Hodinář jako nejohroženější povolání

Hodinář jako nejohroženější povolání

Profesor kybernetiky na ČVUT v Praze Michael Šebek jako host Lucie Výborné na Radiožurnálu zmínil hrozbu, která se tyčí nad povoláním hodinářů. Podle serveru WillRobotsTakeMyJob.com je totiž právě hodinář tím nejohroženějším povoláním. S 99% pravděpodobností jejich práci přeberou stroje / roboti. Sám však zmiňuje, že se nebavíme o specialistech a mistrech hodinářích, kteří se starají o luxusní hodinky. Zbystřit by ale měli převážně hodináři, kteří provádějí jednoduché práce jako je výměna baterie. Ty totiž nejspíše v budoucnu opravdu půjde automatizovat.

Podívejte se sami, jak dopadlo třeba vaše povolání. Pro ukázku je zde link na zmiňované hodináře.

Každý výsledek je doplněn i vtipným komentářem

Komentář pro povolání hodináře z webu WillRobotsTakeMyJob.com: The job Watch Repairers has Automation Risk Level: You are doomed. (or 99% probability of automation).

Jde spíše o zajímavost pro pobavení, protože jak říká sám Michael Šebek: „O budoucnosti víme s určitostí jedinou věc, a to že o ní nic nevíme“.

Celý rozhovor doporučujeme a můžete si jej pustit na Youtube nebo přímo na stránkách Radiožurnálu. Samotná část o nejohroženějším povolání Hodinář je v čase 9:39.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

2 komentáře u “Hodinář jako nejohroženější povolání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *