Putovní hodinky Davosa IV.

Putovní hodinky Davosa se při své cestě zastavily (nikoliv doslova) u dalších testujících. Tentokrát jsou to vojtano, Ricchie a prischera. Jejich hodnocení naleznete v dnešním článku.

Tester: vojtano

Se zpožděním přidávám shrnutí našeho krátkého listopadového soužití. Na seznamu zájemců jsem měl číslo 8 a tak se Davosy u mě v Přerově objevily zhruba po dvou měsících od jejich startu. Jsem rád, že se to potkalo se služební cestou, díky které jsem jim mohl dopřát i trochu toho cestovatelského vzrušení. Společně jsme absolvovali trasu Přerov – Vídeň – Düsseldorf – Eindhoven a zpět, což, i když to nebyla dlouhá cesta, znamená, že se alespoň krátce pohybovaly na území čtyř států.
Celkový dojem z hodinek je dobrý i přes nedostatky zmíněné v předcházejících recenzích (luneta, korunka, lumi) a těšil jsem se na to, že po delší době znovu vyzkouším quartz, který jsem několik posledních let neměl. Svoje quartz hodinky jsem pustil zhruba půl roku po registraci na tomto fóru (chronomag – pozn.red.). Pravdou je, že těch Certin doteď lituji a jejich prodej považuji, mírně řečeno, za ukvapený, ale to jen tak na okraj.Program cesty byl nadupaný a brzy jsem došel překvapivě k závěru, že jsem rád, že se o hodinky nemusím starat a ručičky jsou vždy tam, kde mají být. Na ruce byly Davosy velmi příjemné, jen, co se týká velikosti, jsem si říkal, že milimetr dva navíc by jim prospěl. Za vynikající počin považuji řemen, který k nim prostě sedí a na nošení je velmi příjemný – kombinaci diver hodinek a koženého řemenu nehodnotím, ale kdybych se s nimi potápěl, tak by mi to přišlo divné. Ciferník je přehledný, zjištění aktuálního času je velmi jednoduché a celkové zpracování odpovídá výkonnostní třídě, ve které se tyto časomíry pohybují.

Děkuji za možnost je vyzkoušet a přidávám pár fotek z cesty.

Tester: Ricchie

První dojmy:
– balíková krabice veliká jak box na lego (v první chvíli jsem se lekl, co jsem si to zase objednal)
– hodinky pěkné, krásná červená luneta, lehké (na ruce je skoro necítím)
– origo řemínek mi na mou menší ruku pěkně sedl
– velikostně akorát pro mou malou packu

Pro mě to bylo poprvé, co jsem se takové akce mohl zúčastnit a tímto také děkuji za důvěru, že i nováčkovi na Chronomagu jste tuhle zkušenost umožnili.
Značku Davosa jsem neznal, neměl jsem tedy žádné očekávání a taky jsem poprvé měl na ruce hodinky dražší než 3000,- 🙂Shrnu své postřehy:
– komfort nošení je super. Hodinky jsou lehké a v dobrém slova smyslu „malé“. Často jsem o nich na ruce ani pořádně nevěděl
– příjemně barevně sladěná luneta, ciferník a indexy s ručičkami
– sklíčko má nádherný tvar
– kapitolou sama pro sebe je datum – malé, malé, malé a hůř čitelné, osobně bych preferoval no-date verzi
– GMT ručička vypadá zajímavě, je krásně nalepená na ciferníku, ale využití pro mě neměla
– korunka je taková drobná a utopená, neumím si moc představit nějakou častější manipulaci s ní, pokud by to byly mechaniky. Takhle ji spíš vnímám jako pidi „ozdobu“
– lumi se mi zdála slabší
– luneta má krásný vzhled, ale manipulace s ní je bída – není pořádně za co chytit. Ne, že bych měl potřebu s ní pořád točit, ale když to na mě přijde (a chci si zatočit), nemělo by to být tak obtížné
– snad jako poslední – kožený řemínek je fajn, jen bych ho asi trochu ztenčil, zdál se mi příliš hrubýMusím říct, že to ale byly příjemné dny s příjemnými hodinkami. Pokud bych měl známkovat jako ve škole, dal bych za 2.

Ještě jednou díky moc za tuto možnost, posílám je dál.

Tester: Prischera

Shodou okolností se mi současně sešly i druhé putovní hodinky. Musím se přiznat, že mám trochu problém s „kopírováním“ designu Rolexu a tenhle model od Davosy do téhle kolonky podle mě zapadne.

Nicméně musím přiznat, že hodinky jsou zpracované velmi pěkně. Asi nejlepší je klenutý safír, který je celkově hodně zvedá. Příjemná je i GMT funkce a vínová barva na lunetě (začínám šilhat po červených BB).Podobně jako u Traserů jsem hned sundal řemen, je hodně robustní a upřímně mě vzhledem ke svému stavu na ruku moc nelákal. Na fotkách jsou proto hodinky na vintage-like řemenu od Zrna. Co je naopak zklamání, je celkové zpracování ciferníku. Tištený cifr s rádoby zestárlými indexy působí zbytečně lacině. Tomu příliš nepomáhá ani slabá luminiscence, překvapilo mě, že vteřinovka nesvítí vůbec (a to na ní lumi bod je). Nicméně na vyzkoušení Rolex style hodinek, navíc s GMT fukncí, jsou fajn, mimo náši hodinkami postiženou komunitu budou dělat i hodně parády. Díky za možnost je vyzkoušet.

A my dnešním testerům děkujeme za to, že se na pár dní ujali putovních hodinek a přispěli svou recenzí a fotografiemi. Na sociálních sítích můžete cestu hodinek Davosa Vintage Diver 162.500.65 sledovat pod hashtagy #putovniHodinkyDavosa a #DAVOSAmoment.

Sledujte s námi putování hodinek Davosa:

  1. Posíláme do světa putovní hodinky Davosa
  2. První zprávy z cest
  3. Putování pokračuje
  4. Třetí díl putovních hodinek Davosa
  5. Další tři testeři

Autory recenzí a fotografií jsou vojtano, Ricchie a prischera.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *