Megarecenze: Skotskou krajinou s Casio Rangeman GPR-B1000-1BER

Vrátil jsem se z avizovaného skotského treku a ještě plný dojmů sepisuji své zkušenosti s hodinkami Casio Rangeman. Dopředu prozradím, že hodinky GPR-B1000-1BER obstály ve všech situacích a dokonce v jedné disciplíně překvapily!

Aktualizace: hodinky se se mnou podívaly ještě do Slovinska, kde stoupaly Alpami, koupaly se v ledové vodě, atd.

První dojmy

Hodinky jsou obrovské! Jsou tak obrovské, že už větší snad být nemůžou. Několikrát se přesvědčuji, že je můžu nosit. Druhým dechem ale musím dodat, že jsou taky neuvěřitelně pohledné. To mi potvrzuje několik účastníků naší skotské expedice. Závistivě po mě koukají majitelé Garminů nebo Casio Protrek. Vedle mých Casio Rangeman vypadají jejich hodinky jako dětské hračky (no posuďte sami).

Velikost hodinek:
Pouzdro 60,3 x 57,7 mm, Výška 20 mm
Váha: 142 g

Pokud máte silnější ruku nebo zápěstí vybudované z posilovny, budou vám perfektně sedět. Stejně tak se hodinky skvěle hodí pro nošení přes mikinu, bundu při dešti nebo na svahu přes zimní bundu. Sám jsem hodinky takto používal a jsou k tomu délkou řemínku dobře vybaveny.

Vzhled hodinek

Design hodinek je nejenom hezký, ale i praktický. Mám rád na sportovních hodinkách barvy jako je černá, žlutá, zelená, červená. Tohle Rangeman skvěle splňuje. Jsou to hodinky převážně ve stylu outdoor a taky trochu ve stylu military.

Praktická stránka věci je, že kocouři se díky žlutým a červeným prvkům snáze hledají mezi ostatními věcmi, nebo i ve tmě. Pokud naopak budete hledat mobilní telefon, pomohou vám hodinky s funkcí Phone finder, ale to předbíhám.

A proč jsem hodinky označil jako „kocoury“? Přesně takovou si totiž vysloužily přezdívku na základě svého dýnka. To je typické pro řadu Casio Rangeman. Divoká kočka má symbolizovat odolnost vůči všem extrémním vlivům.

Při pročítání diskuzních fór ale naleznete podrobnější informace. Údajně jde o japonskou kočku druhu Prionailurus Bengalensis Iriomotensis (česky kočka iriomotská, anglicky Iriomote Mountain Cat), která se stala předlohou pro maskota hodinek Casio Rangeman.

Materiály a odolnost

Jsou Casio Rangeman GPR B1000 ty nejodolnější hodinky, které Casio kdy vyrobilo? Rozhodně!

Hodinky jsou svou konstrukcí věrni svému jménu – Rangeman. Jsou odolné proti nárazům, vodě, prachu, blátu, nízkým a vysokým teplotám. Jejich vzhled tomu také napovídá a osobně si nedokážu představit situaci, extrémní sport nebo pracovní náplň, kterou by tyhle hodinky nezvládly. Jedním z plusů hodinek je dozajista jejich vzhled, z kterého důraz na odolnost prostě vyzařuje (sešroubované pouzdro, vystouplá luneta, ochrana už tak bytelných tlačítek, vyztužený řemínek karbonem a jeho uchycení, atd.).

Hodinky mají několik rozdílných materiálů vhodně použitých na těch pravých místech.

 • Zapuštěné safírové sklíčko je základem odolnosti proti poškrábání a jiné by ani nemělo smysl. Vrstva antireflexu zajišťuje skvělou čitelnost.
 • Materiál vnějšího pouzdra: pryskyřice.
 • Vnitřní pouzdro používá nově vyvinutý polymer.
 • Vnitřní luneta: ušlechtilá ocel.
 • Ovládací tlačítka jsou z ocele a mají po obvodu pravidelné zářezy, díky který nekloužou a dobře se s nimi pracuje. Pouze otočné tlačítko by mohlo mít pevnější chod, aby přepínání nabídky „scrollováním“ bylo jistější.
 • Keramické dýnko – hodinky Casio poprvé používají keramické dýnko (tloušťka 2 mm), aby se usnadnilo bezdrátové nabíjení a také příjem GPS signálu.
 • Řemínek: pryskyřice vyztužená karbonovými vlákny a spona s očkem jsou z ocele.

Pozn.: Šroubky zde nejsou jenom pro design, jak se někteří obávali, ale opravdu drží pouzdro pohromadě.

Nastavení hodinek

Úvodní nastavení hodinek pomocí aplikace je jednoduše skvělé! Všechno je neuvěřitelně rychlé. Přímo na hodinkách sice nastavíte všechno také velmi intuitivně, ale ruku na srdce, telefon se ovládá přeci jen snadněji díky velkému dotykovému displeji. Já jsem své hodinky nastavil při cestě na autobus z práce. Přenos dat byl bezproblémový a mám hodinky během pár minut nastaveny přesně podle mých představ. Nádhera!

Aplikace G-Shock Connected existuje pro oba majoritní systémy:

Aplikace je prostě TOP

Nejenom pro snadné nastavení hodinek jsem si aplikaci G-Shock Connected naprosto zamiloval. Dovoluje vám zaznamenávat celý trek, z kterého pak vytvoří 2D a 3D mapu, výškový profil trasy a její vzdálenost. A co je vůbec nejlepší, celý záznam doplní o fotografie na treku pořízené. Tím skvěle propojuje funkce telefonu a hodinek, aniž byste museli cokoliv dělat (fotky tam nahrávat nebo přiřazovat). Výsledek je perfektní a chybí tomu snad jenom poslední detail k dokonalosti – možnost takovýto záznam někde sdílet. Ať už na sociálních sítích, Youtube kanále, síti Strava nebo si prostě trek stáhnout do PC a moct jej ukázat rodině. Bohužel nelze ani exportovat data v GPX formátu. Takto zůstává „uvězněn“ ve vašem telefonu. Předpokládám ale, že tato možnost by mohla být v další aktualizaci aplikace dostupná.

Doplněno: podle uživatelského fóra informovalo Casio v dubnu 2018 svého zákazníka, že aktuálně možnost exportu dat v GPX formátu není dostupná. Vzhledem k tomu, že se po více než roce nic nezměnilo, musíme doufat v update při další verzi hodinek. Citace: „Unfortunately, it is not possible to export the logs to GPX files at this stage. We apologize for not being able to meet your expectations.“

Displej hodinek

Displej hodinek by mohl být vzhledem k velikosti pouzdra ještě větší, ale jeho velikost je plně dostačující. Musíme vzít totiž v potaz potřebu plochy pro solární článek, který navazuje právě na displej směrem k vystouplé lunetě. LCD displej je inverzní, zcela grafický a vysoce kontrastní. Hodnoty se z displeje skvěle čtou a to i při zhoršených podmínkách. Casio u něj vyřešilo problém se „zamrzáním“ tekutých krystalů při nízkých teplotách a tak je nyní displej svižný i pod bodem mrazu (až do -20ºC). Navíc je plně nastavitelný a můžete si tak na úvodní obrazovce zobrazit, co vás nejčastěji zajímá.

Možnosti zobrazení

Téměř každá obrazovka / mód má své nastavení zobrazení. Můžete si tak zvolit, jestli chcete u barometru nebo výškoměru sledovat spíše graf změn nebo velkou číselnou hodnotu aktuální výšky / tlaku.

Úvodní obrazovka je tou nejdůležitější a její nastavení je proto nejširší. Co je tedy možné na úvodní obrazovce nastavit:

 • Základní: datum, den v týdnu, čas a stav baterie
 • Čas + Navigace: mapa navigace v horní části displeje
 • Čas + Barometr: graf průběhu tlaku v čase a aktuální hodnota
 • Čas + Východ / Západ Slunce: čas východu a čas západu Slunce
 • Čas + Světový čas: zvolené město a jeho aktuální čas + datum
 • Na všech obrazovkách je navíc vždy: stav baterie, datum a den v týdnu.

Můj ideál – osobně bych uvítal možnost zobrazení teploty a výšky na úvodní obrazovce. A to nejlépe vše na jedné obrazovce, protože přesně tyto hodnoty společně s časem zjišťuji nejčastěji. Tato možnost zde ale není a bohužel to nelze nastavit ani v módu altimetru. Jediná možnost tedy je, přepínat se mezi módem altimetru a barometru.

Každý mód má pak také svá specifická nastavení. Ať už jde o jednotky, ve kterých chcete hodnoty zobrazovat (například Celsius vs. Fahrenheit, km vs. míle a podobně) nebo typ zobrazení (graf vs. hodnota).

LED podsvícení

LED podsvícení

LED podsvícení displeje je dobré, ale několik výtek k němu mám. Skvělá je možnost hodinky „rozsvítit“ pouhým nakloněním ruky. Tohle ocení každý, kdo má zrovna plné ruce. Jinak se aktivuje podsvícení pravým horním tlačítkem. Samotné podsvícení zajišťují 2 LED diody z pravé strany displeje. A to je právě ten kámen úrazu. Při osvícení displeje nemám rád, když vidím samotný zdroj světla. Chci mít dojem rovnoměrného osvětlení tzv. illuminator, jako má například nehynoucí klasika Casio GW M5610-1.

Druhá výtka je spíše funkčního charakteru a opraví ji případný update softwaru hodinek. Při zapnutí světla se osvětlení ihned vypne zmáčknu-li jakékoliv tlačítko. Zjistit tak po tmě v noci například teplotu je úkon na dlouhé lokty. Každý stisk tlačítka následuje zmáčknutí světla / light, abych viděl, kam jsem se v nabídce dostal. Řešením je samozřejme klikat po paměti.

Poslední drobnost je délka svitu, která je nastavitelná na 1,5 nebo 3 sekundy. Velmi bych uvítal, kdyby to mohlo být víc (alespoň 5 sekund). V této cenové relaci bych zkrátka od podsvícení chtěl víc muziky.

Funkce hodinek Casio Rangeman

Hodinky mají: GPS, bluetooth propojení s telefonem, kompas, barometr, výškoměr, teploměr, světové časy, stopky, alarm, odpočet, osvětlení displeje, atd. Napájené jsou solárním článkem nebo přiloženou bezdrátovou nabíječkou.

..co je na těchto Rangeman nejzajímavější. Jedná se o první hodinky na světě, které nabízí GPS navigaci poháněnou solárním dobíjením.

Malou recenzi sepsal i Jakub Šimůnek z Pražského hodinářství, který hodinky měl právě od nás.

Altimetr / výškoměr – s rozsahem -700 m do 10000 m. Skvěle se s ním pracuje a díky jeho kalibraci dle GPS modulu je velmi přesný. Můžete pak sloužit ve skupině jako nivelační bod pro ostatní hodinky.

Barometr – s rozsahem 260 do 1100 hPA měřící po 1 hPa. Navíc s funkcí alarmu blížící se bouře. Vývoj tlaku lze sledovat i na úvodní obrazovce, což přináší možnost rychlého rozhodování při dramatické změně tlaku (počasí).

Teploměr – s rozsahem -10°C do 60°C měřící po 0.1°C. Osobně využívám hlavně ve stanu (pro zjištění, kolik tam máme) a při chůzi mám hodinky připnuty na krosně, aby byla měřená teplota co nejméně ovlivněná teplotou těla.

Světový čas ve 39 časových zónách (zimní a letní čas). Hodí se pro komunikaci s domovem (ČR), abych nevolal v nočních hodinách a podobně.

Budík: 4 alarmy (s možností ztišení). Osobně zde malé zklamání, protože zvuk alarmu je slabší a nemusí každého probudit.

Použití odpočtu při vaření

Další funkce:

 • Funkce s propojeným telefonem:
  • světový čas: přes 300 měst,
  • automatické synchronizování času,
  • snadné nastavení hodinek,
  • Phone finder (vyhledání telefonu pomocí hodinek),
  • plánování trasy, logování GPS navigace,
  • graf přílivu,
  • měsíční fáze.
 • Podsvícení displeje pohybem ruky (možnost nastavení 1,5 / 3 sec),
 • ukazatel míry nabití,
 • formát času 12/24,
 • letecký mód (airplane mode),
 • vypnutí / zapnutí zvuku tlačítek,
 • východ / západ slunce,
 • stopky a odpočet,
 • kalendář,
 • den v týdnu a datum.

GPS navigace

Navigování do cílového místa

Už víme, že čas na hodinkách lze seřizovat ze satelitů. Satelity a technologii GPS můžeme ale u hodinek využívat také k navigaci. Hodinky dokáží zobrazit aktuální polohu na trase, vézt nás zpět do výchozího bodu, navigovat k vytyčenému cíli (dle souřadnic) a podobně. Při zapnutí navigace hodinky zaznamenávají body buď ve 4sekundovém nebo minutovém intervalu. Celkově lze zaznamenat až 20 tras do paměti hodinek. Samozřejmostí je přidávání bodů (až 60 záznamů) na aktuální trase a malou třešničkou na dortu je možnost přidání i relevantní ikonky k danému místu (stan, jídlo, vrchol, atd).

Já jsem během testu používal hlavně funkci záznamu trasy a tu jsem si také zpětně rád prohlížel. Přídával jsem do trasy body v podobě bivaků, brodů, zdolaných vrcholů či obědových pauz. U každého takto uloženého bodu se eviduje datum a čas, zeměpisná výška/šířka, nadmořská výška, tlak a teplota.

Uložení bodu a nastavení ikonky

GPS zpřesňuje data altimetru

Další výhoda GPS funkce v hodinkách je zpřesňování hodnot výškoměru z dat navigace. Mohl jsem tak na treku být etalonem přesnosti této hodnoty a ostatní si podle mé výšky kalibrovat své hodinky. Více v testu na Youtube.

Doporučení na další čtení: detailněji o GPS navigaci u Casio Rangeman píše například recenze na UhrenUndTouren.com

Bezdrátové nabíjení

Nabíjení hodinek před odjezdem

Tuto variantu nabíjení jsem použil vlastně jenom jednou, což samo o sobě něco vypovídá. Nebudete-li pravidelně používat GPS, nabíjet hodinky nemusíte. Solární článek to zvládne za vás.

V čem je vlastně bezdrátové nabíjení tak zásadní? Dalo by se říci, že v ničem, ale není to pravda. Přináší jednu velkou výhodu – hodinky nemají nabíjecí konektor a tím pádem je snazší je perfektně utěsnit.

A jak nabíjení funguje? Bezdrátové nabíjení pracuje na principu elektromagnetické indukce mezi dvěma cívkami. První je umístěna v nabíječce (červená patice) a druhá v samotných hodinkách, krytá keramickým dýnkem (tento materiál je zvolený pro větší účinnost nabíjení). Jakmile je do nabíjecí podložky přiveden přes USB kabel proud, cívka začne vytvářet magnetické pole, které druhá cívka v hodinkách indukuje na proud nabíjející akumulátor v hodinkách.

Malou nevýhodu spatřuji v nedostatečné délce konektoru, který snadno z patice pro nabíjení vypadává a nabíjení se tak zastaví.

Sluneční energie stačila

Solárně dobíjené Casio Rangeman

Je to neuvěřitelné, ale celých 10 dní vydržely hodinky běžet z původního plného nabití + dodávané energie ze sluníčka. Pravda, ve Skotsku jsme měli štěstí na počasí a 8 z 10 dní bylo hodně slunečných. Nevím, jak by se hodinky popraly s trošku horším a pro Skotsko příznačnějším deštivým počasím, ale to nebyl náš případ.

Co říká výrobce: Pokud se baterie vyčerpá, je k obnovení funkce GPS navigace na další 1 hodinu nutné cca 4 hodiny solárního nabíjení na přímém slunci (50000 luxů)!

Toto se mi ale nepotvrdilo, protože Casio Rangeman při poklesu stavu baterie pod polovinu kapacity přešly do úsporného režimu a GPS navigaci vyply. Bohatě ale většinou stačilo cca 30min na přímém slunci a navigaci jsem opět úspěšně zapnul a dál používal. Do tohoto stavu jsem došel během testu 2x v posledních dnech treku.

Navigaci jsem měl nastavenou na šetrnější záznam (normal), který slibuje až 33 hodin záznamu. Jelikož jsem každý den měl navigaci puštěnou 5-7 hodin a zároveň byly vystaveny přímému slunci, zvládly to bez potřeby dobít z powerbanky.

U vysokého / nepřetržitého záznamu (High Rate) udává výrobce až 20 hodin záznamu.

Bez použití funkce GPS pak hodinky vydrží běžet 29 a více měsíců. A to už je slušná porce, kdy energii nemusíte řešit.

Pokud chcete mít jistotu, že trek hodinky vydrží zaznamenávat i za horšího počasí, doporučuji s sebou vzít pro jistotu powerbanku.

Testy pod vodou

Casio G-Shock Rangeman GPR-B1000-1BER jsem testoval také pod vodou. Hodinky přežily několik koupání v ledové vodě. Ve Skotsku jsem naměřil teplotu vody 7,9°C a ve Slovinsku dokonce 7,4°C. Zde se je ale snažím pod vodou i používat. A bez problémů (ač to výrobce nedoporučuje) jsem stiskl několikrát tlačítka pod vodou. Do hodinek nenateklo a nejeví ani 2 měsíce po ukončení testu jakékoliv znaky poškození. Upřímně – hodinky Casio GPR B1000-1B Rangeman jsou natolik odolné, že bych ani nečekal jiný výsledek.

Video vodní test

Testování hodinek Casio G-Shock Rangeman GPR-B1000-1BER Helveti cz

Fotky z testování vodou

Test ve vaně

A testovali i ti nejmenší. Davídek si půjčil hodinky na hraní do své vaničky. Radost to byla veliká a zároveň i komplexní test hodinek v teplé vodě.

Test Casio GPR B1000-1B Rangeman dítětem ve vaně

Těsnící prvky

Některé příklady těsnících prvků má Casio v produktovém videu. Zde na fotkách přikládám ukázky z videa.

Skryté funkce

Test mód

Jste-li technické hračičky, určitě vás zaujmou skryté funkce hodinek. Vstup do testing módu zajistí stisk 3 tlačítek současně (Adjust, Mode a Receiving). Dostanete se do menu: Basic, Bluetooth, GPS, SLR a TLT. Tato nabídka slouží pro diagnostiku funkcí. Například volba TLT vám nabídne možnost otestovat naklánění hodinek pro osvětlení displeje (zde zobrazuje při správném náklonu displej hodnotu 88 88).

 • Basic -> MIP = testuje displej hodinek.
 • GPS -> POSI GET = zjištění aktuální pozice
 • GPS -> TIME GET = zjištění času přes GPS
 • SLR = testování solárního článku
 • TLT = testování náklonu hodinek
 • Sensor -> ATM = údaje o atmosférickém tlaku
 • Sensor -> COMP = údaje pro kompas
 • Rotary SW = počítá otáčení korunkou

Více o tomto módu najdete na videu zde.

Hodnocení v bodech

Co je skvělé

 • Odolnost, odolnost a zase odolnost.
 • GPS hodinky se solárem! To chcete!
 • Výdrž nabití při používání GPS a ostatních funkcí je výborná.
 • Intiutivní ovládání.
 • Dostatečná customizace displejů a hodinek obecně.
 • Jsou prostě hezké a zároveň mají vysoký macho [mačo] efekt.
 • Voděodolnost 200m.
 • Perfektně čitelný displej.
 • Je fajn, ze aplikace / funkce v hodinkách zůstávají spuštěné a přes tlačítko zpět se dostanete na tu již spuštěnou (Například: Navigace – zpět na altimetr). Výrazně to urychluje práci s hodinkami.
 • Aplikace v telefonu funguje skvěle a k dokonalosti ji schází pouze sdílení tras.
 • Odolnost je opravdu vynikající. Mimo vše, co hodinky na treku mohou zažít, jsme zkusili i test hodem v hospodě.
 • Perfektní je rychlé nastavení LT (light tilt = světlo při náklonu) podržením tlačítka Light.
 • Velké pozitivum je dle mého absence dotykového displeje.

Podněty ke zlepšení

 • Bylo by skvělé, kdybych si mohl nastavit displej přesně podle sebe. Zobrazit například teploměr, výšku + čas. Nyní je jenom několik přednastavených možností.
 • Zvuk odpočtu je slabý. Rád bych výraznější.
 • Stejně tak Alarmslabý zvuk a nemusí každého probudit.
 • Otočné kolečko by mohlo mít pevnější chod (provázený cvakáním), aby byl pohob v menu jistější. Já ale obecně raději k pohybu v menu využívám tlačítka (nahoru / dolů).
 • Navigace
  • Když poklesne úroveň nabití, vypínají hodinky pro jistotu náročné aplikace. Mi se 17.5. při stavu 50% baterie vypnula navigace. Po chvíli na sluníčku se naštěstí dobily na 3 čárky a zase jsem mohl trackovat.
  • V navigaci jsem nikde nedohledal počet ušlých km.
  • Nemožnost většího přiblížení než na 2km.
 • Velké pouzdro občas může tlačit ze strany do ruky.
 • Stopky nemají setiny.
 • Indikátor stavu baterie by mohl ukazovat také procenta. Při nabíjení také ukazuje pouze čárky.

Spoustu tipů pro výrobce bylo zveřejněno ve videu od recenzenta WatchUP69.

Stav hodinek po testování

Co hodinky zažily už víte. Jak ale vypadají po 2 měsících intenzivního nošení? Takto:

Snad je z fotek dostatečně patrné, že i přes intenzivní používání nenesou žádné zásadní škrábance nebo jiné defekty. Stav bych ohodnotil na 97 %.

Jdeme hlouběji

Když něco testujeme, tak pořádně! Proto jsem se podíval Kocourům ještě víc pod kůži a rozebral je až kam jsem si troufl. Chtěl jsem také dokázat tvrzení, že každý šroubek má v pouzdru svůj smysl a není tam pro estetické účely. Posuďte sami.

Konstrukčně jsou hodinky opravdu skvěle domyšlené. Těsnění je snad všude a proniknutí vody je vážně nemožné. Uchycení řemínku je na dvou masivních šroubech a pro jistotu dvou osičkách z každé strany. Zároveň tyto šrouby provazují řemínek a jednotlivé díly pouzdra k sobě. Ze strany je pak krytí senzoru uchyceno dvěma imbus šroubky a na druhé straně krytí otočné korunky dvěma křížovými šroubky mírně zkosenými do pouzdra. Hlavní „bumper“ pouzdra je uchycen čtyřmi masivními imbus šroubky do těla hodinek.

Rozebírání Casio Rangeman GPR-B1000-1BER (disassemble)

Při demontáži bumperu se dostanete na krycí ocelový skelet se vsazeným safírovým sklíčkem. Ten lze jednoduše odklopit a máte přístup k dipsleji hodinek. Všimněte si namazaného těsnění podél celého okraje pouzdra.

Když jsem hodinky měl rozebrány na jednotlivé díly, pořádně jsem je pročistil a bez problémů zase složil zpět. Jsou připraveny vyrazit do divočiny.

Made in Japan

Hodinky Casio Rangeman jsou vyráběny v Japonsku a to by mělo být zárukou kvality zpracování. Mimochodem – mrkněte na skvělý článek na aBlogtoWatch.com věnovaný návštěvě továrny Casio v Japonsku.

Cena a varianty

Hodinky Casio Rangeman GPR-B1000 existují ve dvou variantách:

Cena hodinek je 21 990 Kč a koupit je můžete na našem eshopu Helveti.cz nebo v prodejně v pražském Karlíně.
Bazar: Kdyby měl někdo zájem, testovaný kousek si cením na cca 15390 Kč.

Obě barevné varianty hodinek

Fotografie z cest

Fotografie od Casia

Co říci závěrem

Řečeno bylo snad úplně vše, proto mi dovolte se s vámi rozloučit tímto videem.

Za Helveti.cz – Jiří Štencek

Závěrečné hodnocení z recenze Casio RANGEMAN GPR-B1000-1BER

Zajímavé zdroje:

Videonávody

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

24 komentářů u “Megarecenze: Skotskou krajinou s Casio Rangeman GPR-B1000-1BER

 1. Skvělá recenze těchhle megaGéček. Měl jsem možnost je chvilku mít na ruce a můžu potvrdit, že přes svoji obrovitost parádně sedí a dají se nosit.
  😉

 2. Kdyby každý prodejce taklhe testoval svoje produkty, to by se jinak nakupovalo. Málokdy se dočtete i o negativech. Tak se pozná nestranost a za máte u mě plus. Budu vás doporučovat, leč tyhle hodinky jsou na mě velké. Musím jít cestou Casio PROTREK.

 3. Hezká recenze a hlavně mě zaujal popis skrytých funkcí hodinek.
  Sice jsou mimo moje možnosti, ale přesto jsem si je uložil do přání.
  Jednu drobnost: komplexní text hodinek v teplé vodě. – nemělo by tam být test?

 4. Děkuji z úplně úžasnou recenzi. Měl jsem také strach z velikosti, ale musím říct, že sedí úžasně. Dále jsem měl velké dilema, kterou barevnou variantu pořídit a pak to firma Casio vyřešila za mě. Vydala limitovanou edici ,,Magma Ocean“ k 35 výročí a bylo rozhodnuto a nelituji.

  • Já děkuji za pochvalu a jsem rád, že recenze pomohla v rozhodování. Gratuluji k verzi Magma Ocean a ať hodinky dělají radost!
   Zdraví, Jiří Štencek z Helveti.cz

 5. Dobry den, chtel jsem se zeptat k te navigaci, jetli v prirode pri zapnuti GPS, ukaze jen souradnice, nebo pres telefon musim vyhledat kde se nachazi a pres telefon nahrat cestu kam zrovna chci jit.
  Tak jetli navigace funguje bez telefonu:).
  Dejuji:)!

  • Ano, navigace vám ukazuje cestu, kam máte / chcete jít. Tu si musíte předem do hodinek nahrát. Následně vám může ukazovat, kde se pohybujete vzhledem k předchozí trase.

 6. Dobrý den
  Mám problém se zobrazením fázi měsíců a přílivu. V aplikaci se mu automaticky nastavila Praha jako home city. Ale na hodinkách při zapnutí tide a moon se stále zobrazuje set in the app. V návodu je, ze v tomto případě mám nastavit a aplikaci home city. To už je však nastaveno a nic jiného tam není. Aplikaci jsem několikrát smazal a nahrál a nic. Telefon mám starší iPhone. Jinak hodinky super a krásné. Díky za radu. Mh

  • Dobrý den,
   bohužel mě řešení nenapadá :/ Mně fungovalo nastavení v aplikaci telefonu (iPhone 7 Plus).
   Zkuste případně jiný telefon, jestli se bude problém opakovat.
   Držím palce a snad se řešení najde.
   Za Helveti.cz – Jiří Štencek

   • Dobrý den, zkoušel jsem i jiný telefon a stále stejné. Muže to být chyba v software hodinek? V aplikace se vždy automaticky nastaví home-city a s tím se hnout pak nedá. Možná počkat na aktualizaci aplikace. Každopádně díky za  odpověď . Mh

 7. Dobry vece, jeste se zeptam, kdyz jsem si tedy pres telefon nahral trasu kam mam jit a stratim se, zavedeme me zpatky na trasu a do meho cile? Dekuji za odpoved

 8. Dobrý den, super recenze. Bohužel mi tam chybí jestli aplikace na mobilu je v češtině a jestli hodinky lze používat v českém jazyce? Mám tuto značku rád, ale tohle mě od nich vždycky odradí.

  • Dobrý den,
   děkuji za pochvalu. Co se týče jazyku, tak vás bohužel nepotěším.
   Aplikace i hodinky češtinu nemají. Já jsem vše ovládal v anglickém jazyce. Ale je to docela intuitivní a nic složitého tam nečekejte.
   Zdraví, Jiří Štencek

 9. Dobrý deň,viete mi prosím poradiť kde by som ešte mohol kúpiť tento model v čiernej farbe? Ďakujem.

  • Dobrý den, pane Jarabinsky,
   bohužel tento model je již nedostupný. Sehnat ho nyní neumíme.
   Jediná možnost je se poohlídnout po alternativě například z řady Mudmaster – https://www.helveti.cz/mudmaster
   Kdybyste měl konkrétní požadavky na hodinky (vlastnosti), můžete nám je napsat na info@hevleti.cz a my se pokusíme vybrat ty nejvhodnější, aby parametry splňovaly.
   Za Helveti.cz – Jiří Štencek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *