Bulova Computron vyvolává vášně

Při svém putování po světě budí putovní hodinky Bulova Computron silné vášně! Postupně hodinky vystřídaly už několik testerů a zkušenosti se začínají opakovat. Zlatá barva, design a LED zobrazení času prostě zaujme téměř každého.

Skvělá fotka od člena Pebe

Cílem putování je nejenom vyzkoušení netradičních hodinek, které by si třeba jen tak někdo nezakoupil, ale také kontakt mezi členy fóra a utužování vztahů. Celé putování můžete sledovat na fóru Chronomag.

Zde vám přinášíme několik fotek a zkušeností.

TempusX

Ondřej byl první v řadě a hojně přispíval na svém Instagramu. Jeho fotky jsou jako vždy naprosto úžasné a moc za ně děkujeme!

Díky trochu štěstí jsem měl možnost zúčastnit se akce #putovnihodinkybulova pořádanou Helveti.cz. Helveti tentokrát mezi nás, hodinkové nadšence vypustilo hodinky značky Bulova. Konkrétně model, který Bulova vydala v rámci jejich modelové řady “ Archives“. Jedná se o reedici jejich modelu Computron, který byl představen a prodáván na přelomu 70. a 80.let minulého století. Bulova v rámci reedice tohoto modelu představila celkem 3 barevná provedení. Stříbrné, černé a zlaté. Jsem rád, že Helveti zvolilo pro „předávačku“ právě tu jednoznačně nejviditelnější zlatou variantu. Hodinky zobrazuji čas na LED displeji. Kromě času umí zobrazit i vteřiny, datum a druhé časově pásmo. Volba zobrazení (jakož i probuzení displeje) se provádí jediným tlačítkem na pravém boku hodinek. Druhé tlačítko (zapuštěné) umístěné na levém boku hodinek pak supluje funkce „SET“, tedy pro seřízení hodinek. Nic víc toho tyto hodinky neumí. Nosit je byla sranda. Na ruce sedí překvapivě moc fajn. Díky neobvyklému tvaru, a hlavně zlaté barvě se stávají absolutně nepřehlédnutelnými. Fungovaly tedy velice dobře jako takový zahajovací konverzační prvek, a to jak s hodinkově poblázněnými lidmi, tak i s těmi “ normálními“ 😀 Fotek jsem nacvakal celkem víc. Nicméně začnu zlehka, a to sadou pouze 4 fotek, na kterých si budete moci hodinky prohlédnout z vícero úhlů: -) Tak snad se vám budou na fotkách líbit tak jako se líbily na živo mne.

Pro ty z vás, které by zajímalo, jak vypadá displej hodinek Bulova Computron po většinu dne, kdy je v klidovém režimu připojuji fota. Jak víte, tak hodinky jsem měl po nějaký čas možnost nosit a také fotit, a to díky akci #putovnihodinkybulova což je další zajímavý putovní projekt v naší Česko-slovenské kotlině. Pokud si správně vybavují, putovaly zde již dvoje Seiko hodinky, pak Trasery, Junkersy a teď právě Bulovy. Ne všech putování jsem měl možnost se zúčastnit, ale těch, kterých jsem byl, to byla vždy zajímavá zkušenost. Zejména fajn bylo mít možnost osahat si zajímavé hodinky a to způsobem, jako by byly mé vlastní. Tedy i s možností je tzv. „ponosit“. Co je na všech již proběhly akcích fajn, že za tou veškerou zábavou se skrývá i vznešený, dobročinný účel. Hodinky totiž bývají na konce své trasy, společně s veškerým příslušenstvím a deníkem draženy, když výnos z dražby pak slouží dobré věci. Ne jinak tomu bude i v případě těchto Bulov. Proto díky všem organizátorům za nápad, organizací a hlavně možnost se zúčastnit.

Jeho komentář z Instagramu: Back to when I was rockin this ubercool #Bulova #computron in a gold from @helveticz 👍 It was fun to wear it. Definitely an interesting conversation opener have to say 😎

Prischera

Taky jsem měl možnost hodinky pár dní ponosit. Díky Jirkovi a celé Helveti za tuhle akci. Musím říct, že hodinky opravdu vzbuzují emoce, od naprostého opovržení po totální nadšení. Za sebe musím říct, že to můj šálek kávy není. Ale to nejsou žádné quartzky a už vůbec ne digi. Docela mě překvapilo, jak dobře jsou hodinky čitelné, naopak mě trochu rozčilovala nutnost rozsvítit displej tlačítkem. Chápu důvody, ale je to nepohodlné. Z tohoto důvodu se mi hodinky docela špatně fotily. Na druhou stranu musím Bulově přiznat velkou míru odvahy a ochotu jít proti proudu. Takže doufám, že si své kupce v hojně míře najdou.

JirkaB

Na možnost otestovat tenhle trochu divočejší kousek jsem se vyloženě těšil a je to tu.

Základní dojmy po pár dnech užívání: ze začátku je skutečně nezvyk, že se podíváte na hodinky a nevidíte rovnou čas, ale to prostě k tomuhle modelu patří. Na druhou stranu svítí dostatečně dlouho, aby bylo možné odečíst čas. V tuto chvíli je mám týden a udělaly za tu dobu -1 sekundu, takže asi ok 🙂 Měl jsem je také na přelomu měsíce, čili jsem hned ověřil, že kalendář je skutečně automatický 🙂 Hodinky mají voděodolnost 30 m, na žádné divoké testování to tedy není, takže je beru spíše na události, které jsou zátěží pro mě – tedy boj hokejového Kladna o sestup, zatím se všichni držíme 🙂 Jinak je už po pár dnech jasné, že to je ideální kus pro každého, kdo rád o svých hodinkách mluví a posluchačům rád vypráví příběhy, či vlastnosti, spojené s daným kusem (jako já). Tenhle kus totiž skutečně nelze přehlédnout a četným dotazům na něj se pravděpodobně nevyhnete, což třeba mě fakt nevadí. Po nasazení mi raší na hlavě mullet a nosím převážně fialovou šusťákovku s ledvinkou. Jsou prostě skvělý 🙂

Nic netrvá věčně a putování Computronů s mojí osobou je u konce. Mise záchrany Kladna s nimi bohužel nebyla úspěšná, ale i tak jsem rád, že jsem měl možnost je ponosit. Na to, že se musí stisknout tlačítko, aby člověk viděl čas, jsem si zvykl. Co se mi nejvíc líbilo je jaký vzbuzují zájem a ohlas. V tom žádné moje hodinky nemají konkurenci a já o hodinkách kecám rád, takže to bylo něco pro mě:-) Takže díky za možnost ponošení a dnes předávám dál.

Bosco

Putovní Bulovy mění majitele a přesedlávají na další zápěstí. Na Computrony jsem se opravdu těšila, protože nic podobného doposud má ruka nepoznala. Že neukazují čas bez stisku tlačítka mi vůbec nevadí a už teď vím, že si těch pár dní užiji.

Kolegyně Darča nakonec sepsala rozsáhlou recenzi přímo na náš blog.

Locky

Zlato? Celý život jsem odolával zlatým a zlaceným hodinkám, ať už to byly zlacené Primky, nebo byť jen fluted bezel na Rolexech (ač tady si myslím, že časem přeci jen udělám výjimku) a nejdále jsem se dostal zlacenými prvky na mých Alpinistech (Seiko SARB017). Jednoho krásného dne, konkrétně 9. listopadu 2019, koukám, že mi svítí jako nepřečtené nové téma v sekci Recenze hodinek. Jelikož mám tuto sekci obzvláště rád, a osobně ji považuji za jednu z (neprávem!) nejméně lidmi doceněných zde na chronomagu, bez váhání otevírám toto vlákno.

A hele ho! Koukají na mě zlatý diginy! Jasně, není to úplně zlato, jako spíše zlatá barva, ale i přesto se to ve mně pere. Jirka tu nabízí možnost zdarma vyzkoušet výstřední hodinky a já mám konečně šanci se zúčastnit projektu putovních hodinek – další akce, která dělá toto fórum tím, proč sem furt tak rád chodím. Chvíli váhám, přeci jen vím, že můj styl to úplně není… Sakra, 7 míst už je obsazeno! A další se hlásí, že mají zájem! Říkám si, kdy jindy, než teď, a píšu Jirkovi.

Čekání na Godota…Chvíli to trvalo – hodinky zažily hudební turné, přežily Silvestr i začátek pandemie a konečně na mě koncem dubna přišla řada! Kurýr mi předává krabici (zhruba dvakrát tak větší, než jsem očekával) a já běžím dokončit odpolední pracovní povinnosti. Hotovo a jdeme rozbalovat. Krabice je vzorně vypolstrovaná a skrze další příslušenství hledám krabičku s hodinkami. Už ji mám. Hmmm, připadá mi nějaká lehká, ale tak jsou to digi, ty jsou vždy lehčí než automaty… Otevírám krabičku a tam jenom pár dílků tahu. Safra, co budu dělat? Kurýr už je dávno pryč a já koukám do prázdné krabičky… Naštěstí v krabici vidím i praktické cestovní pouzdro a po jeho otevření se uklidním – jsou tam!

A je to tady! Vyndavám Bulovy – takhle výrazné hodinky jsem snad ještě neměl šanci ponosit. Dávám je na ruku, ale ouha, sotva je dopnu. Naštěstí je přibaleno i několik náhradních dílků tahu a příslušenství na úpravu, takže po chvilce mi již spokojeně svítí na ruce.

Mno jo, to je sice fajn, ale nějak jsem už nedomyslel, že mi v šatníku schází oblečení, se kterým bych Bulovy nakombinoval. 

Na holé ruce

Však uznejte sami! Na holé ruce je to úplně v pohodě (na opálené ruce budou samozřejmě vypadat ještě líp.

K modrobílé košili už je to však zajímavější.

K modré košili to ještě jde

Mno a s mojí oblíbenou modrou větrovkou je to už opravdu jenom pro otrlé. 

S modrou větrovkou už moc ne

Snad i nepozornému čtenáři došlo, že jsem kapánek ulítlý na modrou barvu, ale co tak na fóru pozoruji, tak nejsem jediný. Cílem fotek však nebylo hodinky nějak hanit (a už vůbec ne nějaké módní okénko), ale poukázat na hlavní charakter těchto hodinek. Ano, je to jejich nepřehlédnutelnost.

Co to je?

Přesně takovou otázku jsem slýchal úplně nejčastěji. Hodinky vzbuzují pozornost a emoce i mezi „chronomudly“ (= moje označení pro lidi nezajímající se o hodinky). Umocněno faktem, že vzhledem k aktuální pandemii jsem osobně přišel do styku pouze se zlomkem lidí, co obvykle, tak šlo opravdu o statisticky významný počet lidí, které hodinky zaujaly. U některých z nich mám podezření, že to bylo i poprvé, co si všimli, že vůbec něco na ruce mám. Pravdou je, že někteří z nich na první pohled ani nerozpoznali, co to na ruce vlastně je. Po objevném vysvětlení, že jde o hodinky pak obvykle následovatel další dotaz.

Jak to funguje?

Ano, funkčnost nebyla všem úplně jasná. Někteří si mysleli, že se vrchní část hodinek vyklopí a dokonce jsem se setkal i s názorem, že by se čas mohl „nějak“ objevit na horní vroubkované ploše hodinek. Kouzelného tlačítka na boku pouzdra si většina lidí před zlaté odlesky asi ani nevšimla. O to víc byli překvapeni, když viděli reálné zobrazení času a dalších funkcí, které hodinky poskytují. Potěšila mě reakce s přirovnáním k digitálnímu budíku z dětství a jeden kolega si dokonce vzpomenul i na digitronové hodiny!

Můžu?

Bulovy dokonce vyvolaly u některých takový zájem, že si hodinky chtěli rovnou půjčit a vyzkoušet na ruce. (V takový okamžik následovala moje marketingová vsuvka, kdy jsem jim prozradil existenci Helveti.cz, kde seženou jak tyto hodinky, tak i spousty jiných. Doufám, že jsem tím Jirkovi zajistil nejen nové unikátní návštěvy, ale snad i nějaký ten kšeft, který je v dnešní době asi ještě důležitější než jindy.) Znatelně víc se hodinky líbily na ruce jemnějšímu pohlaví a překvapivě i na jejich útlých ručkách vypadaly nositelně (což je dáno i tím, že Bulovy vlastně nemají žádné nožky). Pravdivě však jedním dechem musím doplnit, že většině hodinky přišly už moc výstřední a Bulovy si zkoušeli spíše ze zvědavosti, jak budou na jejich ruce vypadat, než s dychtivým zájmem o jejich pořízení. Ale takový už je úděl extravagantních hodinek, mezi které tyto „zlatky“ určitě patří…

Tenge

Dorazily a je to takový úlet až jsou parádní… dokonce si říkám jak je možné, ze na sebe poutají tolik pozornosti.

Celkové pojetí jsou ryzí 70ky, ale je to paráda. První pohled a myšlenka.. Tvl tohle nemůžu nosit… druhý už “proč ne”… třetí po 1. dnu nošení…”paráda”… je to takový retro až je to hustý ..
Když to viděl kolega tak je hned chce.. akorát prý nedá echt gold..

Žena je viděla a říká mi co to mám za pasácký hodinky..

Po 2 dnech musím říct, že super osvěžení, které mě vytáhlo zpět k chuti k hodinkám..

969

Brutální hodinky. Na ruce jen pár dní. Nutnost zapínání času mě trochu iritovala a možná i proto jsme si zase tolik nesedli, ale zkušenost to byla skvělá. S vděčností Jirkovi posílám dál.

Pebe

Výlet na Velkou Deštnou, nejvyšší kopec Královehradeckého kraje.

Warann

Tak už jsou u mě. Ještě jednou díkes Pebemu, že se se mnou prohodil a dnes mi je předal. Jen škoda, že nebylo trochu víc času na pokec.

Jinak hodinky mě příjemně překvapily. Tahle zlata verze je samozřejmě divočina, nicméně na ruce sedí překvapivě dobře, dokonce bych řekl, že aspoň na mým hubeným zápěstí úplně perfektně. Takže v tom civilnějším provedení bych si je asi i dokázal představit na běžný, byť příležitostný, nošení.

Dcera mela narozky, tak jsme to sladili do zlata . Jinak hodinky jsou fakt perfektně pohodlný. Zobrazeni času je samozřejmě velmi svérázný, nicméně to mačkání čudlíku je objektivně vopruz. Nakonec ne vždy má člověk druhou ruku volnou, aby to mohl zmáčknout. Kdyby tam bylo něco jako osvětlení na gečkách, který se samo rozsvítí, když naklopíš ruku, byl by to slušnej progres. Jo a na přímým slunci je vidět uplný kulový. Přes tyhle výhrady je ten tejden co je mám poctivě nosím. Překvapivě je zatím nikdo nijak nekomentoval.

Tak ještě jedna rozlučková, první týden jsem je v pohodě nosil, přičemž pozornost fakt vyvolaly pouze jednou. Pak dorazily nove vlastni hodinky a Bulovy se už na ruku nedostaly. Jak jsem nakousl výše, ve stříbrný či černý verzi bych se je ve stáji klidně dokázal představit, ale pouze za podmínky nějakýho sofistikovanějšího rozsvěcení displeje. Další minus je fakt, že na slunci není vidět zhola nic. Jo a zejména pro další účastníky doporučuju sponu pečlivě docvaknout, párkrát se mi na ruce otevřela.

V každým případě díky za možnost je vyzkoušet.

sta

Potvrzují přijetí, díky hodinkám jsem se poprvé podíval do Přelouče a taky díky Markovi za flexibilitu při předání Jsem rád že předcházející majitel je stejný hubeňour a nemusím šahat na tah První dojem co jsem z nich měl je, že jsou strašně lehký, další dojmy až je trochu ponosím

Cesta pokračuje

My děkujeme všem testujícím a přejeme hodinkám spoustu nových zážitků. Je vidět, že hodinky šokují ať už své nositele, tak jeho okolí. Snad vás tahle naše aktivita baví. Připravujeme další a další.

Sledujte s námi putování hodinek Bulova Computron:

  1. Start –Putovní hodinky Bulova Computron
  2. Příprava – Bulova Computron na turné po zasněženém Rusku!
  3. Metalové turné po Rusku s Bulova Computron
  4. Bulova Computron aneb zpátky do sedmdesátek
  5. Bulova Computron vyvolává vášně (právě čtete)

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *