Jaké hodinky by měl nosit švédský architekt? Mido TV!

Když Mido představilo tuto novinku, hned mě hodinky Multifort TV zaujaly. Mají takovou decentní jiskru, vintážní nádech a punc něčeho drahého. Sám jsem při odjezdu na dovolenou váhal, jestli bych právě tyhle neměl otestovat, jak jsem to udělal minulý rok se svými Mido GMT Ocean Star. Nakonec z toho sešlo, ale z hlavy jsem je nedostal.

Doslova okamžitě po uvedení mě napadlo spojení s architekty, kterým se obecně hodinky Mido velmi líbí a jsou častou cílovkou. Viz jejich modely M005.430.11.061.81, M040.407.16.060.00 a M038.424.33.061.00. Architekti hledají ve světě staveb neotřelé prvky, nové kombinace materiálů a zasazují je do funkčních celků. Velmi často se snaží něčím vybočit, zaujmout. A k této profesi mi Mido Multifort TV prostě sedí! A když architekt, tak mi hned do mysli vklouzl švédský architekt (vysvětlení na konci článku) a nápad na článek byl na světě.

Pokud se vám při pohledu na Mido Multifort TV Big Date vybaví model Patek Philippe Nautilus, tak nebudete jediní. Ale inspirací tomuto modelu byl historický model Mido Multifort TV Big Date.

Tento model byl vyroben na počest populárního modelu z roku 2000, ale historie TV pouzdra sahá až do roku 1973 (model Mido Multi Star). Historické modely, stejně jako nynější verze, připomínají svým tvarem televizní obrazovku. Designem je novinka nejblíže asi modelu z roku 1980 a leckdo by spatřil i podobnost se zmiňovanými Patek Philippe Nautilus.. ale to už necháme vášnivým debatám hodinářských nadšenců nad nápojem z ječmene či vinné révy.

A proč mě osobně hodinky zaujaly? Rozhodně netradičním tvarem pouzdra a pak nádherným číselníkem s horizontálně kartáčovaným povrchem a gradientním zabarvením. Číselníku pak vévodí big date na 12. pozici. Ta kombinace mě správně provokuje a baví mě. Což je u mě ten správný motor o hodinkách přemýšlet a zvažovat jejich koupi. Dál mají hodinky vše, co bych očekával: safír s antireflexem, 100m voděodolnost (se šroubovací korunkou), průhled na strojek, rezerva chodu 80 hodin, skvělé zpracování.

A které bych zvolil? Váhal jsem nad oblíbenou oranžovou verzí s antracitovým číselníkem a nad verzí na ocelovém náramku (mimochodem velmi povedeném) se zeleným číselníkem.

Které zaujaly vás?

Nemáte odvahu na hranaté hodinky? Zvažte modely Mido Multifort M Chronometer M038.431.11.097.00, Mido Multifort M Chronometer M038.431.36.057.00 a Mido M038.430.

Protože mě ale s detailním článkem předběhla moje kolegyně Darina, tak tímto velmi doporučuji její povídání, které se novince podrobně věnuje. Zde malé nalákání a níže pak odkaz na celý článek.

Dnes bychom v hodinkovém světě hledali asi pouze těžko značku, která by v rámci představování nových modelů nesáhla v posledních letech do svého archivu a neoživila některý, někdy ne příliš známý, někdy však kultovní model. Nutno podotknout, že Mido se svými sportovně elegantními modely Mido TV Big Date z řady Multifort velmi překvapilo a dá se očekávat, že si novinka v kolekci značky rychle najde své právoplatné místo.

Hodinky s pouzdrem ve tvaru televize se totiž v kolekci švýcarské značky neobjevují poprvé. Při pohledu do historie zjistíme, že hranaté pouzdro se u Mida ukazuje dokonce počtvrté. Tento klasický design, který byl rozšířený hlavně v 70. letech, se značka rozhodla oživit po symbolických 50 letech od uvedení svého prvního modelu s čtvercovým pouzdrem se zaoblenými rohy, který tvarem tak připomínal staré televizory. Poprvé jsme ho mohli spatřit v roce 1973 v řadě Multi StarMido pak použilo tento tvar ještě v roce 1980 v řadě Commander2000 a nyní, v roce 2023, v rámci řady Multifort

Celý článek si přečtěte zde:

Poznámka redakce: Proč švédský architekt? Možná znáte podcast Chumelenice, kde je pojem švédský architekt poměrně často používaný (ve spojení s mývalem na piku). Dovolil jsem si jej tak použít v upoutávce na článek. Protože právě švédský architekt jakožto milovník pořádku, detailu a plánování by podobné hodinky určitě ocenil.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *