Hodinky Luminox Bear Grylls

Luminox na samém začátku roku 2020 představil novinky se spojením se slavným britským dobrodruhem a moderátorem Edwardem Michaelem Gryllsem, známějšího pod jménem Bear Grylls. Tuto přezdívku mu dala v jeho ranném dětství jeho starší sestra.

Bear Grylls a hodinky Luminox

Kdo je to Bear Grylls

Pro ty z Vás, kteří nevědí, o kom je řeč, tak zde pro Vás přináším jeho krátké představení. Grylls po studiích sloužil 3 roky u speciálních jednotek britské armády (SAS), které se specializují na celou řadu úkolů včetně skrytého průzkumu, boje proti terorismu, záchranu rukojmích a shromažďování informací. V rámci svého působení u těchto jednotek se například zúčastnil dvakrát mise v Severní Africe, kde si také přivodil vážné zranění a strávil rok a půl na nemocničním lůžku. Důvodem nebyla jeho nešikovnost, ale selhání padáku.

Tento cestovatel se ve svých 23 letech stal nejmladším Britem, který pokořil Mount Everest. Proslavil se díky seriálu Nutné k přežití, kde diváky seznamoval se znalostmi nutnými například k nalezení zdroje pitné vody, ulovení kořisti či zdolávaní přírodních překážek a případnému přivolaní si pomoci. Mimo jiné je i držitelem černého pásku v karate. Koho jiného by tedy měl Luminox oslovit jako tvář pro své nově představené odolné hodinky?

Hodinky Luminox Bear Grylls

Nyní již k samotným hodinkám. Kolekce Luminox Bear Grylls se nachází v řadách Luminox Land a Sea. Do řady Sea pak zařadil ještě Luminox Master, což lze brát za jakousi vlajkovou lodí celé této mimořádné spolupráce. Proto si touto řadou dovolím začít.

Dýnko hodinek Luminox se sloganem „Never give up“

Luminox Bear Grylls Master

Jedná se o dva modely Luminox BEAR GRYLLS Survival Master 3749 a Luminox BEAR GRYLLS Survival Master 3741. Tyto modely se dodávají se safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou. Na výběr je varianta s oranžovým či černým pryžovým řemínkem, na kterém je navíc umístěn odnímatelný kompas. Vodotěsnost u těchto modelů je úctyhodných 300 m. I přes všechny tyto vyjmenované vlastnosti hodinky váží pod 100g.

Speciální funkce:

  • SOS kód na vnitřní lunetě
  • Dodatečný kompas na řemínku
  • Kompasová luneta (360 stupňů)

Dostupné varianty:

Luminox Bear Grylls Land

Modely z řady Bear Grylls Land obsahují stopky a vodotěsnost 200m díky šroubovací korunce. Na výběr je opět ze dvou modelů, tentokrát s černým a zeleným číselníkem. Černý model s označením Luminox BEAR GRYLLS Survival 3780 Land series 3781.KM drží na ruce díky černému silikonovému řemínku, na jehož zadní straně se nachází symboly Morseové abecedy a na přední straně pravítko. Zelený model s označením Luminox BEAR GRYLLS Survival 3780 Land series 3797.KM zase jako zajímavost obsahuje paracordový řemínek, který lze v případě nouze rozplést, a rázem budete mít k dispozici odolné lano. U obou modelů je tachymetrická luneta k měření pěší chůze za předpokladu, že znáte vzdálenost.

Speciální funkce:

  • Morseova abeceda na řemínku
  • Pravítko na řemínku (v cm a palcích)
  • Dodatečný kompas na řemínku
  • Měření rychlosti chůze na lunetě
  • Paracord řemínek (pro přežití)

Dostupné varianty:

Video

Luminox BEAR GRYLLS Survival 3780 Land series 3781.KM
Luminox BEAR GRYLLS Survival 3780 Land series 3797.KM

Luminox Bear Grylls Sea

Řadu Bear Grylls Sea doplňuje celou kolekci o jednoduché tříručkové modely. Jedná se o: Luminox BEAR GRYLLS Survival 3720 Sea series 3723 a Luminox BEAR GRYLLS Survival 3720 Sea series 3729. Tyto modely jsou doplněny o jednosměrně otočnou lunetu s luminiscenčním bodem na pozici „12“. I zde je zaručená vysoká vodotěsnost 200 m.

Speciální funkce:

  • Odpočet času na potápěčské lunetě
  • Pružný řemínek pro přetažení přes neoprén

Dostupné varianty:

Video

Luminox BEAR GRYLLS Survival 3720 Sea series 3729
Luminox BEAR GRYLLS Survival 3720 Sea series 3723

Co mají všechny společné

Společnými jmenovateli všech modelů je logo Beara Gryllse, které je umístěné na číselníku a nesoucí heslo „Never Give Up – Nikdy se nevzdávej“ a na zadní straně podpis tohoto dobrodruha. Samozřejmostí je jako u všech hodinek Luminox luminiscence trigalight, která využívá světelný zdroj na bázi plynného tritia, který bude bez jakéhokoliv nasvícení svítit po dobu cca 15 – 25 let. U modelů z řady Luminox Bear Grylls jsou použity trubice vyzařující zelenou barvou, která je doplněna o barvu oranžovou.

Přiložené dokumenty

V balení hodinek najdete také 2 přiložené dokumenty sloužící pro lepší využití hodinek a seznámení se se zákony přežití.

Speciální akce a dárek

K hodinkám Luminox Bear Grylls dostanete od nás navíc vodotěsné a prachuvzdorné pouzdro na mobilní telefon v ceně 400 Kč zcela zdarma. Už se o svůj telefon nebudete muset bát při extrémních dobrodružstvích na vodě, na treku nebo třeba jen na pláži.

Navíc jsou nyní všechny hodinky Luminox v 10% akci. Prohlédněte si hodinky Luminox Bear Grylls na našem eshopu a vyberte si ty svoje.

Fotogalerie

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

2 komentáře u “Hodinky Luminox Bear Grylls

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *