Limitovaná edice: Victorinox I.N.O.X. Pro Diver Titanium 241957.1

Na Helveti.cz už si můžete tuhle limitku od Victorinoxu předobjednat.

Švýcarské potápky Victorinox I.N.O.X 241957.1 jsou velkou příležitostí pro milovníky značky Victorinox. Do ČR dorazí jen omezené množství kusů této limitované edice, takže jestli jste sběratel nebo fanoušek Victorinoxu, rozhodně neváhejte. Model hodinek byl inspirován objevováním podmořských hlubin, což prozrazuje nejen design jejich ciferníku a certifikovaná voděodolnost 200 metrů. Pojďte se na Victorinox I.N.O.X. Pro Diver Titanium 241957.1 podívat blíže.

Jako ryba ve vodě…

Použité materiály jsou nejlepším důkazem prvotřídního zpracování hodinek. Použití gumového řemínku, titanového pouzdra a safírového skla s antireflexem ocení nejen potápěči v extrémních podmínkách – hodinky totiž perfektně vypadají a bezchybně slouží i při každodenním nošení.

Jejich voděodolnost do 200 metrů potvrzuje certifikát ISO 6425. S tímto modelem se tedy můžete bez problému potápět, což vám usnadní i otočná luneta a luminiscenční prvky na lunetě a číselníku.

Detaily oslavují hlubinné potápění

Uprostřed ciferníku se nachází trojrozměrný motiv inspirovaný zoxidovaným železem z vraků lodí, který je po desetiletích odpočinku v mořských hlubinách pokrytý charakteristickou patinou. Některé designové prvky, jako je žlutá sekundová ručička a označení prvních 20 minut na lunetě, odkazují na tradiční barvy používané k označení potápěčské výstroje.

Velké indexy a hodinové ručičky zajistí bezproblémové čtení času nejen během dne. Při použití luminiscenční vrstvy Super-Luminova jsou hodinky dobře čitelné i v úplné tmě, což je při potápění důležité.  

Modrý nátěr Super-Luminovy pokrývá počáteční část lunety, minutovou ručku a značku na 12 hodině. Zelený nátěr pak indikuje hodinovou ručku, čísla a indexy na číselníku a zbylou výseč lunety.

Pouzdro a sklíčko hodinek

Safírové sklíčko chrání ciferník před poškrábáním, díky čemuž bude i po letech používání jako nový. Sklíčko má navíc antireflexní vrstvu, která minimalizuje odrazy od ciferníku a zlepšuje jeho čitelnost za slunečných dnů.

Lehké pískované titanové pouzdro o velikosti 45 mm a výšce 14 mm bylo obohaceno o matnou povrchovou úpravu. Výrobce se navíc rozhodl pouzdro pokrýt PVD vrstvou, která chrání proti oděru i samotnou černou barvu. 

Díky utěsněné konstrukci pouzdra nabízí hodinky certifikovanou voděodolnost 200 metrů

Potápěčským hodinkám samozřejmě nemůže chybět otočná luneta. Která umožňuje nastavit čas před ponorem na dobu, kdy by potápěč měl začít s postupným vynořováním. Aby bylo značení na lunetě dobře viditelné jsou číslice 3, 6 a 9 vyvedeny výraznými arabskými číslicemi.

Příjemný řemínek a přesný chod strojku

Balení tohoto modelu obsahuje dva další vyměnitelné řemínky, takže můžete vzhled svých hodinek upravovat dle potřeby. Díky rychlostěžejkám je výměna řemínku velmi rychlá a zvládne ji prakticky každý.  Všechny řemínky jsou vyrobeny z přírodního kaučuku, který zajišťuje pohodlné nošení na zápěstí, taktéž bude díky tvarovanému profilu pěkně držet na neoprenu. Řemínek se zapíná trnovou sponou, vyrobenou z titanu, která umožňuje snadné přizpůsobení obvodu řemínku vašemu zápěstí.

Aby byl zajištěn spolehlivý chod hodinek za všech podmínek, rozhodl se  výrobce použít quartzový strojek Ronda 715. Tento kalibr byl navíc vybaven komplikací zobrazení data, umožňujícím čtení aktuálního data v měsíci. Datumovka je velmi diskrétně umístěná mezi indexem 4. a 5. hodiny. 

Sběratelský balíček doplňků

Limitovaná edice Victorinox I.N.O.X. Pro Diver Titanium 241957.1 je dodávána s jedinečným příslušenstvím:

  • s kapesním nožem Spartan PS ve stejném designu, jako je číselník hodinek,
  • dále 2 náhradní pryžové řemínky v černé a žluté barvě,
  • chránič pouzdra se zvětšovacím sklem
  • a certifikátem s individuálním číslem.

Kapesní nůž Spartan PS z limitované edice 1200 kusů se nedá samostatně koupit. Vrcholem této harmonické sady je elegantní balení, inspirované světem hlubinného průzkumu moře a zdobené imitací potápěčského pásu na horní straně.

Cena a dostupnost

☝🏻 S objednávkou se dlouho nerozmýšlejte – bylo vyrobeno pouze 1200 kusů na celý svět.

Do ČR se dostanou jen jednotky kusů, které budou k dostání na Helveti.cz za 29 990 Kč.

👉🏻 Již nyní můžete vytvořit svou předobjednávku.

Pro srovnání se můžete podívat na článek o starší limitce Victorinox I.N.O.X.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *