Epos to k nám stihl ještě před Vánoci

Naše poslední nová značka za rok 2016. Slibujeme! 🙂 Jde o švýcarský Epos pyšnící se dovětkem artistry in watchmaking.

Historie značky sahá až do roku 1925, kdy James Aubert zakládá ve městě Vallé de Joux svou společnost (tehdy ještě James Aubert SA). Tehdy už měl za sebou zkušenosti z výroby kalibrů Valjoux a Landeron.

V 80. letech se firma potácí v tzv. quartz krizi, ale překonává ji a věří v budoucnost mechanických hodinek (výhradní produkce). V roce 1983 se přejmenovává na Montrés Epos SA a oproti jiným krachujícím firmám se nadále rozvíjí a roste.

Epos má na svědomí několik hodinářských inovací. Například v oblasti indikace rezervy nátahu, regulator a regulator s měsíčními fázemi, které vyvinul Jean Fillon. I v současnosti mechanické strojky modifikuje a některé vydává označením za vlastní (Epos HS a GVD).

Na otázku, zda jsou zákazníky Eposu převážně milovníci mechaniky, odpovídá Tamdi Chonge:

„Myslím si, že ano. K nám je přivádí zájem o zajímavé mechanické strojky, naše modifikace. Ostatně myslím si, že je to i důvod, proč jste přišel za námi. Sběratelé a milovníci mechaniky jsou u nás na správné adrese. Mají rádi právě tohle, a my jim to nabízíme za dostupnou cenu.“

_Tamdi Chonge pro časopis Hodinky & Šperky.

A nyní se značka Epos stává součástí nabídky Helveti.cz. Jsme za to velmi vděčni a zároveň je pro nás Epos velkou výzvou. Hodinky si můžete prohlédnout v našem obchodě na adrese Vítkova 8, Praha – Karlín.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *