydržet cca 3 roky.

Zvýšená odolnost, vodotěsnost 200 m, zapuštěná tlačítka a sklíčko ciferníku pod úroveň lunety dodají hodinkám větší zabezpečení, a tak se v nich nemusíte bát pustit i do adrenalinovějších sportů, než je stolní fotbálek

Co se mi moc líbí nejvíce je přední strana hodinek. Tu tvoří analogový ciferník, kterému nechybí praktický automatický kalendář, hezké indexy, luminescence na ručičkách a další světlo. 

Stopky, alarm, odpočet, světový čas atd. samozřejmě nechybí a jsou už jakýmsi zažitým standardem.

Cena a zhodnocení 

Za hezkých lidových 3000,- dostanete v eshopu Helveti parádní hodinky, které využijete ve volném čase, sportu, práci nebo jen tak. A kromě prodloužené záruky dostanete i hodně muziky – odolnost, zajímavé zpracování a punc originality. Co se mi na nich líbí nejvíce je právě ta originalita. Nevypadají jako klasické Géčka a svou kompaktností zaujmou širší spektrum zákazníků. 

V mé hodinkovnici mám ještě jeden volný G-Shock “chlívek”, který si chci do budoucna vyplnit podobným modelem.. 🙂 

Autor článku a fotek: Tomáš Helísek (web, Instagram)

Pár slov z Helveti

Mockrát Tomášovi děkujeme za jeho recenzi a nádherné fotky. Je vidět, že je to profi fotograf. Přejeme mu, aby hodinky dobře sloužily a dělaly jenom radost! Stejně tak aby poslaná čokoláda obměkčila srdce jeho paní a ta mu vyhověla v případě dalšího nákupu hodinek. Hodinky jsou v určitém stádiu opravdu nemoc.. ale krásná nemoc.

Kdokoliv další by měl zájem, může nám poslat recenzi svých hodinek. Na odměně se určitě domluvíme.

Hodinky z recenze si můžete zakoupit v naší prodejně Helveti.cz nebo online na https://www.helveti.cz/casio-g-shock-ga-2110et-8aer (aktuálně vyprodány).

Fotogalerie

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *