Prošli jsme školením hodinek Citizen

citizen-hodinky-helveti Absolvovali jsme další odborné školení jedné z našich značek. Tentokrát se jednalo o hodinky Citizen.

Abychom si znalosti nenechali jenom pro sebe, tak se s Vámi zde o některé podělíme.

Citizen je aktuálně jeden z největších výrobců hodinek na světě (některé prameny tvrdí, že dokonce největší). Vlastní továrnu na výrobu kvalitních japonských strojků Miyota, které dodává napříč celému spektru světových značek. V prvenství mezi hodinářskými patenty soupeří s firmou Seiko.

Ze známých tváří propagujících značku Citizen jsou to například: Kelly Clarkson (zpěvačka), Matt Kenseth (automobilový závodník), Eli Manning (Quarterback v americkém fotbale) a Victoria Azarenka (tenistka).

Dále už něco k technologiím a následně historii značky Citizen.

Citizen Eco-Drive – solární hodinky

citizen-eco-drive Citizen se dlouhodobě (od roku 1976) specializuje na solární hodinky. Jeho technologie s názvem Eco-Drive o tom přímo vypovídá. Systém funguje tak, že světlo prochází sklíčkem, následně číselníkem hodinek a dopadá na solární panel umístěný pod ním. Tento solární článek mění světelnou energii na tu elektrickou. Co se týče efektivity nabíjení, tak zdaleka nejlepší je přímé sluneční záření. Hodinky se ale dobíjejí i pod „studeným“ světlem žárovek.

Délka životnosti akumulátoru je 6-8 let a ušetříte si tak časté cesty k hodináři s výměnou baterie. Cena za akumulátor se pohybuje od 400 – 600 Kč (i s prací).

Citizen deklaruje, že použitím titan-lithiového akumulátoru je možné nashromáždit energii k pohonu na 6 – 60 měsíců bez dalšího dobíjení.

Prohlédněte si hodinky Citizen Eco-Drive:

citizen-eco-drive-ring Novinkou v roce 2009 bylo uvedení technologie Eco-Drive RING. Solární článek byl ukryt v kroužku kolem číselníku. Solární kroužek absorbuje jakékoliv světlo (umělé nebo přírodní) přímo. Při výrobě hodinek tak lze použít pro číselník nejrůznější materiály a není potřeba brát ohledy na speciální, světlo propustné vlastnosti. To otevírá zcela nový svět pro jejich design a provedení.

Od roku 2012 už jsou hodinky Citizen Eco-Drive Ring běžně k dostání. Pár příkladů Eco-Drive Ring hodinek pro představu:

Jsme autorizovaný prodejce hodinek Citizen. Objednávejte na Helveti.cz.

Rádiem řízené hodinky – Citizen Radio-Controlled

Druhou silnou stránkou Citizenu jsou jeho rádiem řízené hodinky. Ty se samy synchronizují ve 3-4 hodiny ráno s vysílačem (například ve Frankfurtu) a vy tak máte stále přesný čas. Při cestování je potřeba správně nastavit lokální vysílač, který je nejblíže vašemu místu.

GPS vs Radio-Controlled

citizen-gps-satellite Citizen už také představil hodinky s GPS technologií*, která není závislá na lokálních vysílačích. Konkuruje tak hodinkám Seiko Astron, které k synchronizaci času a data používají právě GPS a automaticky hodinky nastaví po celém světě.

Velkou výhodou oproti Radio-Controlled je pokrytí signálem. Rádiem řízené hodinky jsou totiž odkázány pouze na několik vysílačů po světě (ty však pokryjí většinu potřeb), kdežto GPS hodinky se seřídí kdekoliv.

* Pozn.: U starších GPS modelů Citizen hodinek bylo nutné manuálně nastavit lokalitu (například Sydney) a až pak se hodinky přes satelit seřídily. Nové modely už si i polohu berou přímo ze satelitu.

Historie značky Citizen

1918 – byl v Tokiu založen institut pro výzkum hodinek Shokosha. Právě zde byly záhy vyrobeny první kapesní hodinky, které si v roce 1924 našly cestu k tokijskému starostovi Gotō Shimpeimu. A byl to on, kdo dal jméno nejenom hodinkám, ale i celé společnosti a nazval je tak, aby byly blízké srdcím všech lidí na světě – CITIZEN (občan).

1930 – mění firma své jméno na Citizen Watch Company s.r.o.

citizen-historie

1956 – zavádí Citizen první hodinky odolné proti nárazu nazvané Citizen Parashock.

1959 – představuje Citizen další hodinky z řady odolných. Tentokrát jde o první vodotěsné hodinky s názvem Parawater.

1995 – prodaly se první hodinky Eco-Drive a zákazníci po celém světě si je od té doby žádají čím dál víc.

2003 – systém Stilleto znamená nejtenčí solárně nabíjené hodinky na světě. Hodinky mají výšku pouhých 4,4 mm.

2005 – oslavila známá kolekce Aqualand dvacetileté výročí. První model JP2004-07E se v čase vyvinul až k výročnímu modelu JV0050-03E, který – jak jinak – musel tradici zachovat a nějaké prvenství si také přiznat. První profesionální potápěčské hodinky na světě s pohonem Eco-Drive!

2007 – Citizen kupuje značku Bulova Watch Company (v roce 1875 založena Josefem Bulovou – Čechem emigrujícím do Ameriky).

2009 – v Basileji Citizen představuje koncepční model Eco-Drive RING se zcela novým systémem skrytého solárního článku.

2012 – byla uvedena technologie Eco-Drive RING do výroby a v současné době jsou hodinky Eco-Drive RING běžně dostupné.

Šedý dovoz hodinek Citizen

Abychom jenom nechválili, tak musíme zároveň upozornit na poměrně zásadní problém Citizenu s šedým dovozem. Takové hodinky pak autorizovaný servis odmítá opravovat a můžou s nimi vzniknout nemalé komplikace. Nakupujte tak pouze u ověřených autorizovaných prodejců (jako jsme například my v Helveti.cz).

Citizen záruka 5 let 5letá záruka je u hodinek Citizen také důkazem jejich kvality. U nás k ní dostanete ještě pojištění hodinek na 1 rok zdarma. O hodinky tak máte dokonale postaráno.

Prohlédněte si hodinky Citizen v našem eshopu Helveti.cz.

Závěrem

Získání značky Citizen do našich řad si velmi ceníme a převážně díky svým technologiím nás tato firma opravdu baví!

Díky profesionálnímu zaškolení jsme tedy zase o něco chytřejší a dokážeme Vám lépe pomoci s výběrem těch pravých hodinek. Máte-li nějaké dotazy, tak nám napište nebo zavolejte.

Za Helveti s.r.o. – Jiří Štencek, majitel


Raději byste si o hodinkách něco poslechli?

Těšíme se, že vám uděláme radost nejen novými hodinkami, ale i povídáním o nich. Najdete nás na SpotifyAppleYoutubeAmazon a Castbox.fm. Máte-li tip na téma, které vás zajímá, nechte nám vzkaz v komentářích, rádi ho zpracujeme. A jak často budeme publikovat? Prozatím se můžete těšit na přibližně 3 nové díly do měsíce.

Rádi čtete naše články? Navštivte náš e-shop nebo se přihlašte do newsletteru.
Přihlaste se k odběru novinek a článků:

Komentáře

Zaujal vás článek? Chcete nás pochválit nebo nám naopak něco vytknout? Budeme moc rádi za váš komentář. Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.

4 komentáře u “Prošli jsme školením hodinek Citizen

  1. Dobrý den, před několika lety jsem dostala hodinky – ne jako dárok, prostě je majitel už neopotřeboval a myslel si, že jim nejdou, protože je vybitá baterie. Měla jsem je dalších několik let v šuplíku, nejsem zvyklá nosit hodinky. Teď jsem se na ně dívala, zjistila jsem, co jsou zač, dala je na slunce a už ožily. Můžete mi poradit, kde zjistím, jak je nastavit? A kam se můžu obrátit, kdyby mě neposlouchaly?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *