Casio: od digitálek k superodolné legendě

Pokud byste pátrali po značce hodinek, o které slyšel snad každý, skončili byste s velkou pravděpodobností u tradiční japonské značky Casio. Společnost, která byla založena v roce 1946, se v počátcích specializovala především na produkci kalkulátorů. Dnes má ve svém portfoliu různé druhy elektroniky, z nichž jsou ale nejvýznamnější právě hodinky.

Casio plně využilo potenciál quartzové revoluce v 70. a 80. letech minulého století. Model CASIOTRON z roku 1974 znamenal technologický průlom ve světě náramkových hodinek. Poprvé v historii byly hodinky vybaveny automatickým kalendářem. Jako jedni z prvních také začali s vývojem a produkcí do té doby nevídaných, multifunkčních hodinek, které byly schopné zobrazit např. druhou časovou zónu, teplotu nebo atmosférický tlak.

Casio Casiotron

Casiotron, průlomový model s automatickým kalendářem

Ačkoli v katalogu Casia naleznete hodinky vhodné pro všechny situace, opravdou ikonou se stala řada G-Shock, která byla na trh uvedena v roce 1983. První hodinky Casio G-Shock označením DW-5000C měly zbortit veškeré představy o křehkosti hodinek a byly konstruovány s jediným cílem – být těmi nejodolnějšími na světě.

Casio G-shock

Casio G-Shock, hodinky, které byly zkonstruovány tak, aby vydržely pád z 10 m, byly vodotěsné do 10 ATM a vydržely až 10 let bez výměny baterie.

Toho bylo dosaženo unikátní konstrukcí, kdy je modul chráněn jak vnějším plastovým pouzdrem, tak vnitřním kovovým. Hodinky se velice rychle staly hitem a prodeje dosáhly celosvětově neuvěřitelných 70 milionů kusů. Za jejich více než 20letou historii bylo vytvořeno velké množství modelů s různými funkcemi – vaše G-Shock mohou nyní mít např. solární napájení nebo radiové seřizování času.

unikátní konstrukce hodinek Casio G-shock

Hodinky G-Shock mají také svou dámskou alternativu v řadě Casio Baby-G. Mezi nejoblíbenější řady patří i Edifice, kombinující sportovní eleganci se špičkovými technologiemi, outdoorové hodinky Pro Trek nebo přesné Wave Ceptor, řízené atomovými hodinami.

Jedna z oblastí, ve které CASIO opravdu exceluje, je poměr cena/výkon. Ať už si člověk vybere z kterékoli řady, vždy dostane skvěle zpracované hodinky, které jsou v mnoha případech doslova nabité speciálními funkcemi a přitom jsou k dostání za velmi příznivou cenu. Spojíte-li to s neuvěřitelnou kvalitou (reklamovanost dosahuje mizivého promile), tak máte jasné favority mezi hodinkami pro všechna použití.

Kupte si hodinky Casio v našem eshopu Helveti.cz.

Výčet technologií, které CASIO nabízí, je velmi široký. Mezi nejpraktičtější funkce patří bezesporu automatické seřizování času za pomoci radiového signálu. Vysílače, řízené atomovými hodinami – nejpřesnějšími hodinami na světě, jsou rozmístěny po Zemi tak, aby poskytly co největší pokrytí a možnost spojení s hodinkami. Jen v Evropě jsou vysílače v Německu a Velké Británii.

Přesné hodinky Casio G-Shock

Vysokou přesnost hodinek Casio zaručuje synchronizace s atomovými hodinami.

Novinkou je využití technologie Bluetooth, díky které je možné přes aplikaci v mobilním telefonu např. nastavit čas nebo budík. Dále je možné aktivovat funkci „Phonefinder“ a pomocí hodinek rozezvonit telefon. Tyto funkce jsou charakteristické pro řadu Edifice. Některé modely z řady G-Shock jdou ale mnohem dál. Hodinkami tak lze ovládat i přehrávání písní, přijímat notifikace z Facebooku a Twitteru atd.

Casio Edifice

Casio Edifice sází na kombinaci sportovní elegance a využití moderních technologií.

Technologie Casio G-Shock

Mezi další používané technologie patří například:

  • Výškoměr
  • Tlakoměr
  • Digitální kompas
  • Fáze měsíce
  • Smart Access
  • Teploměr
  • Solární napájení
  • Odpočet pro jachting

Doufáme, že se hodinkám Casio bude v Helveti vedle japonských bratří Seiko a Citizenu líbit. Tím, že se jim bude dařit, jsme si jistí, protože z řad Edifice, G-Shock, Wave Ceptor nebo Pro Trek si vybere opravdu každý.

Zdroje:
http://www.casio.com/

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

1 komentář u “Casio: od digitálek k superodolné legendě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *