Casio G-Shock GA-2000GZ-3AER Gorillaz

Dnešní recenze je věnována hodinkám Casio G-Shock GA-2000GZ-3AER Gorillaz Limited Edition, které byly společností Casio představeny již v září loňského roku a jelikož se nejedná o číslovanou limitovanou edici, je možné je zatím stále ještě zakoupit například v eshopu Helveti. Model se mi zdál od počátku zajímavý a chtěl jsem se osobně přesvědčit, co jej od dalších „běžných“ variant odlišuje a dělá tak zvláštním. Odpověď se nabízí sama, ale dokud člověk nemá osobní zkušenost, zbývá stále prostor pro možná očekávání. Pojďme se tedy na hodinky podívat společně blíže.

Zelená!

Na úvod musím zmínit, že ve spolupráci se slavnou britskou hudební skupinou Gorillaz byly loni představeny dvě novinky řadící se do rodiny Casio G-Shock. Vedle modelu vybraného pro recenzi je druhou podobně zajímavou novinkou model Casio G-Shock GW-B5600GZ-1ER Gorillaz Limited Edition.            

Hodinky Casio G-Shock GA-2000GZ na scénu přichází v barevném provedení kombinujícím odstíny zelené a černé. Jak již prozradila tisková zpráva vydaná při příležitosti představení, barevná kombinace napodobuje výběr barev prvního alba této kapely s názvem Gorillaz z roku 2001. Pokud jste fanoušek skupiny, pravděpodobně si přebal prvního alba vybavíte a dáte mi, respektive zprávě, za pravdu. Jsem velmi rád, že se při návrhu řemínku nesáhlo po doplnění použitého vzoru o výrazné nápisy „Gorillaz“, upozorňující na spolupráci značky a skupiny.          

GA-2000GZ-3AER klamou tělem. Při vybalování na Vás vykoukne jejich velké pouzdro a vy se vnitřně připravíte na pořádně těžké hodinky. Avšak když je vezmete do rukou, zjistíte, že téměř nic necítíte. Ano, to je vskutku pozoruhodná vlastnost mnoha hodinek z řady G-Shock, ale u tohoto modelu se pocit násobí. Za nízkou váhu hodinek (přesně 64 g – pozn. redakce) můžeme děkovat konstrukci Carbon Core Guard (Pouzdro je vyztužené a zpevněné uhlíkovými vlákny, speciální je také konstrukce tlačítek, chránící model před průnikem nečistot.

Zmíněná kombinace dovoluje vytvořit kompaktnější a lehčí celek. Pozn. redakce). Hodinky i přes větší rozměr díky tvaru pouzdra a nízké váze velmi pěkně sedí na zápěstí. Odhaduji, že s velikostí pouzdra (průměr pouzdra 48,7 mm – pozn. redakce) by měla problém jen opravdu úzká zápěstí.               

Stojí za zmínku

Protože základem limitované edice jsou zcela standardní Casio G-Shock GA-2000, jsou hodinky vybaveny všemi typickými funkcemi. Nutným základem jsou určitě kalendář, odpočet, stopky. Co zde nenajdete a čím nás Casio stále více rozmazluje, je možnost propojení hodinek s telefonem skrze Bluetooth. Tuto funkci Vám však nabídne druhá zmíněná speciální edice hodinek Gorillaz, model GW-B5600GZ-1ER, jemuž věnuji samostatný článek.   

Co si zaslouží zvlášť zmínit je speciální balení, v němž jsou hodinky dodávány. Krabička, stejně jako řemínek hodinek, je provedena v zelených odstínech se speciálním vzorem, co je však zajímavější, je její obsah. Kromě hodinek totiž v balení najdeme jeden pryžový řemínek navíc.   

Řemínky

Ano, řemínky, ne řemínek, protože jsem již zmínil, že ve speciálním balení dostanete spolu s hodinkami jeden řemínek navíc. Na fotografiích vidíte barevnější a živější verzi, která je nasazena přímo na hodinkách z výroby. Druhá, doplňková varianta je sice se stejným vzorem ale v jednotném tmavším odstínu zelené a při nasazení na hodinky dává vyniknout samotnému pouzdru a číselníku. Osobně se mi více zamlouvá výraznější varianta. Oba řemínky jsou pryžové a zakončené černou trnovou sponou. Použitý materiál přispívá celkové nízké váze hodinek.       

Postřehy z nošení

Jak jsem zmínil v předchozích odstavcích, tyto hodinky jsou pozoruhodné svou neobvykle nízkou váhou, která se zdá být v nepoměru k velikosti pouzdra. Vidím to jako velikou výhodu, díky níž jsou hodinky pohodlné a rozšiřují tak řady potenciálních zájemců.

Číselník hodinek se může zdát na první pohled nepřehledný, ale opak je pravdou a z hodinek lze bez problému rychle odečíst všechny důležité údaje, a to včetně právě využívaných funkcí. Co musím komentovat nepříliš pozitivně je LED osvětlení číselníku. Nejsem jeho velký fanoušek, protože číselník hodinek v reálu neosvětluje dostatečně a už vůbec ne rovnoměrně – jak se sami můžete přesvědčit na přiložené fotografii, na druhou stranu můžeme být rádi alespoň za něj, ale co přijít s vyváženým osvětlením celého číselníku…?    

S hodinkami Casio G-Shock GA-2000GZ-3AER Gorillaz Limited Edition jsem strávil jeden den a jsou to opravdu fajn hodinky na každodenní použití. Ano, s dlouhými rukávy si nemusí úplně rozumět a taky se určitě nehodí k bílé košili. Přesto si je dokážu představit jako jediné univerzální hodinky.

Stojí za to?

Mezi modely GA-2000 patří limitovaná edice Gorillaz k nejdražším. Cena hodinek je stále velmi příjemných 4590 Kč, což tedy neznamená, že by hodinky byly cenově nedostupné, ale v dané kategorii si již můžete v rámci řady G-Shock docela vybírat. Oproti klasickým provedením jsou hodinky o tisíc korun dražší a tento příplatek, vzhledem k celkovému provedení a balení s řemínkem navíc, považuji za zcela rozumný a opodstatněný.               

Jak jsem již uvedl, limitovaná edice není číslovaná a z oficiálních zdrojů není zřejmé, jakým nákladem bude omezena. Za sebe však mluví, že přímo společnost dává doporučení prodávat model pouze v množství jednoho kusu na osobu, což znamená, že počet není neomezený a hodinky nebudou k dostání věčně. Limitované a speciální edice Casio G-Shock se běžně poměrně rychle vyprodají, proto jste-li fanouškem skupiny, anebo vás model oslovil, neváhejte s jeho nákupem. Pro koupi hodinek vám pak doporučuji využít služeb obchodu Helveti, kam můžete zavítat osobně, anebo učinit objednávku prostřednictvím e-shopu.

Originální článek byl připraven pro blog Onewheee.com.
Do češtiny přeložila a upravila Darina Vokrojová.

UNBOXING: Casio G-Shock GA-2000GZ-3AER Gorillaz Limited Edition
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *