Bulova Lunar Pilot – 50 let od výstupu na Měsíc

Limitovaná edice Bulova Lunar Pilot k 50. výročí hodinek Bulova na Měsíci.

Příběh Davida Scotta a hodinek Bulova Lunar Pilot, které se společně s ním účastnily jednoho z výstupů na Měsíc při 9. pilotovaném letu programu Apollo 15, fanouškům hodinkového světa asi netřeba představovat. V článku se dozvíte více o výroční limitované edici hodinek Bulova Lunar Pilot.

Díky shodě náhod a rozbitému sklíčku na oficiálním modelu Omega Speedmaster vzal na třetí výstup na povrch Měsíce David Scott své záložní hodinky Bulova Chronograph (přesné označení Bulova #88510/01). Od této události, která se stala 2. srpna 1971, uběhlo 50 let.

Design Bulova Lunar Pilot připomíná původní prototyp

I vzhledem k celosvětové oblíbenosti modelů Bulova Lunar Pilot se tento milník své vlastní historie značka rozhodla oslavit vydáním limitované edice Bulova Lunar Pilot 50th Anniversary 98A285Design limitované edice se přiblíží prototypu, který se účastnil vesmírného dobrodružství.

Titanové pouzdro a zlaté detaily

Pouzdro těchto ikonických hodinek s černou povrchovou úpravou bude vyrobeno z odolného titanu třídy 5, doplní jej ocelové zlaté detaily v podobě tlačítek stopek a korunky. Zlatá barva bude pro vytvoření kontrastu použita také na registry stopek a v neposlední řadě ji najdeme na speciálním reliéfním dýnku, které odkazuje na vesmírnou misi a zdůrazňuje tento historický úspěch. Podobně jako předloha, nebude mít ani limitovaná edice funkci data. Číselník tak bude působit příjemně uceleným dojmem.

Plynulý pohyb vteřinovky stopek a extrémní přesnost

Pro hodinky byl zvolen černý kožený řemínek se zlatými kovovými očky. Jsme velmi zvědaví na první reálné fotografie a pevně věříme, že si značka s odstínem zlaté pohrála a kombinace s černou a šedou bude dokonalá.
Stejně jako u modelů běžné produkce, využívá limitovaná edice safírové sklíčko s antireflexní úpravou a pro pohon vysokofrekvenční strojek vyvinutý speciálně Bulovou.

Strojek pracuje na frekvenci 262 kHz, což je zhruba osmkrát více než u běžných bateriových strojků (běžná frekvence 32768 Hz). Díky tomu je možné dosáhnout extrémní přesnosti chodu s odchylkou přibližně 10 sekund za rok. Zajímavostí strojku je také plynulý pohyb centrální sekundové ručky stopek.

Limitovaná edice Bulova Lunar Pilot 50th Anniversary

Limitovaná edice bude číslovaná a těšit se z ní bude moci pouze 5000 lidí. Bulova plánuje hodinky dodávat ve speciálním balení, zahrnujícím brožurku, pamětní minci a další prvky odkazující na vesmírný výstup.

Hodinky Bulova Lunar Pilot 50th Anniversary 98A285 budou součástí naší nabídky v omezeném počtu kusů a již nyní přijímáme předobjednávky (na eshopu nebo emailu info@helveti.cz). Cena limitované edice je 25900 Kč.

Připomeňte si 50. výročí mise Apollo 15 limitovanou edicí hodinek, které byly u toho!

Pokud modely Bulova Lunar Pilot dosud neznáte a rádi byste si o nich něco přečetli, doporučujeme naše články:

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

5 komentářů u “Bulova Lunar Pilot – 50 let od výstupu na Měsíc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *