Putovní hodinky Davosa – první zprávy z cest

Na konci léta jsme vyslali putovní hodinky Davosa Vintage Diver 162.500.65 do světa. Od té doby je na zápěstí stihlo vyzkoušet několik testerů v podmínkách běžného dne, ale i na písčitých plážích nebo v divoké islandské přírodě. Rádi bychom se s vámi podělili o ohlasy prvních tvou testerů z fóra Chronomag:

Rudykopalsson
Když mi Jirka prozradil, který model hodinek Davosa budeme nakonec testovat, reagoval jsem hodně rozpačitě. Vzhledově se mi samozřejmě líbily, normálně ale nosím hodinky od 44 mm a výš. Davosy mají průměr pouzdra 39 mm, takže jsem měl v plánu udělat pár fotek, možná je půjčit ženě a poslat dál. První věc, kterou jsem musel udělat, když hodiny došly, byla výměna origo kůže. Origo řemen vypadá dobře, k hodinkám skvěle ladí, možná je i pohodlný, já to ale neposoudím, protože jsem ho tak tak zapnul. Díky šířce 20mm jsem ale neměl s náhradou problém. Nespokojen jsem byl s manipulací s korunkou, byla natolik titěrná, že se mi příliš dobře neovládala. Možná to ale bylo jen mými neohrabanými prsty. 🙂

Protože jsem hodinky měl jako první, tak vím, že luneta fungovala skvěle. Vůli měla přesně akorát, a otáčela se s uklidňujícím cvrkotem. Dokonce jsem si díky ni vzpomněl na svou první favoritku po bratranci. 🙂 Takže pokud s ní shotik nebyl spokojen, beru to na sebe a tuhý chod přisuzuji válení se na pláži a zrnkům písku pod vložkou lunety.
Ciferník je přehledný, s odečtem času nebyl nikdy problém. Datum na hodinkách obecně oceňuji, Davosám by ale podle mě slušel více černý datový věnec.

Co se týče lumi, těžko se mi hodnotí. Jsem zvyklý na osobní jaderné reaktory od Seika. 🙂 Po nasvícení vypadá dobře, přijde mi, že ale dost rychle uvadá. Nevinil bych z toho nekvalitní materiál, podle mě je na na ciferníku pouze nanesena slabá vrstva.

Celkově, ale hodnotím zpracování Davos kladně, vypadají moc dobře a velmi pohodlně se také nosí. Byť jsou hodinky hodně fotogenické, docela špatně se díky vypouklému sklíčku fotí. Udělat pěknou fotku z blízka je téměř nemožné, pořád se mi v nich odrážel telefon. 🙂 Těším se, až se dostanou k nějakému mistru fotografovi, co s nimi dokáže nafotit.

Velikost (nebo tedy spíš malost) hodinek mi nakonec vůbec nevadila. Během týdne, který se mnou Davosy strávily na dovolené v Egyptě, jsem je prakticky nesundal z ruky a já už vím, že můžu nosit i menší hodinky, než jsem si myslel. 🙂

Jirkovi bych chtěl samozřejmě poděkovat za možnosti si Davosy vyzkoušet a taky za to, že jsem mohl celé putování odstartovat. 🙂

   

Shotik
Na hodinky jsem se strašně těšil. Z náhledů vypadají skvěle, ale po vybalení působí strašně titěrným dojmem. Nízké pouzdro tomu jistě napomáhá. Kožený řemen je velmi krátký a ani jsem ho nenosil – velmi nekomfortně se zapínal. Otočná luneta jde mega ztuha otáčet. Korunka šroubovací, ale kvůli osazení se mi s ní také hůř manipulovalo. Být hodinky v robusnějším provedení, nebylo by asi mnoho co vytknout. Takto za mojí osobu – nepadli jsme si do oka, ale věřím že další v řadě budou velmi spokojení. Hodinky jsou z mého pohledu hodně fotogenické a různé řemeny jim přidávají jen na kráse.

Snad jsem nikoho neodradil. Ještě jednou bych chtěl poděkovat za zprostředkování a možnost je vyzkoušet a vzít na výlet na Island.

  

Děkujeme Rudykopalssonovi a shotikovi, že se s námi podělili o své dojmy a fotografie. Touto dobou už hodinky Davosa kolují mezi dalšími testujícími, takže se můžete brzy těšit na další zprávy z putování. Na sociálních sítích můžete jejich cestu sledovat pod hashtagy #putovniHodinkyDavosa a #DAVOSAmoment.

Sledujte s námi putování hodinek Davosa v recenzích testerů:

  1. Posílame do světa putovní hodinky Davosa
  2. Putovní hodinky Davosa – první zprávy z cest
  3. Pokračování cesty hodinek – 2.díl
  4. Třetí díl putovních hodinek Davosa
  5. Další tři testeři
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *