Junghans Max Bill Edition Set 2020 027/4018.02 – jednoduchost kontrastu

Na světě snad není většího kontrastu, než černá vs. bílá. To ale neznamená, že tyto dvě barvy nejdou dohromady, což názorně dokazuje novinka z dílny tradiční německé hodinářské značky Junghans – Junghans Max Bill Edition Set 2020 027/4018.02! Ta obsahuje ovšem více kontrastů, než by se mohlo na první pohled zdát.

Junghans každoročně vydává limitovanou edici věnovanou některému z děl designéra Maxe Billa. Zpravidla se však jednalo o set hodinek a hodin Max Bill, letos se jedná o přitažlivou dvojici mechanických hodinek Max Bill Chronoscope a Max Bill Kleine Automatic, věnovanou Billovu dílu “Variation 5”, vyvedenému na dýnku obou hodinek.

Max Bill – Variation 5

Na první pohled viditelným kontrastem je černá a bílá – ať už se jedná o černé pouzdro v oku lahodící kombinaci s bílým koženým řemínkem, nebo o černý číselník v kombinaci s bílými čísly a ručkami. Koho by tento úchvatný kontrast přeci jen omrzel, může sáhnout po černém řemínku (s rychloupínacími stěžejkami), který je ke každému kusu přidán ve speciální krabici pro tento set. Za zmínku stojí také fakt, že se jedná o vůbec první hodinky řady Max Bill, které mají černou PVD úpravu pouzdra a zároveň černý číselník.

Dalším kontrastem jsou velikosti pouzder těchto hodinek. Zatímco Max Bill Chronoscope je se svými 40 mm největším pouzdrem z řady Max Bill, druhý kus Max Bill Kleine Automatic má 34 mm, což je původní velikost pouzdra u první verze hodinek této dnes již ikonické řady. Set je tedy ideálně vhodný jako párové hodinky, ale i jako volba pro milovníky hodinek menších až průměrných velikostí a v neposlední řadě také pro sběratele.

222 kusů nejen pro sběratele

Právě pro sběratele je tento set mimořádně zajímavý, protože pro celý svět je k dispozici pouhopouhých 222 kusů. Toto číslo není náhodné, protože číslo 22 bylo v životě Maxe Billa zásadní. 22. den v měsíci se totiž narodil i oženil. Ovšem abyste si tyto mimořádné kousky užili, nemusíte mít nutně zálibu ve shromažďování zajímavých hodinek. Můžete je prostě a jednoduše nasadit a mít radost z jejich nošení. Tak jednoduše, jak jednoduchý je úchvatný nadčasový design Maxe Billa.

Kam dál

Jiří Bareš

Jirka patří k velkým fanouškům mechanických hodinek a u nás se specializuje na hodinky MeisterSinger, Junghans, Alpina, Citizen, Epos a Davosa. Velmi ochotně vám ale poradí u každé značky, protože hodinky jsou jeho vášeň. Jinak je to milovník aktivního (florbal) i pasivního sportování, hrdý otec a obdivovatel hodinářského umění.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *