Neslavné výročí slavného Zeppelinu

Ani jsme se nenadáli a máme tady máj. Pro spoustu lidí je květen nejhezčím měsícem v roce. Venku je konečně tepleji, dny jsou stále delší a všechno je tak nějak hezčí… Navzdory kráse tohoto měsíce se v něm bohužel odehrávají i nepříjemné události. Jednu z nich bychom chtěli připomenout v souvislosti s německou značkou Zeppelin a její kolekcí Hindenburg Edition, která oslavuje legendární vzdušný koráb a výročí jeho havárie. 

Na velikány by se nemělo zapomínat

6. května 2022 uběhne přesně 85 let od katastrofy vzducholodi Hindenburg, která byla tragicky zničena požárem na letišti v New Jersey dne 6.5.1937. Tento vzdušný koráb uctila a připomněla značka Zeppelin ve své kolekci retro hodinek Hindenburg Edition tím, že na číselník hodinek umístila nápis LZ 129, což bylo označení právě lodi Hindenburg.

Zeppelin Hindenburg Edition

Hodinky z této kolekce se pyšní přehledným číselníkem s vkusně zpracovanými ručkami a jedinečným retro vzhledem. Uvnitř všech modelů této řady se skrývají poctivé švýcarské bateriové strojky Eta, případně Ronda. Všechny hodinky mají v základní výbavě praktický ukazatel data.

Pro náročnější uživatele se najdou i propracované modely s ukazatelem dne v týdnu a měsíční fáze, jako je například Zeppelin 7036-1.
Jste-li fanoušky retro leteckého designu, kterým je Zeppelin tak typický, pak vás nejspíš zaujme i model Zeppelin 7084-2, jenž je navíc opatřen stopkami s čítačem minut a hodin.

Najde se i dámský model?

Kolekce Hindenburg se značce Zeppelin skutečně povedla. Jediné mínus vidím v tom, že je tato řada zaměřena primárně na muže. V celé kolekci totiž najdeme pouze jeden dámský model a tím je Zeppelin 7037M-1, což je vlastně menší verze (36 mm) již zmíněného modelu 7036-1.

Ale nebojte se dámy, v Zepellinu na nás nezapomněli. Pokud se vám líbí styl pilotních hodinek, přijdete na své například v kolekci Rome Lady či v kolekci Mandala, která vás zaujme originálními vzory. Můj oblíbený kousek jsou jednoručky z řady Captain´s line.

Pokud ještě nejsou „Zeppeliny“ součástí vaší hodinkové sbírky, co to letos napravit u příležitosti připomínky významného výročí vzducholodi Hindenburg třeba v nové prodejně Heveti v Holešovicích, kde si je můžete i prohlédnout naživo?

Historie této lodi možná není tak přitažlivá, jako byl Titanic, ale určitě si zaslouží, aby vzpomínka na ni nezmizela, a aby i příští generace věděly, že kdysi dávno ovládaly oblohu tyto výjimečné koráby. 

Nejprodávanější Zeppeliny

Pokud by vás v kolekci Hindenburg nic nenadchlo, nezoufejte. Jsou zde i jiné zajímavé řady, jako třeba velmi populární 100 Years Zeppelin, která je zároveň jedna z nejprodávanějších mezi všemi značkami. Věřím, že co se značky Zeppelin týče, každý si zde dokáže najít to své.

Další ochutnávka z kolekce Hindenburg LZ 129:

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *