Victorinox Night Vision 241707: všestranná švýcarská světluška

Když se Jirka rozhodoval, které hodinky si vezme na jarní výsadek do Laponska, byly mezi kandidáty i poměrně nenápadné Victorinox Night Vision 241707. Pokud čtete blog pravidelně, tak jistě víte, že za polární kruh na konec odletěly Luminox 3001. Victorinox měly samozřejmě putovat zpátky do vitríny, jelikož se ale jedná o dost netradiční kousek, začal jsem koketovat s myšlenkou, že bych je dost dobře mohl otestovat i já v českých luzích a hájích. Když se pak objevily první jarní sluneční paprsky a teplota zase o něco stoupla, bylo rozhodnuto.Victorinox Night Vision 241707_1

Victorinox Night Vision jsou na první pohled úplně normální hodinky. Náš kousek má díky tmavé PVD úpravě a pryžovému řemínku dost sportovní nádech. K dispozici jsou ale i varianty s klasickým ocelovým pouzdrem a koženým nebo ocelovým náramkem. Obzvlášť celoocelové provedení působí elegantním dojmem.

Hodinky na mé menší ruce sedí opravdu pohodlně, i když jsem zvyklý spíše na menší hodinky (38-40mm). Pomocí gumového náramku, který je kvalitní a ohebný, Victorinoxy pěkně dotáhnu a k mému překvapení o nich skoro nevím. Nikde nic netlačí, netahá. Tak to má být. Máme tady teda kvalitní, švýcarské hodinky. V čem se ale liší od nepřeberného množství konkurentů? Čtěte dál.Victorinox Night Vision 241707_14

Představte si třeba, že se vracíte z výletu, padne tma a vy musíte pochodovat po normální silnici. Reflexní pásky a blikačka samozřejmě zůstaly doma. Než se dostanete domů, párkrát uhnete projíždějícím autům do krajnice nebo příkopu. Před vchodem lovíte v batohu klíče, kterými marně hledáte klíčovou dírku. Hodila by se baterka, která by vyřešila obě situace. Když máte na ruce parťáka v podobě Victorinox Night Vision, máte o problém míň.

Hodinky jsou totiž vybaveny led diodou – Night Vision, která se dá použít hned několika způsoby. Při dvojitém stlačení tlačítka se aktivuje klasická svítilna. Trojité stlačení aktivuje tzv. „blikačku“, která se dá využít např. jako bezpečnostní prvek při snížené viditelnosti. Posledním módem (stlačení tlačítka po dobu 8s) je vysílání signálu SOS v Morseově abecedě. Pokud se Vám nebude dařit rozdělat signální oheň, můžete na pátrací vrtulníky svítit hodinkami!

Mimo Night Vision jsou hodinky vybaveny ještě osvícením displeje – Time Vision. Po stlačení tlačítka se aktivuje příjemné, modré světlo, které nasvítí celý ciferník a odečtení času je tak hračkou i v případě, že luminescence již nevyzařuje plnou intenzitou.Victorinox Night Vision 241707_3Poslední led diodou je červená na šesté pozici – Locator / Light EOL. Pokud se tlačítko zmáčkne 5x, aktivuje se funkce tzv. lokátoru a červená dioda jednou za 10 vteřin blikne. Tato funkce má primárně sloužit k snadnějšímu nalezení hodinek. Pokud jste např. zvyklí si hodinky na noc sundávat a spíte ve stanu, nebo si je jen tak odložíte na nějaké netradiční místo. Druhou funkcí této diody je signalizace vybité baterie.

Když je řeč o baterce, musím zmínit jednu zajímavost. Aby nedošlo k jejímu vybití kvůli nadměrnému používání diod, mají Victorinox Night Vision baterky hned dvě. Primární slouží k pohonu strojku a sekundární výlučně k napájení LED diod. Výborné řešení!

Pár slov závěrem? Victorinox Night Vision jsou všestranné, každodenní hodinky, které se ale můžou pochlubit světelnými funkcemi, jež jiné hodinky nenabízí. Na silikonovém řemínku působí sportovnějším dojmem, za to ocelový tah z nich dělá elegantní hodinky i k obleku. Jsou to jednoduše hodinky pro každého, kdo hledá kus švýcarské kvality a zároveň zajímavé funkce, které u konkurence jen tak nenajdete.Victorinox Night Vision 241707_2

Recenzované hodinky Victorinox Night Vision se vyrábí také v černé, zelené a červené variantě, s koženým řemínkem i na ocelovém tahu a nechybí ani modely vylepšené o chronograf.

->Prohlédnout celou řadu Victorinox Night Vision<-

Martin Kříčka

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *