MeisterSinger Edition 366

Dnes si představíme něco opravdu speciálního, novinku od firmy Mesitersinger, konkrétně model MeisterSinger Edition 366. Představen byl na letošním veletrhu Inhorgenta 2020. Jedná se o limitovanou edici a jeho název odkazuje na skutečnost, že rok 2020 je rokem přestupným a místo 365 dnů jich má 366.  Tato mladá hodinářská značka skloubila v hodinkách Editions 366 několik zajímavých prvků, kvůli kterým je můžeme považovat za vskutku hodné obdivu.

Jednoduchost a přehlednost

To je hlavní myšlenka designu číselníků z dílny MeisterSinger a u tohoto modelu to není jinak. Základem číselníku je čistá bílá barva. I když se někomu může zdát, že je číselník emailový nebo porcelánový, není tomu tak. Co je úplně jiné, než jsme u hodinek Meistersinger zvyklí, je právě stupnice pro odečítání času. U tohoto modelu můžeme mluvit o dvou stupnicích – 12 a 24 hodinové.

Stupnice 12 hodinová je hlavní s černými dvojčísly, jak je u MeisterSinger zvykem a která evokují ručně psané čísla na kapesních hodinkách z 19. století. Celé hodiny jsou kromě číslic indikovány i červenými indexy, půl hodina je vyznačena indexem modrým, čtvrthodina delším černým indexem a nakonec kratšími černými indexy jsou vyznačeny pětiminutové intervaly.

Stupnici 24 hodinovou najdeme na samém okraji číselníku. Hodiny jsou označeny modrými číslicemi, půlhodiny černými a čtvrthodiny červenými indexy.

Dominantu číselníku tvoří tenká, ale netypicky dlouhá ručka, jejíž délka činí až 25 mm. Z toho důvodu musí být vybavena závažíčky. Ručka může někomu připomínat model planet sluneční soustavy, někomu jinému zase ručku věžních hodin v 18. století. Každopádně je to opět odklon od tradičních ruček modelů této firmy.

Strojek pro kapesní hodinky

Celkové provedení číselníku, jak už jsem zmínil o něco výše, je inspirováno kapesními hodinkami z 19. století. MeisterSinger tedy zvolil i odpovídající strojek, konkrétně Unitas 6498-1. Právě tento strojek byl vyroben původně právě pro hodinky kapesní. Jedná se o strojek mechanický s manuálním nátahem, který má 19 kamenových uložení a rezervu nátahu až 46 hodin.

Strojek je hezky zdobený. Na západkovém kole najdeme logo a název MeisterSinger, můstky jsou zdobené pruhy a modřenými šroubky, vidíme také kamenová uložení ze syntetického rubínu. Krásu strojku můžeme sledovat přes průhledné zadní víčko.

Pouzdro stejné jako u N°02

Číselník i strojek je uložen v pouzdru z ušlechtilé oceli a je stejné jako u modelů z řady N°02. Jeho průměr činí 43 mm a je tvořeno kombinací leštěných a kartáčovaných ploch. Číselník je chráněn mírně vypouklým, safírovým sklíčkem, které nabízí maximální ochranu proti poškrábání. Zadní víčko je průhledné a k pouzdru je přichyceno čtyřmi šroubky, které jsou netradičně zčásti zapuštěné i v nožkách pouzdra. Signovaná korunka je poměrně masivní, nicméně natahování hodinek je díky tomu velice snadné.

Svým průměrem a výškou, která činí 12 mm, to nejsou hodinky pro menší zápěstí. Přece jenom v nich tiká strojek Unitas, který sám o sobě není malý, tomu se zákonitě musí přizpůsobit i pouzdro. Odečítání času je snadné, i když ručka může pro tak velký číselník působit na někoho až moc subtilně. Možná i stupnice mohla být o něco větší. Nicméně jsou to pouze detaily a každý to může vnímat jinak.

Limitovaná edice

Hodinky MeisterSinger Edition 366 byly vyrobeny v limitované edici 100 kusů pro celý svět. V České republice bude pouze pár jednotek kusů. Cena byla stanovena na 56 940 Kč. I když se nejedná o částku malou, fanda značky MeisterSinger, kvalitních a roky osvědčených strojků a v neposlední řadě i hodinářské historie, by neměl dlouho otálet.

CLOSE LOOK: MeisterSinger Edition 366

Originální článek byl připraven pro blog Onewheee.com.
Do češtiny přeložil a upravil Martin Jasovský.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *