Dopravci kolabují, ale my ne

Helveti.cz jsme za posledních pár měsíců prodělali tolik změn, že jejich soupis vydá na knihu. V heslech by to bylo: Zavřou nás?, Nový eshop, Stres, Fungujeme, Garmin, Nože a Děkujeme. To hlavní, co vám ale chci napsat, je, že 100% fungujeme. Proč vám to píši? Protože spousta lidí v této nejisté době neví, jestli k nám může pro hodinky přijít osobně, neví, zda může objednat online a to vše v pro nás nejdůležitějším období v roce.
Vězte tedy, že se k nám můžete osobně zastavit a rádi vám hodinky předvedeme. Za každou objednávku vás budeme na rukou nosit. Eshopové objednávky odesíláme ihned a vy tak hodinky máte druhý den doma. Ale teď už k tématu..

Dopravci kolabují, ale my ne

Před Vánoci je vždy nápor na dopravce extrémní, ale díky lockdownu a uzavření prodejen je nápor o 100 % vyšší. Abychom předešli výpadkům v dopravě, rozšířili jsme dopravce o oblíbenou Zásilkovnu. Aktuálně tak doručujeme pomocí PPL, České pošty, Zásilkovny, Uloženky a Messengeru. Více na Helveti.cz/Doprava. Bude-li jeden dopravce kolabovat, obratem vám doporučíme jiného, který stíhá. K tomu máme nasmlouváno více než 7500 výdejen.

Aktuálně dochází u dopravců ke zpoždění v doručování z 1 na až 3 dny. Prosíme vás, abyste tento stav zkusili pochopit a věřili, že dopravci dělají maximum, aby se vše stihlo.

  • Česká pošta: aktuální doba doručení cca 2-4 dny
  • PPL: aktuální doba doručení 1-2 dny
  • Zásilkovna a Uloženka: preferují doručení na výdejny

Ve výjimečných případech může dojít i k přesměrování z Doručení na adresu na výdejní místa (Zásilkovna a Uloženka). O této změně vás dopravce bude vždy předem informovat.

Využívání výdejních míst je nyní ta nejvhodnější strategie, protože doprava na adresu z kapacitních důvodů už dávno narazila na své limity. Zvažte tedy, jestli pro vás Zásilkovna nebo Uloženka nemá kousek od domu či kanceláře pobočku, kam si můžete pro hodinky zajít.

Z našich zkušeností (a je to tak každý rok) je největší nápor na dopravce právě nyní. Období od konce listopadu až po první polovinu prosince je kritické. Po 15.12. už nápor na dopravce opadá a stíhají doručovat do druhého dne. Paradoxně tak poslední dny před Vánoci stíháme doručovat asi nejlépe z celého měsíce. Nechceme vás tedy nabádat, ale i na poslední chvíli se to dá zvládnout. Ač to tedy teď může vypadat jako bláznovství.

Více k tématu:

Zdraví a pohodu

Věřím, že není potřeba panikařit. Pojďme dopravcům držet palce, protože toho mají hodně a zkusit pochopit mírné zpoždění v dodání. Nenechme si zkazit nadcházející období pohody a klidu.

Všem vám přeji hlavně zdraví a moc si vážím vaší důvěry a nákupů u nás!
Jiří Štencek, hlavní nástěnkář v Helveti.cz

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *