Zeppelin – oslava velikánů oblohy

Na začátku 20. století brázdily oblohu vzducholodě. Firma Pointtec se rozhodla těmto létajícím gigantům a německému přispění do historie vzduchoplavby v podobě značky Zeppelin, vzdát hold stejnojmennou značkou hodinek. A právě Zeppelin bude naší první novou značkou v roce 2017. Věříme, že si ji a její příběh zamilujete stejně jako my.

Ferdinand von Zeppelin, král vzdušných korábů
První vzducholoď vzlétla v roce 1852. V dalších letech se jim dostalo vylepšení např. v podobě spalovacího motoru nebo celohliníkové kostry. 17. října 1900 vystoupala na oblohu první vzducholoď navržená Ferdinandem von Zeppelinem (1838-1917). Jmenovala se LZ 1 a měřila 127 metrů.

Během 1. světové války sloužily německé vzducholodě typu Zeppelin jako první strategické bombardéry. Po řadě nehod způsobených špatným počasím, úderem blesku, nekázní posádky či vznícením vodíku se začalo od jejich použití upouštět a přednost dostávala bezpečnější letadla. Až do začátku 2. světové války (v Americe se vzducholodě pro armádní a námořní účely využívaly dokonce až do roku 1961) ale sloužily vzducholodě pro nákladní a civilní dopravu i k výzkumným účelům a mnozí létající giganti, jako nejslavnější vzducholoď Graf Zeppelin, sestrojená na počest Ferdinanda von Zeppelina, se navždy zapsaly do historie letectví.

Nejvýznamější osobností v této oblasti byl bezesporu Hugo Eckener, který se zasadil o stavbu vzducholodí Graf Zeppelin a Hindenburg. Plánoval velkolepý rozvoj vzducholodní dopravy. Po katastrofě Hindenburgu a hlavně začátku 2. světové války vzaly jeho plány za své.

Mezi lety 1900 a 1938 Zeppelin postavil přes 100 vzducholodí. Největší z nich nesla označení LZ 129, její délka dosahovala 245 metrů a dokázala letět rychlostí až 131 km/h.

Zajímá vás téma vzchucholodí Zeppelin více? Doporučujeme například dokument Zkáza Hindenburgu.

Hodinky Zeppelin
Doba vzducholodí pominula, a tak se značka Pointtec rozhodla tyto velikány oblohy, vyznačující se technickou vytříbeností a precizním zpracováním, a jejich stavitele, hraběte Ferdinanda von Zeppelin, připomenout značkou hodinek, která nese jméno Zeppelin. Historie společnosti Pointtec začala v roce 1987 a kromě značky Zeppelin do jejího portfolia patří i další známá značka – Junkers. S roční produkcí přes 150 000 kusů hodinek patří Pointtec mezi největší německé výrobce a značka Zeppelin se stala nejprodávanějšími leteckými hodinkami do 600 €.

Pod značkou Zeppelin se vyrábějí jak quartzové, tak mechanické hodinky s japonskými či švýcarskými strojky. Čiší z nich klasický styl, inspirace pilotními hodinkami a nadčasovost. Jako u jiných značek i u Zeppelinu převládají pánské hodinky. Jelikož se ale rozměry pouzder hodinek pohybují okolo 40 mm, mnohé modely bez problémů padnou i dámské ruce.

V kolekcích si přijdete na své, ať už preferujete jednoduchost bez nadbytečných ozdob, nebo do posledního detailu precizně zpracované ciferníky. Zeppelin si dává záležet i na kvalitě materiálů a samotném zpracování, aby vám hodinky dělaly radost nejen svým vzhledem, ale také dlouhou životností. Svou odolnost, životnost a spolehlivost hodinky prokázaly třeba na Aljašce, kde se vydaly po stopách medvěda grizzlyho na zápěstí kameramana Andrease Kielinga.

Prohlédněte si hodinky Zeppelin.

Představení řad

Modelové řady odkazují především na významné milníky stejnojmenného výrobce vzducholodí – stoleté výročí, dvě nejslavnější vzducholodě značky Zeppelin (Graf Zeppelin a Hindenburg), cestu vzducholodě Graf Zeppelin na Severní pól nebo rychlostní rekord první vzducholodě použitelné pro dálkovou osobní dopravu. Ženám Zeppelin věnoval 3 řady – Princess of the Sky s netradičními ciferníky, jejíž modely lze nosit i na krku jako přívěsek, Luna s ciferníky osázenými Swarovski krystaly a Viktoria Luise Lady s motivem něžné krajky.

Kompletní přehled řad: 100 years Zeppelin Edition 1   100 years Zeppelin Edition 2   LZ 129 Hindenburg Edition 1   LZ 129 Hindenburg Edition 2   LZ126 Los Angeles   LZ127 Graf Zeppelin   LZ127 Transatlantic   Flatline   Night Cruise   Nordstern   Zeppelin Chronometer Glashuette Observatory   Princess of the Sky   Viktoria Luise Lady   Zeppelin Luna

Pořízením hodinek Zeppelin nezískáte jen měřič času, ale i doplněk vysoké kvality s odkazem na zlatý věk vzduchoplavby a vynikajícího konstruktéra vzducholodí.

Prohlédněte si hodinky Zeppelin v našem eshopu Helveti.cz.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

4 komentáře u “Zeppelin – oslava velikánů oblohy

 1. Hodinky Zeppelin jsou nejlepší co ve své třídě člověk sestrojil. Řada Zeppelin 7680…výborná věc…..

  • Dobrý den, pane Lečko,
   jsem moc rád, že máte s Zeppelin hodinkami dobré zkušenosti 🙂
   Řada Zeppelin 7680 je opravdu jednou z nejpovedenějších.
   Zdraví, Jiří Štencek

 2. Pingback: Krize mého zápěstí aneb bez chytrých hodinek - Václav Hlaváček | vahl.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *