Putovní hodinky Bulova Computron mají co vyprávět

Ukončeno: vydražená částka: 10000 Kč, odkaz na dražbu hodinek. Díky několika menším darům je celková vybraná částka úžasných 10650 Kč.

Každá cesta má svůj cíl, a to platí také o cestě putovních hodinek Bulova Computron 97C110 Special Edition, které dorazily zpět do naší Helveti prodejny v pražském Karlíně. Přinášíme vám momentky z míst, na která s sebou putovní uživatelé hodinky vzali, a podělíme se s vámi i o jejich zkušenosti. Některé z výletů byly stejně nevšední, jako design Computronů – posuďte sami.

Fotka od člena prischera

Už jen s týmem Helveti objely půl světa

Putovní Computrony začaly svoji cestu pěkně zostra. Náš kolega Egor je totiž vzal na turné svojí metalové kapely, kde s nimi procestoval pořádný kus Ruska a také okolních zemí. Najezdily s ním 10 000 km, projely 5 zemí a 15 měst. Zažily -9 °C v Petrohradu a hned na to +15°C u Černého moře. S Egorem si zařádily na pódiích, v klubech a na afterparties.

I po Egorovi někteří z nás v Helveti neodolali možnosti vyzkoušet tyto neobvyklé a výstřední hodinky. Kolegyně Darča popsala detailněji svoje zkušenosti s jejich nošením ve článku: Bulova Computron aneb zpátky do sedmdesátek, kde se mimo jiné dozvíte, jak tenhle kousek přišel ke svému skvělému designu

Já sám jsem se jich nemohl dočkat a musím říct, že každou chvíli nošení mi proměnily na dokonale extravagantní zážitek! Parádní pocit to byl, i když jsem je vzal na bohužel neúspěšné tažení hokejového Kladna za udržením v extralize. 

Nadšenci z Chronomagu odstartovali stylovou jízdu

Pak už se hodinky posunuly k uživatelům fóra Chronomag, kde testování a cestování pokračovalo. Kvůli začínající epidemii bylo často na programu běžné nošení doma, či do práce, což ve výsledku vedlo ke zjištění, že se i tak výstřední kousek může stát příjemným doplňkem všedních dní.

Přesto se hodinky i tentokrát podařilo provětrat. Uživatel Lukáš je třeba vzal na závod historických kol Favorit na velodromu v Brně, který odjel na svém Favoritu ze 70. let. Velmi stylová jízda modelu, který odkazuje právě na tuto dobu, co myslíte? 

Hodinky prošly řadu tuzemských měst, namátkou Plzeň, Prahu, Hradec Králové, Brno, nebo Kladno a projely se snad všemi dopravními prostředky. Naopak pěšky se podívaly do Beskyd.

Jeden z dočasných majitelů je také provezl po Německu, Rakousku a Švýcarsku, kde se ocitly až ve 3 330 m nad mořem. Dobrodružnou cestu pak zažily s členem Chronomagu Motym, který je vzal do hlavního města Uruguaye – Montevidea, kde s nimi navštívil i vojenskou leteckou základnu. 

Jaké to je, nosit „zlaťáky?

Co se týče dojmů uživatelů hodinek, tak se snad všichni shodnou na jednom: velmi výrazné hodinky Bulova Computron budí pozornost všude tam, kam s nimi přijdete. Introvertně založení členové fóra to brali spíše jako nevýhodu, zato pro hodinkové fanoušky, kteří o svých kouscích rádi mluví(třeba jako já), je tohle naprosto ideální model! Tolik dotazů a zájmu i z řad úplně neznámých lidí jsem u jiných hodinek ani z části nezaznamenal (a že jich pár mám:-) ). 

Pro mnoho testujících to byly první zlaté hodinky, které vyzkoušeli. I přes počáteční rozpaky si ale na ně celkem snadno zvykli. Uživatelům v tom pomohlo i to, že jsou pohodlné a i přes neobvykle tvarované pouzdro se velmi dobře nosí. Dokonce i nutnost stisknout tlačítko pokaždé, když chcete odečíst čas, nakonec zhodnotili jako prvek, který na tomto remaku nesmí chybět.

To nejlepší na konec – dražba hodinek

Na začátku jsem psal o tom, že putovní Computrony dosáhly svého cíle, ale to není vlastně tak docela pravda. Hlavní cíl této akce je totiž vydražení hodinek na hodinkovém fóru Chronomag a připsání výtěžku dražby neonatologickému oddělení v pražské porodnici U Apolináře.

Věříme, že novému majiteli bude dělat radost nejen to, že pomohl dobré věci, ale i hodinky samotné, se svým teď už dvojnásobným příběhem! Po návratu domů jsme putovní hodinky Bulova Computron nechali zkontrolovat autorizovaným servisem – společností Goldtime. Nechali jsme vyměnit baterii a sklíčko displeje, aby se nový majitel mohl hned po dražbě těšit z jejich bezchybného stavu.

Věříme, že hodinky tak udělají ještě jednou více radosti a dobrou službu. A to jak novému majiteli, tak v oddělení pro ty nejmenší bojovníky, kteří se při narození doslova perou o život. Peníze by měly umožnit nákup nového vybavení, odlehčit rodičům, personálu a hlavně pomoci při záchraně těch nejmenších. Více o činnosti nadace a neonatologického oddělení U Apolináře se dočtete zde.

>> Odkaz na dražbu hodinek

Chcete se účastnit dražby, ale nejste členem fóra Chronomag? Napište nám na info@helveti.cz váš příhoz a my jej provedeme za vás.

Oddělení neonatologie – porodnice Apolinář

Přidejte se k nám

Pomáháme

Chcete přispět na dobrou věc i mimo dražbu? Přidejte se k nám a pošlete malou částku na nadaci Vita Et Futura nebo na FOND Helveti.cz, z kterého všechny příspěvky v plné výši pošleme nadaci najednou.

VITA ET FUTURA
Číslo účtu: 107-6501340297 / 0100

FOND Helveti.cz
Číslo účtu: 2001657652 / 2010 (transparentní účet u FIO)

Nadace je pod patronací Olgy Havlové, Věry Čáslavské nebo Zdeňka Svěráka.

Rychlá platba přes QR kód

QR kód pro platbu

Abychom vám příspěvek co nejvíce usnadnili, stačí v mobilním bankovnictví použít tento QR kód, který za vás vyplní všechny údaje (platba je na 150 Kč, ale můžete přispět dle svého uvážení).

Jinak v podstatě každým nákupem u nás podporujete projekty, na které v Helveti pravidelně přispíváme.

Fotogalerie

Moc děkujeme všem zúčastněným a brzy se těšíme u dalších putovních hodinek z naší nabídky.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *