Od ženy pro ženy: recenze hodinek Wenger Squadron Lady

Přiznejme si to. K pánským hodinkám máme jako muži blízko, ale prodáváme také hodinky pro dámy a ty příliš objektivně nezhodnotíme. A přesně proto jsme o recenzi jedněch z nejprodávanějších dámských hodinek na našem e-shopu poprosili jejich čerstvou majitelku. Tak hurá na to – tady je recenze od ženy pro ženy!

Sehnat pěkné dámské hodinky nebylo tak jednoduché, jak jsem si původně myslela. Pokud tedy nehledáte jen módní doplněk, který brzy odložíte do šuplíku. Já si dala za cíl najít hodinky, které nebudou úplně sportovní (a nemusí být ani vyloženě společenské), ale hlavně ať dobře vypadají a něco vydrží. A tak jsem za pomoci prodavačů z Helveti objevila hodinky Wenger Squadron Lady švýcarské značky Wenger.
Wenger Squadron Lady bílá perleť

Trochu jsem se bála, že bude pouzdro hodinek na mou úzkou ruku příliš masivní, ale když jsem si je přišla vyzkoušet na prodejnu, byla jsem příjemně překvapená. Byly ještě hezčí než na obrázku a padly mi jako ulité, přestože mám menší zápěstí. Líbí se mi vzhled, který je povedeným kompromisem mezi společenskými a sportovními hodinkami, přesně, jak jsem chtěla, a taky hned několik barevných provedení. Rozhodovala jsem se mezi bílým a černým, ale pokud na to máte odvahu a lákají vás barvy, můžete sáhnout po modré nebo růžové variantě. Kromě požadavku na vzhled jsem trvala na vodotěsnosti, abych nemusela neustále myslet na to, že mám na ruce hodinky a před mytím rukou je musím sundávat.

Podle informací ochotných prodavačů z Helveti by měly vydržet mytí rukou, sprchování, plavání i potápění do menší hloubky (až 8 metrů). Při letmém kontaktu s vodou je na ruce tedy nechávám. Před sprchou jdou sice vždy dolů, ale už se mnou absolvovaly i jednu neplánovanou koupel v bazénu během grilovačky a stále šlapou jako pravé švýcarské hodinky. 🙂

Přestože jsou z nerezové oceli, na ruce žádnou výraznou zátěž necítím. Díky silikonovému pásku jsou lehké a při psaní rukou nebo na počítači netlačí ani neomezují v pohybu a řemínek se dobře přizpůsobí ruce. Pokud je v létě nebo při sportování víc utáhnete, občas se pod nimi potí ruka, proto jsem se je naučila nosit trochu volněji.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - řemínek Sklíčko hodinek je safírové, tudíž „nepoškrábatelné“. Jestli je to vážně pravda jsem zatím nezkoušela, ale párkrát jsem je zahodila narychlo do kabelky nebo šperkovnice, zavadila s nimi o zip nebo je jinak potrápila při domácích pracích a škrábanec zatím žádný. (Ťuk ťuk.) Podklad ciferníku je z přírodní perleti. Ta údajně nelze nijak synteticky vyrobit, takže se můžete být jisti, že druhé takové hodinky na světě nikdo nenosí. Šroubovací korunka hodinek je částečně skrytá v pouzdru, takže nijak nepřekáží a dá se s ní dobře manipulovat i s delšími nehty.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - sklíčko Sice to nebyl můj hlavní požadavek, protože v noci moc nekoukám na hodinky, ale nakonec luminiscenci od firmy SuperLuminova oceňuji. Když se vracíte domů za tmy nebo jste mimo civilizaci a nechce se vám lovit mobil z kapsy nebo batohu, jste za ni vážně rádi. A kdyby nic jiného, pokud vstáváte ještě za tmy, díky světélkujícím ručičkám si hodinky v rozespalosti nenasadíte vzhůru nohama. 🙂 Osvětlení ručiček je podle mne tak akorát – v noci zvýší vzdálenost čitelnosti hodinek až na pár metrů a v divadle nebo kině zas nikoho neobtěžujete přílišnou září.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - luminiscence A my jen na závěr recenze paní Evy doplníme, že tyto hodinky pohání quartzový strojek a mají jednosměrně otočnou potápěčskou lunetu (měření času při ponoru).

Model Wenger Squadron Lady jste mohli vidět také na našem Facebooku na ruce další zákaznice, která si je darovala k zakončení VŠ nebo u oblíbené rychlobruslařky Karolíny Erbanové

Za fotky děkujeme Vítovi Černému.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *