Od ledu k varu aneb vaříme (s) Casio G-Shock

Možná vám přijde, že toho moje digitální G-Shocky zažily už dost, ale dlouho mi vrtal hlavou ještě jeden šílený nápad. Zajímalo mě totiž, jak by tento model obstál při pobytu ve vroucí vodě. Vydrží těsnění? Vydrží akumulátor? Vydrží strojek? To lze zjistit jen jediným způsobem!

Takový počin je potřeba zdokumentovat, proto jsem určil svoji dceru jako asistentku, šel jsem do kuchyně, připravil hrnec s vodou, sůl a pepř – aby byla větší zábava a lepší efekt, a šlo se na věc! Před vhozením hodinek do vroucí vody jsem měl trochu strach, přeci jen tohle už je skutečně extrém. Už ale nebylo cesty zpět – kamera, akce, vhození do vroucí vody, zamíchat, osolit, opepřit, po minutce varu vytáhnout a… Po vytažení hodinek se mi začalo hlavou honit mnoho nepublikovatelných výrazů, protože displej neukazoval vůbec nic. Říkal jsem si, že tohle tedy už byla ta pověstná poslední kapka a že tohle už jsem přehnal. Je konec, život mých digošek nadobro vyhasl. Hodinky jsem odložil, počal vše uklízet a po chvilce jsem se na ně znovu podíval.

VAŘÍME CASIO G-SHOCK GW-M5610-1BER / BOILING CASIO WATCH!

A světe div se, najednou fungovaly! Nedošlo mi totiž, že vlivem vysoké teploty může displej přechodně vypovědět službu, ale po ochlazení se zase vše vrátí do normálu. Žádné uklízení se tedy nekonalo a k původním proprietám jsem tedy přidal ještě půllitr se studenou vodou pro ochlazení, abych mohl divákovi zprostředkovat, že po vytažení z vroucí vody hodinky nadále fungují. Navíc je otestován i značný teplotní šok při přechodu z vroucí vody do studené. 

Zdravotní prohlídka

V následujících dnech a týdnech po vaření jsem nezaznamenal vůbec žádné závady. Hodinky i po tomto šoku fungují stejně spolehlivě, jako vždy. Přesto jsem se rozhodl poslat tyto extrémně zatížené hodinky do autorizovaného servisu Fast ČR ke kontrole. Kromě viditelných vad by se teoreticky mohly vyskytnout vady skryté, jako například nafouklý akumulátor. Po měsíčním testování se však hodinky vrátily s jasným verdiktem: kromě drobných  povrchových poškození jim vůbec nic neschází

Všechno, co jsem chtěl na těchto hodinkách vyzkoušet, jsem tedy provedl a hodinky z toho vyvázly bez jakéhokoli poškození. Kdykoliv budu potřebovat to nejodolnější, co mám, sáhnu po svých Casio GW-M5610-1BER, nebo po svých dalších kusech z řady G-Shock (ano, “Géček” není nikdy dost). Teď už jim ale dopřeju alespoň na nějakou chvíli zasloužený klid a budu je používat hlavně na gauči u TV. Nebo? 🙂

Autor recenze: Jiří Bareš

Jiří Bareš

Jirka patří k velkým fanouškům mechanických hodinek a u nás se specializuje na hodinky MeisterSinger, Junghans, Alpina, Citizen, Epos a Davosa. Velmi ochotně vám ale poradí u každé značky, protože hodinky jsou jeho vášeň. Jinak je to milovník aktivního (florbal) i pasivního sportování, hrdý otec a obdivovatel hodinářského umění.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *