Casio G-Shock GA-900VB-1AER: virtuální pracant

Novinka ze série G-Shock Virtual Blue – pánské sportovní hodinky s množstvím funkcí a moderním designem.

Casio G-Shock GA-900VB-1AER s přívlastkem Virtual Blue vám nabídnou opravdu neotřelý design a standard plný funkcí a vylepšení, na což jsme u modelů GA-900 už zvyklí. Je vlastně takovým vyspělejším, ale kompaktnějším bráškou modelu Casio G-Shock GA-700VB-1AER.

V minulém článku, kde jsem jsem psal o Mudmasterech Casio G-Shock GWG-2000-1A1ER jsem zmínil fakt, že v portfoliu G-Shock si přijde na své co do ceny každý. A abych to dokázal, dnes vám představím právě hodinky z protilehlého konce cenové relace.

Novinka Virtual Blue není jen o změně vzhledu

Nový model Virtual Blue jsem vybral také proto, že oproti už zmíněné starší verzi GA-700VB-1AER došlo k redukci rozměrů na 52,8 × 49,5 × 16,9 mm a hmotnosti na příjemných 65 gramů.

Moc se mi líbí, že Casio neusíná na vavřínech a neustále přichází s něčím novým. Základ je samozřejmě všude stejný, ale liší se samozřejmě detaily a barvy, ale Casio přináší i inovace v materiálech nebo funkcích. A zcela na rovinu – žádný jiný výrobce vám nenabídne takovou škálu možností jako právě Casio u G-Schocků.

Robustní design osvěžuje pár výrazných detailů.

Šrouby a matice

Pouzdro má tvar 10boké matice a je vyrobeno z kvalitní pryskyřice. Odolnost a robustní design dotváří i sada čtyř šroubů. Zde si dovolím poznámku – zřejmě jde o imitaci, ale 100% jistý si nejsem🤔. Pokud máte někdo v tomhle víc jasno, budu rád za vzkaz v komentářích. Každopádně se s hodinkami nemusíte bát vyrazit v podstatě kamkoliv. Můžete se spolehnout na zvýšenou ochranu proti magnetickému poli, otřesům, nárazům a na 200m voděodolnost. Upřímně, které hodinky do 4000,- Kč toto mají? 

Uvnitř hodinek tepe stroj 5637 s baterií, která má vydržet až 7 let, takže se nemusíte se bát, že vás čeká brzká výměna. 

Řemínek

K hodinkám bezesporu patří kaučukový řemínek, který je opatřený trnovou sponou. Na menším zápěstí není zrovna dvakrát komfortní. Je totiž tuhý. Nicméně u řady GA-900 se to dá vyřešit poměrně elegantně – můžete jej vyměnit za textilní pomocí easy click systému. K sehnání je několik pryžovo-textilních variant.

Pokud vás originál řemínky neberou, díky speciálním adaptérům můžete využít téměř jakýkoli 24mm textilní řemínek (doporučuji vždy raději probrat s prodejcem). Alternativou jsou také adaptéry na Nato řemínky, kde je výsledná univerzálnost ještě větší. Takže pokud má někdo hubenější zápěstí nebo mu kaučuk nevyhovuje, určitě zajásá. 

Konkrétně sourozenec Casio G-Shock GA-900E-1A3ER má textilní reflexní řemínek na výměnu už jako součást balení, stejně tak další řemínky z jiných modelů řady GA-900 jsou vzájemně kompatibilní.

I přes velké množství funkcí je ciferník dobře čitelný.

Za denního světla je vše přehledné

Model Virtual blue zaujme zrcadlově modrofialovými prvky ciferníku. Ty při správném světle dokážou vykouzlit symfonii různých barevných efektů. Naleznete tu kombinaci analogových ručiček a digitálního displeje, který je kontrastní a dobře čitelný. Nechybí ani dva sub displeje, které zobrazují odpočet vteřin aka HAD🙂, nebo podle daného režimu. Druhý subík ukazuje právě přehled o tom, který režim zrovna využíváme – zda stopky, GMT, odpočet atd. 

Když se setmí…

Bohužel, dobrá čitelnost končí ve chvíli, kdy se setmí, nebo je úplná tma. Hodinky disponují pouze jednou diodou k osvětlení a chybí luminiscence ručiček. Při zapnutí světla proto vidíte hezký efekt modrých prvků, ale čitelnost je mizerná. To osobně vnímám jako největší slabinu celých hodinek.

S čitelností v úplné tmě je tanto model trochu na štíru…

Funkce, funkce a zase funkce

Zajímají vás možnosti a funkce těchto hodinek? Pokud si myslíte, že v dané cenové hladině nic moc nezískáte, jste na omylu!😉 

Na co se tedy těšit? Světový čas/duální GMT čas, alarm s možnosti odložení – snooze funkce, volby zvuku, datum, den v týdnu. Dále stopky s přesností 1/100 s. Co se mi moc líbí, je funkce “uklízených ručiček”,  kdy se analogové ručičky schovají, aby nezakrývaly displej.  

Na dýnku najdete základní informace o modelu.

Nakonec – proč ne?!

Tento model není určitě nijak zvlášť vytuněný. Negativa se najdou a hodinky nesednou úplně všem. Na druhou stranu poskytují  dostatečné množství funkcí a velkou odolnost třeba pro ty, co se pohybují v drsnějších podmínkách a nechtějí do práce brát dražší modely. Pro lepší představu mrkněte na video👇🏻 s testem odolnosti řady Casio G-Shock GA-900. A v neposlední řadě je zajímavý i design hodinek, několik barevných variant celé řady a možnost výměny řemínku za nositelnější textilní. Tyhle hodinky si proto podle mě najdou dost příznivců.

G-SHOCK GA-900 TOUGH TEST

Takže pokud vás hodinky zaujaly a chcete je omrknout, určitě se vypravte na kukačku do nové prodejny kluků a holek v Helveti.

Díky za prostor, Tomáš

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *