Dražba putovních hodinek Davosa Vintage Diver

Ukončeno: vybraná částka: 17000 Kč. Historie příhozů je zde. Částku jsme poslali na účet nadačního fondu. Všem moc děkujeme!

Hodinky Davosa Vintage Diver 162.500.65 jsou mezi našimi putovními hodinkami rekordmanem. Na své cestě totiž byly bezmála 2 roky, což znamená, že byly otestovány více než poctivě! Jako obvykle navštívily nejen celou Českou republiku, ale i kus světa za hranicemi. Jak při putování nakonec obstály a čím svou pouť zakončily, se dozvíte v článku.

Asi nejvíce provezl hodinky Davosa Vintage Diver člen hodinkového fóra Chronomag Vojtáno, který s nimi cestoval po ose Přerov-Vídeň-Düsseldorf-Eindhoven-Přerov. Hodinky se podívaly také do Egypta, kde přechodný majitel Rudykopalsson otestoval jejich voděodolnost při šnorchlování. Člen Chronomagu Skotik je dokonce vyvezl na svatební cestu na Island.

Jenže… Doma je doma

Ani v České republice a sousedním Slovensku putovní Davosy nezahálely. Projely prakticky celou republiku od Loun, přes Plzeň, Brno, Přerov, Olomouc, Ostravu, Opavu, Brno, až po matičku Prahu, přičemž zažily nejrůznější situace. Kromě posezení v restauračním zařízení, či výjezdu na motorce, byly přítomny také při šplhání na skálu.

Člen Ondoni pak pojal testování ještě aktivněji a připravil hodinkám zátěžový test v podobě jízdy na kole či bruslích, běhu, návštěvy jumping parku a dokonce je vykoupal i ve Vltavě. Ne každý byl však takto odvážný a v deníku je zaznamenáno i to, že jeden z účastníků putování radějihodinky sundaval i před sprchováním😉 Každopádně je skvělé, že 100M vodotěsnost prošla prověrkou alespoň částečně.

Potikaly si i na SEW veletrhu

Putovní časomíry se také dostaly do elitní hodinkové společnosti při návštěvě brněnského (dnes už pražského) veletrhu SEW a také při návštěvě srazu hodinkových fanoušků. Jeden z testerů zapůjčil hodinky k užití svým synům, kteří přinesli poznatek, že i mezi mladší generací gymnazistů může mít model Davosa Vintage Diver 162.500.65 úspěch. 

Na Slovensku pak putovní hodinky zažily se svými dočasnými majiteli například pobyt v Tatrách, nebo dokonce sváteční událost v podobě účasti u voleb slovenského prezidenta.

Co dočasné majitele potěšilo a co jim vadilo?

Jak dopadlo hodnocení uživatelů putovních Davos? Vůbec nejčastěji si členové fóra Chronomag pochvalovali pohodlnost těchto hodinek. Ta je zajištěna jak tvarem pouzdra, tak i jeho menším průměrem (39 mm). Velikost pouzdra mnozí hodnotili kladně, zatímco jiní by zase uvítali, kdyby hodinky byly větší. Jestli se také často potýkáte s nesprávnou velikostí hodinek, máme pro vás několik užitečných tipů k nalezení dokonale padnoucích hodinek.

Velmi kladně byla hodnocena červená barva lunety, která tomuto kusu propůjčuje poněkud neobvyklý a zajímavý vzhled.Vesměs neutrálně pak byla přijata přítomnost komplikace GMT, tedy ukazatele druhého časového pásma (další hodinky s funkcí GMT). Nutno dodat, že tuto funkci skutečně využijí jen ti, kteří často a daleko cestují.

Mezi dočasnými majiteli evidentně převažují fanoušci mechanických hodinek, protože vůbec nejčastější výtka směřovala k faktu, že hodinky mají quartzový strojek. Někteří si také postěžovali na slabší luminiscenci.

Konec, který pomůže novým začátkům

Na čem se všichni testeři vesměs shodli, je radost, že mohli hodinky v hodnotě 7 900 Kč jen tak vyzkoušet. A co bezesporu také všem udělá radost, je fakt, že výtěžek z dražby putovních hodinek Davosa Vintage Diver 162.500.65 bude věnován na dobročinné účely. Tradičně se jedná o pomoc neonatologickému oddělení v pražském Apolináři, které na špičkové úrovni pomáhá překonávat první těžké kroky předčasně narozeným dětem a jejich rodičům.

>> Odkaz na dražbu hodinek

Vybraná částka: 16006 Kč (historie příhozů). Vydraženo 15006 Kč + 1000 Kč příspěvek na transparentní účet od pana Josefa Nistlera. Děkujeme!

Chcete se účastnit dražby, ale nejste členem fóra Chronomag? Napište nám na info@helveti.cz váš příhoz a my jej provedeme za vás.

Přidejte se k nám

Pomáháme

Chcete přispět na dobrou věc i mimo dražbu? Přidejte se k nám a pošlete malou částku na nadaci Vita Et Futura nebo na FOND Helveti.cz, z kterého všechny příspěvky pošleme nadaci najednou.

VITA ET FUTURA
Číslo účtu: 107-6501340297 / 0100

FOND Helveti.cz
Číslo účtu: 2001657652 / 2010 (transparentní účet u FIO)

Nadace je pod patronací Olgy Havlové, Věry Čáslavské nebo Zdeňka Svěráka.

Rychlá platba přes QR kód

QR kód pro platbu

Abychom vám příspěvek co nejvíce usnadnili, stačí v mobilním bankovnictví použít tento QR kód, který za vás vyplní všechny údaje (platba je na 150 Kč, ale můžete přispět dle svého uvážení).

Jinak v podstatě každým nákupem u nás podporujete projekty, na které v Helveti pravidelně přispíváme.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *