Zápisky ze školení značky Certina

Zákazníkům se vždy snažíme poskytnout co nejlepší servis a maximum informací o hodinkách. Abychom všichni byli v obraze, co je u našich značek nového, pravidelně se vzděláváme a účastníme školení.

V loňském roce jsme jako jediný prodejce hodinek v ČR získali certifikaci v Certina Academy 360 a nezahálíme ani letos. Nedávno jsme vyslali našeho kolegu Pavla na školení od značky Certina. O všechny novinky se teď podělí i s vámi. 🙂

Ve středu 17. 5. jsem se účastnil svého prvního školení značky hodinek Certina. Celé školení se neslo ve velmi pohodovém duchu a bylo rozděleno na dvě základní části. V první polovině se probírala historie značky a zásadní milníky v historii celé společnosti. Jak si značka stojí ve světě. Kde se jak prodává a na jakých trzích by se v budoucnu ráda prosadila. A také to, čím je značka jedinečná, tedy technologické inovace. V druhé polovině školení jsme byli seznámeni s novinkami z Basileje. V úplném závěru dostal každný ze zúčastněných test a dva nejrychlejší si odnesli hodinky.

Technologie

Nejvíce se mluvilo o technologii Precidrive, která stojí za přesností hodinek Certina. Díky této technologii, kdy je oscilátor usazený v keramickém pouzdře pro lepší vyrovnávání teplot, se roční odchylka pohybuje okolo +/-10 vteřin, což znamená, že jsou tak hodinky až 10x přesnější než běžné Quartz hodinky.

Dále pak 5 charakteristik, které dělají z Certina hodinek tak kvalitní a odolné:
DS Concept („Double Security“ neboli dvojí jištění, představeno už v roce 1959)

  • Zesílené safírové sklíčko
  • Těsnění na hřídeli korunky
  • Dvojité těsnění v korunce
  • Speciální těsnění zadního víčka
  • Zesílené zadní víčko

Kromě toho u hodinek Certina najdete pouze safírová sklíčka, vodotěsnost min. 100 m, hodinkové strojky ETA a kvalitní materiály.

Od roku 2017 budou bateriové strojky v nových modelových řadách testovány nezávislou společností a vybaveny certifikátem COSC. Strojky tak projdou trojí kontrolou: ETA → COSC → CERTINA. Nové modely ve stávajících modelových řadách budou používat strojky s označením Precidrive, bez certifikace COSC.

Nový web

V roce 2016 byla spuštěn nová webová stránka, vhodná i pro mobilní prohlížeče, kde je možné projít online školením „Certina 360“ (zatím jen v cizích jazycích, časem i v češtině). Proškolené prodejny „Certinou 360“ jsou pak označeny ve vyhledávači pomocí zelené stužky s hvězdičkou.

Nová kolekce

Kolekce Certina se od roku 2016 rozděluje na 4 kategorie (SPORT – AQUA – URBAN – HERITAGE) a všechny se letos rozrostou o pár novinek.

Novinky Sport
Sportovní model DS Podium Gent Chrono nabídne strojek Precidrive a černo-červený textilní řemínek. Tento model i varianta s PVD úpravou budou v prodeji od června.

Novinky Aqua
DS ACTION Lady Chrono
Jedná o středně velké dámské hodinky s průměrem pouzdra 34 mm, COSC certifikací přesnosti a vodotěsností do 300 m. Na ciferníku najdete malé vlnky, které působí jako posypané stříbrným práškem. Dostupné budou od října 2017.

Pánská varianta DS ACTION Chrono Diver’s jsou opravdu velké a vysoké – Ø45,7 cm, vodotěsnost 300m. Díky potápěčské lunetě z eloxovaného hliníku tyto hodinky ještě více podtrhují svůj potápěčský styl. Cena 32.290 s dostupností od září 2017.

Na výběr budou ale i menší modely se quartzovými strojky s COSC certifikací (vlevo) a potápěčské hodinky s automatickým strojkem Powermatic 80 (vpravo).

Novinky Urban
Hodinky DS 8 Lady nebo Gant v Urban kategorii mě ničím zvlášť nepřekvapily, objeví se zde hodinky s římskými číslicemi a část produktů by měla být dostupná již koncem května. Novinky v řadě Certina Urban opět propojí sportovní s elegantním v klasickém stylu, takže nebude nouze o římské číslice. Nové modely budou na trhu už koncem května.

Novinky Heritage
Z řady Heritage stojí za zmínku automatický model DS CAIMANO Gent Powermatic, který přijde na trh v listopadu. Půjde o elegantní hodinky se safírovým sklíčkem na předním i zadním víčku.

Všechny novinky od Certiny si můžete prohlédnout na našem eshopu.

Autor: Pavel Trnka

Další články:

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *