Tissot v Helveti – slavíme!

Jsou okamžiky, které se dají označit jako milníky v historii firmy. Já bych se nebál označit právě tento moment jako jeden z nich. Do Helveti.cz vítám Tissot, o který jsme společně usilovali od roku 2013. Podařilo se nám to až po 5 letech, ale o to větší je to radost.

Asi není třeba představovat hodinky této značky, protože je téměř každý velmi dobře zná. Předeslal bych jejich kvalitu, bohatou historii, úžasný zákaznický servis a světovou známost.

Přeji značce Tissot, ať se ji u nás daří a nám držím palce, abychom byli Tissotu tím nejlepším možným prodejcem, specialistou a ambasadorem.

Jiří Štencek, majitel Helveti s.r.o. 

Vítáme Tissot v Helveti.cz

Vítáme Tissot v Helveti.cz

K oslavě velké události jsme neváhali pozvednout skleničky s perlivým nápojem a chvíli to vypadalo i na křest hodinek přímo na prodejně. Toho jsme hodinky uchránili a pouze je pak společně se zájmem prohlédli a okomentovali.

Ještě jednou tedy: ať se značce Tissot u nás daří!

Historie a vznik společnosti

V původně chudém regionu Jurských hor ve Švýcarsku hledali obyvatelé další způsoby obživy, hlavně během tuhých zimních měsíců. Farmáři a rolníci proto začali vyrábět součásti hodinek pro výrobce sídlící v Ženevě. Společnost Ch. Félicien Tissot & Fils byla založena 1. července 1853 v Le Locle, malém městečku právě v Jurských horách ve Švýcarsku a začala jako výrobce kapesních hodinek. Díly dodávali farmáři a pan Tissot se synem hodinky skládali. Už v prvním roce existence firmy jich na trh dodali přes 1100.

Od roku 1858 mladší z obou Tissotů prodával své výrobky s požehnáním cara po celém Rusku a na konci 80. let už byl v Rusku pevně usazen a na chodu firmy se podílely i jeho děti. Do konce století stihl ještě posbírat různé ceny na průmyslových výstavách (prestižní Grand Prix v Paříži roku 1900) a rozjet první masovou výrobu kapesních hodinek na světě.Jak se vlastnictví firmy předávalo z otce na syna (i dceru), měnil se i název společnosti na Charles-Émile Tissot & Fils od roku 1865 a od konce roku 1917 na Chs. Tissot & Fils – SA.

Rok 1930 znamenal spojení Tissotu s firmou Omega a tím vznik první švýcarské hodinářské asociace (Société Suisse pour l’Industrie Horlogère). Ta se po quartzové revoluci a znovuzrození švýcarského hodinářství stala součástí skupiny Swatch (vznik 1998), která je dnes největším výrobcem hodinek na světě a z jejích značek je Tissot co do počtu vyrobených kusů největší.

Dědictví, inovace a světová prestiž

Tissot je obzvláště hrdý na svou tradici a své inovace. Původní cíl pana Tissota vyrábět „zlaté hodinky za stříbrnou cenou“ sice ve filosofii firmy zůstavá, ale hlavní současné motto zní: „inovátoři z tradice“, ať už se inovace týkají technologie nebo designu. Mezi milníky v historii značky proto najdete model Tissot Banana (1916) v netradičním tvaru, Tissot Antimagnétique (1930) – první antimagnetické hodinky na světě, Tissot Idea (1971) – první plastové mechanické hodinky, Tissot Rockwatch (1985) – první hodinky s pouzdrem z kamene nebo Tissot T-Touch Expert Solar (2014) – první solárně poháněné dotykové hodinky a opomenout bychom neměli ani ultra přesný a dostupný strojek s chodem až 80 hodin –  Powermatic 80, který se poprvé objevil v řadě Tissot Luxury Automatic (2013).

2017 HISTORY OF TISSOT WATCHES

Ono švýcarské „plus“ v logu značky pak symbolizuje kvalitu a spolehlivost, kterou jsou hodinky Tissot ve světě proslulé. Díky použití těch nejlepších materiálů a šírce kolekce si jistě vybere každý. Použitými materiály jsou ocel 316L, 18k zlato, titan nebo platina, stejně jako diamanty a pravá perleť.

Současná kolekce má celkem 8 řad: T-Touch, T-Sport, T-Lady, T-Classic, Heritage, T-Gold, Special Collection a T-Pocket.

Láska ke sportu a ambasadoři

Tissot začal sponzorovat motorsport už v roce 1953,později například Formuli 1 v době Nikkiho Laudy, a se svým sponzorstvím pokračuje dodnes. V oblasti motorsportu je nejznámnější zřejmě spojení Tissotu se seriálem MotoGP a partnerství s takovými jezdci, jako jsou Jorge Lorenzo, Thomas Lüthi nebo Marc Marquez.

 

Tissot je také oficiálním partnerem a časoměřičem několika dalších sportů – ledního hokeje, basketbalu nebo cyklistiky nejen v podobě podniku Tour de France.

Tissot Tour de France 2017

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

2 komentáře u “Tissot v Helveti – slavíme!

 1. Mám už řadu roků náramkové hodinky TISSOT PR50 a na tuto značku nedám dopustit. Je mně 82roků a i mé manželce jsem k 55narozeninám v roce 2001 věnoval Tissotky a také plná spokojenost.

  • Dobrý den, pane Švardo,
   jsme moc rádi, že máte také se značkou Tissot jenom ty nejlepší zkušenosti.
   Moc vám přeji, by dále dobře sloužily a dělaly radost!
   Za Helveti.cz – Jiří Štencek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *