Putovní hodinky: Koncept, který pomáhá i nejmenším bojovníkům

Jak spojit byznys, životní zkušenost a charitu? Jednoduše. Společnost Helveti.cz přišla se zajímavým konceptem. Poskytuje fanouškům na testování vybrané hodinky, které postupně putují zajímavými místy „z ruky na ruku“. Nakonec jsou vydraženy a získaná částka jde na dobročinné účely. Konkrétně na Neonatologické oddělení U Apolináře.

Akce putovní hodinky funguje tak, že vybereme dostatečně zajímavé hodinky pro naše fanoušky a na sociálních sítích zjistíme, kdo by je chtěl testovat. Po přihlášení 20 až 30 lidí vytvoříme jejich pořadí a posíláme prvnímu zájemci,“ vysvětluje majitel e-shopu Helveti.cz Jiří Štencek. Počet přihlášených pak záleží na době, po kterou chtějí hodinky nechat putovat po světě.

Spolu s hodinkami přichází i drobný závazek, a to v podobě příslibu recenze. „Testující nám píší své zkušenosti do putovního deníku a následně i na Facebook nebo hodinářské fórum a my informace přepisujeme na blog,“ popisuje Štencek.

Vznikají hodinky s příběhem

O putovní hodinky je zájem, nejen, že získávají příběh pro budoucího konečného majitele, ale také se leckdy luxusní hodinky zadarmo dostanou k těm, kteří o nich zatím jenom uvažují, nebo si je aktuálně nemohou dovolit či se je obávají koupit.

Zajímavostí je, že hodinky s lidmi cestují po světě. Jeden typ hodinek byl dokonce například v Barceloně, Emirátech, na Madeiře, ve Vídni nebo v Kongu. Zažijí také svatby, koupání v ledové vodě, výstupy na vrcholky hor nebo ochutnávání exkluzivního nápoje. Tím, že nositelé hodinek informují ostatní, kde všude s nimi hodinky putovaly a sepisují i putovní deník, dávají jim punc originality.

Když se hodinky dostanou zpátky do společnosti Helveti, proběhne servis hodinek a dobročinná dražba. Výtěžek pak jde na oddělení neonatologie v nemocnici u Apolináře.

My přispíváme částkou, za kterou jsme hodinky koupiil a každoročně ji navyšujeme o dalších 10000 Kč. Částka, za kterou se hodinky vydraží putuje na charitu. Ostatní lidé mohou ještě poslat peníze na náš transparentní účet,“ popisuje Štencek.

A proč právě neonatologie U Apolináře?

„Je to spojeno s narozením mého prvního syna, kterého andělé z Apolináře zachránili. Nikdy jim nebudu moct oplatit jejich čin a tak se snažím alespoň pomáhat, aby si oddělení mohlo dovolit lepší a lepší péči o podobné malé bojovníky a jejich rodiče.“ dodává Štencek.

O nás

V Helveti.cz jsme nadšenci do hodinek a úzce se specializujeme pouze na vybrané značky. Svým produktům rozumíme a dokážeme vám vždy upřímně poradit a vyjít vstříc. Láska k hodinkám v nás roste už od prvních hodinek prodaných na vysokoškolských kolejích v roce 2010. Jiří Štencek zde začínal se značkou Wenger, ke které přidával postupem času další a další.

Zdroj: Vyšlo na Roklen24.cz

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *